Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30. novembra plkst. 6.30 līdz 1. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 58 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 23.12 saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Durbes pagastu, kur bija notikusi autobusa un smagās automašīnas sadursme. Ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā cilvēks. Pēc negadījuma abi transportlīdzekļi bija palikuši uz riteņiem, šķidrumu noplūdes nebija. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza vienos naktī.

Plkst. 14.48 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Daukstu pagastu, kur saskaņā ar saņemto informāciju, divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties, konstatēts, ka no loga nāk dūmi, dzīvokļa īpašnieks jau ir evakuējies no dzīvokļa pašu spēkiem, ir cietis. Veicot dzēšanu konstatēts, ka pie plīts dega malka 1 m2 platībā. Plkst. 15.51 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 12.47 tika saņemts izsaukums uz Gāles ielu Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva angārs ar gatavo produkciju 720 m2 platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja fakts, ka angāra telpās atradās kokmateriāli un pastāvēja izplatīšanās draudi. Notikuma vietā tika izveidots operatīvais štābs. Ugunsgrēka likvidācijas darbos tika iesaistīta arī uzņēmuma tehnika. Notikumā strādā vairāk kā 40 ugunsdzēsēji glābēji. Šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās lokalizēt plkst. 23.53, bet šobrīd turpinās dzēšanas darbi.

Plkst. 12.46 VUGD saņēma informāciju, ka upē Mēmele Bauskā ledū ir ielūzis cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka upē, apmēram 15 metrus no krasta, pie ledus turas cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji ar dēli nokļuva līdz cilvēkam un nogādāja viņu krastā. Saskaņā ar saņemto informāciju, divi cilvēki bija devušies uz plānā ledus makšķerēt un abi ielūza ledū. Vienam izdevās krastā nokļūt pašam saviem spēkiem, bet otrs pieķērās pie ledus. Abi ielūzušie nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

VUGD atgādina: nekāp uz ledus! Neesi pirmais, kas šoziem iet bojā noslīkstot! Ledus vēl ir ļoti plāns un trausls. Tas tikai veidojas, tāpēc nav vienmērīgs un tālāk no krasta būs plānāks. Uzsnigusī sniega sega šobrīd kavē ledus veidošanos.

Neilgi pēc vienpadsmitiem ugunsdzēsēji glābēji devās uz Meža ielu Saldū, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību atbrīvoja vienā no transportlīdzekļiem iespiestu cilvēku, kurš pēc tam nodots NMPD mediķiem. No otra transportlīdzekļa cilvēki izkļuva paši saviem spēkiem.

Vakar plkst. 08.14 VUGD saņēma izsaukumu uz Jaunciema gatvi Rīgā, kur divstāvu ražošanas ēkas pirmā stāva mēbeļu ražošanas cehā dega apkures katlu telpa 20 m2 platībā, savukārt otrajā stāvā – starpstāvu pārsegums un istaba 35 m2 platībā, kā arī bēniņi 2 m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 12.46.

Vakar plkst. 07.32 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ogres novada Ikšķili, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega dīvāns 1,5 m2 platībā. Atklāta degšana tika ierobežota, pirms VUGD ierašanās. Notikumā cieta cilvēks. Plkst. 08.10 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, šķūnis, sodrēji ēkas dūmvadā, vieglās automašīnas bagāžas nodalījums, boileris, veļasmašīna un starpstāvu pārsegums, kā arī divos gadījumos atkritumi.

Saņemti arī 17 izsaukumi, kur ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja nolūzušus kokus, kas radīja apdraudējumu.

Iepriekšējais rakstsNoslēgusies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas konkursam “Supernova”
Nākamais rakstsMagones jaunais kavalieris pirmajā randiņā uzklausa smagu stāstu