Šorīt, 13. maijā, robežsargi pārbaudot saņemto informāciju par konstatētām aizdomīgām personām, Baldones sanatorijas teritorijā aizturēja 12 personu grupu. Baldones sanatorijas teritorijā pamana aizdomīgu personu grupu; drīz atklājas rūgtā patiesība

Intervijas laikā noskaidrots, ka 11 Indijas un vienam Pakistānas pilsonim, kuriem bija izdevies tikt teju līdz galvaspilsētai, iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu.

Personas aizturētas Imigrācijas likuma 51. panta kārtībā un ievietotas Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā “Daugavpils”.

Šogad pēc Krimināllikuma  285. panta (personas nelikumīga pārvietošana pāri valsts robežai) un 285.1.panta (nodrošināšana ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā) uzsākti uzsākti 10 kriminālprocesi pret 15 personām.

Jau ziņots, ka no 2023. gada oktobra ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz bargākus sodus par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un citu noziedzīgo darbību organizēšanu un veikšanu, kas saistītas ar nelegālo migrāciju uz Latvijas Republiku. Jaunie grozījumi paredz arī ilgstošu brīvības atņemšanu.

Robežsardze jau informēja, ka martā par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai piespriests kārtējais cietumsods – tiesa kādam Pakistānas pilsonim piemērojusi reālu brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem un vienu mēnesi.

Valsts robežsardze atkārtoti aicina atturēties no iesaistīšanās jebkādās noziedzīgās darbībās, kas saistītas ar nelikumīgi valsts robežu šķērsojušo personu tālākas pārvietošanas (pārvešanas ar autotransportu) Eiropas Savienības iekšienē organizēšanu vai tās īstenošanu.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. maijs
Nākamais rakstsIzsaukuma laikā vīrietis aizdedzina policistu