Lai gan prātā uzreiz nāks salīdzinoši bezrūpīgā dzīve tīņu vecumā vai studiju bohēma tavos divdesmit, pētnieki noskaidrojuši patieso vecumu, kad cilvēks jūtas vislaimīgākais. Lielākā daļa pētījuma dalībnieku norādīja, ka viņu dzīves laimīgākais brīdis pienācis 34 gadu vecumā, vēsta Daily Mail. Kādēļ tā?

 

Izrādās, šajā vecumā lielākajai daļai cilvēku ir stabilas attiecības, drošība par darbu un viņi jūtas gatavi veidot ģimeni, ja to nav paveikuši jau līdz tam. Cilvēks jūtas pārliecināts par sevi un līdz šim sasniegto, vienlaikus esot gatavs vēl daudz paveikt nākotnē, atklāj pētījums.

 

Daudziem aptaujātajiem laimīgākais dzīves gads bijis tas, kurā viņi iegādājušies savu pirmo māju vai dzīvokli. Vienlaikus citi norādīja, ka laimīgākie jutās kā divdesmitgadnieki, kad par sevi nelika manīt veselības likstas vai kā četrdesmitgadnieki, kad dzīvē sasniegts zināms komforta līmenis un ienākumi ir stabili.

 

Daļa aptaujāto minēja pensijas vecumu kā laimīgāko, jo ir daudz brīva laika ceļošanai, hobijiem, iespējams koncentrēties uz savām personiskajām interesēm. Tikai 10% apgalvoja, ka lielāko daļu savas dzīves bijuši nelaimīgi, bet 47% aptaujāto gandrīz vienmēr jutušies laimīgi.
Aptaujā pētnieki intervēja vairāk nekā 2000 britu, kuri vecāki par 40 gadiem. Interesanti, kādi būtu dati, ja šādu aptauju veiktu Latvijā, kur vidējais dzīves līmenis tomēr ir jūtami zemāks.

 

Iepriekšējais rakstsBAISI: Ģimenes foto pievienojas pirms 100 gadiem noslīkusi meitenīte
Nākamais raksts9 pārsteidzoši fakti par apakšveļu