Teju ikviena sieviete ar bažām ir gaidījusi, kad sāksies menstruācija, jo tās kaut kur… aizkavējušās, jo ko gan tur liegties, ne vienmēr grūtniecība ir plānota un… gaidīta. Tomēr ir vēl citi pamatoti iemesli šādām cikla izmaiņām, vai zini tos?

 

IZMAIŅAS IKDIENĀ: tev ir jauns darbs? Šobrīd celies krietni agrāk nekā iepriekš? Biji atvaļinājumā? Tas viss un vēl daudz kas cits var ietekmēt tavu menstruālo ciklu! Organismam ir jāpierod pie šīm un daudzām citām izmaiņām tavā ikdienas rutīnā, lai viss atkal atgrieztos vecajās sliedēs. Īpaši jūtamas sekas ir tad, ja krasas pārmaiņas tavā dzīvē notiek ap ovulācijas laiku, izraisot menstruāciju aizkavēšanos vai tās pat var vienu mēnesi izkrist.

 

STRESS: emocijām, psihoemocionālajiem pārdzīvojumiem, jo īpaši stresam var būt liela ietekme uz tava cikla regularitāti. Un tas ir kā apburtais loks, jo, visticamāk, uztraucies vēl vairāk, jo domā – kāpēc nav sākušās menstruācijas, kas vēl vairāk kavē to atjaunošanos… Māte daba pret mums, sievietēm, dažkārt ir visai nežēlīga!

 

SLIMĪBA: ja sasirgsti brīdī, kad būtu jānotiek ovulācijai, tas var aizkavēt, novilcināt šo procesu un, ja tā tas notiek, tad arī mēnešreizes nebūs ierastajā laikā. Ja tā šobrīd ir ar tevi, apdomā – vai pirms dažām nedēļām nebiji apaukstējusies, nejuties īpaši labi?! Tāpat ļoti bieži tieši dažādas ginekoloģiskas problēmas un iekaisumi, kas saistīti ar sievietes reproduktīvo sistēmu var radīt cikla traucējumus. Rūpējies par sevi!

 

MEDIKAMENTU LIETOŠANA: ja esi sākusi jaunu zāļu lietošanu vai mainījusi ierasto ārstniecības līdzekļu devu, visticamāk, menstruācijas kavējas tieši šī iemesla dēļ, jo tas var ietekmēt dažādus tavas pašsajūtas aspektus, tai skaitā – menstruālo ciklu, tieši šī iemesla dēļ ārsti un farmaceiti jautā par visiem recepšu un bezrecepšu medikamentiem, kurus šobrīd lieto.

 

SVARA IZMAIŅAS: kā būtisks svara pieaugums, tā straujš kilogramu zudums, var negatīvi ietekmēt tavu menstruālo ciklu. Daiļā dzimuma pārstāvēm ar nepietiekamu svaru vai tādām, kuras ir ekstrēmi aptaukojušās var vispār nebūt menstruāciju, kas nebūt neliecina par normālu organisma funkcionēšanu – vērts aizdomāties, vai ne? Ļoti nestabils, mainīgs vai neesošs menstruāciju cikls ir nopietns iemesls doties pie ārsta! Tāpat dažādu drastisku diētu ievērošana, lai strauji zaudētu lieko svaru – ir teju nešaubīgs veids, kā iedzīvoties menstruālā cikla traucējumos. Ēd sabalansēti un lieto pietiekamu ūdens daudzumu!

 

PĀRMĒRĪGA SPORTOŠANA: protams, vingrošana un dažāda veida fiziskās aktivitātes ir lieliskas un teju neaizvietojamas mūsu pašsajūtas un veselības uzturēšanā, taču viss ir jādara ar mēru! Ja piecas dienas nedēļā tūlīt pēc darba dosies svīst uz sporta zāli, visticamāk, esi fiziski izsmēlusi sevi. Tavs menstruālais cikls var mainīties arī tad, ja esi uzsākusi kādu jaunu, intensīvu sporta rutīnu, jo organismam ir nepieciešams pielāgošanās process. Saudzē sevi!

 

PĀRRĒĶINĀŠANĀS: menstruālais cikls ir ģenētiski iekodēts, noteikts dabas bioritms, ko regulē un nosaka hormonu izdales svārstības sievietes organismā. Vidēji tas ir 28 dienas, taču daudzām daiļā dzimuma pārstāvēm tas ir īsāks vai garāks, tas atkarīgs no katras daiļā dzimuma pārstāves organisma īpatnībām, kā arī – daudzām no mums tas ir neregulārs. Tātad, ja iepriekšējā mēnesī menstruācijas sākās dažas dienas agrāk nekā ierasts, tātad – arī šajā mēnesī tās, visticamāk, būs par dažām dienām vēlāk.  

 

Rūpēsimies par savu veselību!

Iepriekšējais raksts8 skaistumkopšanas padomi gatavojoties RUDENIM
Nākamais raksts5 noslēpumi, kas VIŅU gultā padarīs nepārspējamu