“360TV ZIŅneši”, tiekoties ar Eiropas Parlamenta deputātiem, šoreiz ieskatās politiķu sadzīvē un pat viņu naudas maciņos. Skaidrs, ka tik svarīgā amatā algas nav mazas, bet cik tad īsti mūsu deputāti pelna? Daudziem pat sapņos nerādās… Cik lielu algu saņem Eiropas Parlamenta deputāti?

Eiropas Parlamentā darbojas 705 deputāti, tostarp 8 no Latvijas. Visiem tiek maksāta vienāda alga un tā ir 7 776 eiro  mēnesī “uz rokas” jeb pēc Eiropas Savienības nodokļu un apdrošināšanas iemaksu atskaitīšanas.

Katram deputātam ir arī piemaksa par vispārējiem izdevumiem – 4 950  eiro mēnesī. Tā paredzēta, lai segtu, piemēram, biroja īres maksu dalībvalstī, kurā viņi ievēlēti; lai segtu IT aprīkojumu un programmatūru iegādes izmaksas, iegādātos biroja piederumus,  mobilos telefonus.

Ir vēl dienas nauda – 338 eiro dienā, kas sedz uzturēšanās izdevumus, maltītes un citus izdevumus  ik dienu, kuru  deputāts pavada Eiropas Parlamentā, veicot oficiālus pienākumus.

Deputātiem tiek atmaksāti arī komandējumu izdevumi, braucieni uz Eiropas Parlamentu un atpakaļ, un citi.  Ir  medicīnas izdevumu atmaksa divu trešdaļu apmērā,  tāpat ir arī dāsns pilnvaru termiņa beigu pabalsts. Neizpaliek arī vecuma pensija, ko piešķir  bijušajiem deputātiem, sasniedzot 63 gadu vecumu.  Pensija gan  nevar pārsniegt   70 %  no deputāta  algas un tās  izmaksas sedz no Eiropas Savienības budžeta.

Vairāk skaties video!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsSlavenību reportiere izāzē slaveno “Bermudu Divstūri”
Nākamais rakstsSaskrāpē citu auto un aizbrauc? Šādus šoferīšus gaida lielas nepatikšanas!