Kā izrādās, demences pazīmes ne vienmēr ir saistītas ar jūsu atmiņu. Pētījumi liecina, ka arī jūsu deguns varētu sniegt dažas būtiskas norādes. Demence: Agrīna brīdinājuma zīme degunā var būt šīs slimības simptoms

Zinātnieki turpina darbu, lai noteiktu agrīnās demences pazīmes. Tas ir īpaši svarīgi, jo pašlaik tiek lēsts, ka līdz 2050. gadam to cilvēku skaits, kuri sirgst ar demenci, pieaugs līdz 153 miljoniem.

Viens pētījumu virziens apgalvo, ka jūsu degunā var rasties agrīnas norādes.

Lai gan smaržas zudums ir labāk pazīstams kā viena no Covid pazīmēm, tā varētu būt arī agrīna demences un Alcheimera slimības brīdinājuma pazīme.

Ja ir grūtības sasmaržot lietas, piemēram, ēdienu, kas ledusskapī sabojājies, vai to, ka kādam  ir, piemēram, nepatīkams ķermeņa aromāts no sasvīšanas, nedomājiet, ka tas varētu būt tāpēc, ka pārciests Covid-19.

Jaunākie pētījumi atklāja, ka zemāki ožas testu rezultāti bija saistīti ar lielāku iespēju attīstīties viegliem kognitīviem traucējumiem, kas saistīti ar Alcheimera slimību un citiem demences veidiem. 

Šis nav pirmais pētījums, kurā konstatēta saikne starp degunu un demenci. Sākotnējais 2016. gada pētījums atklāja, ka tiem, kuriem bija grūtības identificēt tādas smaržas kā, piemēram, mentols, zemenes un citrons, šķiet, ir lielāks Alcheimera slimības risks. Ja kāds nevar atšķirt dažādas smaržas, tas var būt signāls, ka sāk attīstīties Alcheimera slimība. 

Līdzīgā pētījumā, kas publicēts Amerikas Geriatrijas biedrībā, tika konstatēts, ka dalībniekiem, kuri nevarēja noteikt četras no piecām smaržām, pēc pieciem gadiem bija divreiz lielāka iespēja saslimt ar demenci.

Turklāt ožas deficīta pakāpe korelēja ar notikušās demences smagumu. Rezultāti atklāja, ka 4,1 procentam dalībnieku piecu gadu laikā attīstījās demence, no kuriem 47 procentiem sākotnējā novērtējuma laikā bija ožas disfunkcija.

Šie rezultāti liecina, ka oža ir cieši saistīta ar smadzeņu darbību un veselību, un ožas zudums varētu liecināt par būtisku kaitējumu veselībai.

Demence: Agrīna brīdinājuma zīme degunā var būt šīs slimības simptoms

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsTikai “asākie” prāti spēj šajā bildē atrast lieko 15 sekundēs
Nākamais rakstsLūk, kādam riskam sevi pakļauj, ja guli mazāk kā 6 stundas