Veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes un kvalitatīvs miegs ir trīs labas veselības pīlāri. Nepietiekami daudz guļot, jūs ne tikai nākamajā dienā jūtaties vieglāk aizkaitināms, bet tas var arī palielināt dažādu problēmu risku, sākot no sirds slimībām līdz pat demencei. Lūk, kādam riskam sevi pakļauj, ja guli mazāk kā 6 stundas

Jaunā pētījumā ir pierādīts, ka miega trūkums ne tikai traucēs jūsu koncentrēšanās spējai un garastāvoklim, bet arī var negatīvi ietekmēt jūsu veselību. Pētījums, kas publicēts JAMA, saistīja miega trūkumu ar 2. tipa diabēta attīstību, kas tiek uzskatīts par “kluso slepkavu”.

Klusie slepkavas attiecas uz medicīniskiem stāvokļiem bez acīmredzamiem simptomiem, kas var progresēt līdz ļoti noietnai stadijai, pirms tie tiek atklāti. Arī diabēts bieži neizraisa pamanāmas pazīmes, taču tas var izraisīt nopietnas komplikācijas, tostarp sirdslēkmes un vēzi.

Komanda nonāca pie saviem atklājumiem, aplūkojot vairāk nekā 247 000 pieaugušo Apvienotajā Karalistē miega paradumus un uzturu. Rezultāti atklāja, ka tiem, kuri gulēja mazāk par sešām stundām naktī, bija ievērojami lielāks risks saslimt ar 2. tipa diabētu, salīdzinot ar tiem, kuriem izdevās gulēt septiņas vai astoņas stundas.

Vēl ļaunāk, pat tiem dalībniekiem, kuri piekopa veselīgu uzturu, un kuru pamatā bija zems sarkanās gaļas patēriņš un liels augļu un dārzeņu patēriņš, joprojām bija lielāks slimības attīstības risks. Tas ir nozīmīgs atklājums, jo aptaukošanās tiek uzskatīta par galveno 2. tipa diabēta riska faktoru.

Miega traucējumi tiek iedalīti ilgtermiņa un īstermiņa problēmās, un katrai no tām ir atšķirīga ietekme uz ilgstošiem traucējumiem, piemēram, bezmiegu, miega apnoju un nemierīgo kāju sindromu, kas izraisa ilgstošus nepietiekama vai sliktas kvalitātes miega periodus, un tie ir saistīti ar dažādām veselības problēmām, tostarp paaugstinātu risku saslimt ar 2. tipa cukura diabētu.

Lūk, kādam riskam sevi pakļauj, ja guli mazāk kā 6 stundas

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsDemence: Agrīna brīdinājuma zīme degunā var būt šīs slimības simptoms
Nākamais rakstsPērn Rīgā slimnīcā nonākuši 300 iereibuši jaunieši – nav skaidrs, ko ar viņiem darīt