Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. decembra plkst. 06.30 līdz 2. decembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 19.32 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Krāslavas novada Kalniešu pagastā, kur dega vienstāva māja 120m2 platībā un VUGD ierašanās brīdī ēkas jumts jau bija iebrucis. Veicot dzēšanas darbus, notikuma vietā tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Plkst. 00.37 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Šorīt plkst. 06.24 tika saņemts izsaukums uz Stabu ielu Rīgā, kur piecstāvu mājā dega otrā stāva dzīvoklis 15m2 platībā. No ēkas bija evakuējušies 15 cilvēki, no kuriem divi cilvēki bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 07.51 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Vakar plkst. 22.09 VUGD saņēma izsaukumu uz Valkas novada Valkas pagastu, kur divstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklī pie krāsns dega sadzīves priekšmeti, griesti un siena 6m2 platībā. Notikumā cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanas no mājas evakuējās seši cilvēki. Iespējamais ugunsgrēka iemesls – krāsns iekurināšanai izmantots benzīns, kā rezultātā uguns izplatījās uz krāsns tuvumā esošām virsmām.  Plkst. 00.33 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Mājoklī, kur izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektors nebija uzstādīts. Ugunsnelaime tika pamanīta, jo bija nostrādājis detektors, kas bija uzstādīts kaimiņu dzīvoklī.

VUGD atgādina: rūpējoties par siltumu mājoklī, pārliecinieties, lai apkures iekārtas ir darba kārtībā! Šo iekārtu nepareiza izmantošana ir viens no izplatītākajiem ugunsgrēku iemesliem, tāpēc neaizmirsti ievērot ugunsdrošības noteikumus:

  • neizmantojiet bojātas apkures iekārtas vai dūmvadus,
  • regulāri iztīriet sodrējus no dūmvada,
  • nelietojiet benzīnu un citu nepiemērotu degvielu krāsns iekurināšanai,
  • kurināmo un citus degtspējīgus materiālus novietojiet ne tuvāk par 1,2 metriem no apkures iekārtas durtiņām,
  • nekuriniet apkures iekārtas ar malku, kuras garums pārsniedz kurtuves izmērus,
  • nenovietojiet apkures ierīču tuvumā degtspējīgus priekšmetus, piemēram, uz krāsns vai kamīna nežāvē drēbes un apavus.

 

Plkst. 20.44 tika saņemts izsaukums uz Lavandu ielu Ogrē, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega gāzes apkures katls. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka vienstāva dzīvojamās mājā deg apkures telpa, kurā atradās malkas apkures katls, un starpstāvu pārsegums 9m2 plātībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 23.10 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar plkst. 14.30 saņēmām izsaukumu uz Siguldas novada Inčukalna pagastu, kur noticis satiksmes autobusa un vieglās automašīnas sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji nodeva septiņus cietušos NMPD mediķiem, atvienoja akumulatoru klemmes, izcēla un vieglo automašīnu uz ceļa, ka arī sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst. 18.43 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris
Nākamais raksts“Harijs ir ticis šausmīgi izmantots” – Tramps nespēj klusēt par Meganu Mārklu