Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 31. maija plkst. 6.30 līdz 3. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 174 izsaukumus – 48 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā uz vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 90 uz glābšanas darbiem, bet 36 izsaukumi bija maldinājumi. Diemžēl jaunā nedēļa sākusies ar ļoti skumjām vēstīm

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla trīs bojāgājušos –  Augšdaugavas novadā Līksnas pagastā, Ventspilī no Ventas upes, bet Rēzeknes novada Pušas pagastā cilvēks no ūdenstilpes izcelts pirms VUGD ierašanās. Visos trīs gadījumos bojāgājušie cilvēki nodoti Valsts policijas amatpersonām. Šogad izcelti jau 37 miruši cilvēki, tostarp 11 kopš oficiālās peldsezonas sākuma maija vidū.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie ūdens! Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens! Gadījumos, ja redzat, ka cilvēks slīkst nekavējoties izsauciet glābējus pa tālruni 112, pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas!

Svētdien plkst. 17.37 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Aizkraukles novada Mazzalves pagastu, kur bija notikusi kravas un vieglās automašīnas sadursme. Sadursmes rezultātā no kravas automašīnas degvielas bākas notika noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji demontēja degvielas tvertni, izveidoja apvaļņojumu, lai nepieļautu tālāku degvielas noplūdi, kā arī noplūdušo degvielu savāca ar absorbenta palīdzību. Cilvēki no transportlīdzekļiem izkļuva paši saviem spēkiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 20.11

Vakar plkst. 16.40 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Salaspils ielā Rīgā, kur dega dzīvžogs 20 m2 platībā. Mēģinot dzēst degšanu saviem spēkiem, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 17.33 darbs notikuma vietā noslēdzies.

Piektdien plkst. 22.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Bērzaines pagastu, kur dega ferma 600 m2 platībā. No ēkas tika evakuētas 185 govis, vēl deviņas govis izceltas no vircas bedres. Šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā strādāja arī Bērzaines, Burtnieku un Matīšu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 4.11 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien plkst. 19.19 tika saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Kazdangas pagastu, kur dega terases dēļi 1 m2 platībā. Degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās. Notikumā cieta divi cilvēki, kas nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 20.02 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsSinoptiķim Bricim ir jaunas vēstis par par laiku nedēļas turpinājumā
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. jūnijs