Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29. janvāra plkst. 6.30 līdz 30. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumu – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar no rīta, plkst. 06.52, VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpils novadā ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā 200 m2 platībā, turklāt daļēji jau bija iebrucis ēkas starpstāvu pārsegums. Dzēšanas darbu un konstrukciju pārmeklēšanas laikā ēkā atrasts bojāgājušais. Darbs notikuma vietā noslēdzās trijos pēcpusdienā.

Plkst. 19.44 saņemts izsaukums uz Limbažu novada Alojas pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka un divi traktori 216 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja netālu esošo dzīvojamo ēku. Notikumā strādāja arī Matīšu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 23.51 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 10.09 VUGD saņēma izsaukumu uz Lielo ielu Jelgavā, kur sabiedriskās ēkas bēniņos bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no ēkas jau ir evakuējušies apmēram 500 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja telpas un konstatēja, ka ēkas bēniņos deg ventilācijas iekārta 5 m2 platībā. Šī ventilācijas iekārta netiek ekspluatēta. Degšana ierobežota neilgi pirms pulksten divpadsmitiem, bet darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 13.17. Dzēšanas darbos piedalījās 15 ugunsdzēsēji glābēji ar četrām autocisternām un autokāpni.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, sodrēji divu ēku dūmvados, vieglā automašīna, sadzīves mantas, dators un printeris, vadi un četros gadījumos atkritumi.

 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. janvāris
Nākamais rakstsMagone nāk klajā ar pārsteidzošu ziņu Toļikam