Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4. janvāra plkst. 06.30 līdz 5. janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 42 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar tika saņemts izsaukums Riebiņu novadā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, cilvēks bija devies makšķerēt un ielūzis ledū. Apgrūtinātās piekļuves dēļ ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas ekipējumu kājām mēroja 1,5 kilometrus līdz ūdenstilpes krastam. No āliņģa 150 metrus attāluma no aizsalušās ūdenstilpes krasta tika izcelts viens cilvēks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi.

VUGD atgādina, ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, šobrīd uz ūdenstilpes esošā ledus kārta var būt mānīga. VUGD aicina iedzīvotājus ikdienā neaizmirst par drošību un nedoties uz ledus, kā arī pieskatīt bērnus un mājdzīvniekus, lai viņiem nerastos vēlme pārbaudīt ledus biezumu un izturību! Ja tomēr makšķernieku vēlme atrasties uz ledus ir nepārvarama, tad jānodrošinās ar speciāliem irbuļiem, ar kuru palīdzību var ieķerties ledū un tādējādi izvilkt sevi ārā.

Plkst.12.39 tika saņemts izsaukums Ventspilī, kur divstāvu biroja ēkā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Apsekojot spēcīgi piedūmojušās telpas, tika konstatēts, ka ēkas otrajā stāvā bija dedzis elektriskais sildītājs 0,5m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst.13.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ziemā iedzīvotāji telpu apsildīšanai nereti izmanto arī elektriskās sildierīces. VUGD aicina pievērst uzmanību ierīču ražotāju instrukcijās paredzētiem drošas lietošanas noteikumiem un neizmantot bojātas elektroierīces, pagarinātājus un kontaktligzdas!

Plkst.13.29 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās ēkas otrajā stāvā blakus krāsnij dega sadzīves mantas 10m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izglāba vienu cilvēku, bet divi cilvēki bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās. Plkst.14.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.21.57 tika saņemts izsaukumu Rīgā, kur četrstāvu dzīvojamā ēkā no kontakta nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ēkas dūmvadā deg sodrēji 5m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām evakuēja sešus cilvēkus. Plkst.23.20 darbi notikuma vietā noslēdzās. Ēkā dūmu detektors nebija uzstādīts.

Šonakt plkst.01.50 tika saņemts izsaukums Pētera ielā Jūrmalā, kur ar atklātu liesmu dega divas neapsaimniekotas koka mājas 280m² platībā. Plkst.06.55 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega kompresors ražošanas ēkā, trijos gadījumos dārza mājas, divu vieglo automašīnu vraki, četros gadījumos sodrēji dzīvojamo ēku dūmvados, lapu kaudze, atkritumi un sadzīves mantas.

 

Sabiedrība

Domāja, ka viņu izjoko: Rīdziniece paklausa vīramātei un tiek pie pilnīgi jauna auto!

  Vietējā “top!” organizētajā rudens loterijā izlozēta galvenā balva – jauna automašīna Volkswagen Taigo. Uzvarētāja ir...

Pirmajā Adventē sevi mūzikā piesaka dziedātāja Karlīne Anna Ērgle un kopā ar Agnesi Rakovsku izdod singlu “Bērnība”

Svētdien, 27. novembrī, kas šogad ir Pirmā Advente, ar sirsnības un sajūtām piepildītu dziesmu “Bērnība”...

Vairāki latvieši sestdien tikuši pie lielām naudas summām

  Tradicionāli, atzīmējot valsts svētkus, norisinājās iemīļotā Simtgades loterijas 100 000 eiro papildspēle. Arī šogad TV šova SuperBingo laikā četri veiksminieki sadalīja 100...
Foto:Flickr.com/Christian Korsager /CC

Izskan brīdinājums daļai “Swedbank” klientu

  Swedbank brīdina klientus-uzņēmējus – novērojams pieaugums krāpšanā ar viltotiem rēķiniem. Krāpnieki sākuši viltot rēķinus, nomainot sadarbības...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Nedēļa sākusies ar pagalam traģiskām ziņām

  Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 25.novembra plkst. 6.30 līdz 28.novembra plkst. 6.30,...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Klāt gada pēdējais mēnesis. Ielūkosimies zvaigznēs, lai uzzinātu, ko tās mums paredzējušas!   AUNS Zvaigznes paredz, ka decembra...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

  Šajā dienā tev nevajadzētu padoties nepamatotam pesimismam. Ja tu ļausies īgnumam, vienkārši nevarēsi gūt panākumus....
Foto: Let Ideas Compete/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 28. novembris – 4. decembris

  Straujiem soļiem tuvojamies 2022. gada beigām - novembra pēdējā nedēļa ir klāt, un arī decembra...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. novembris

  Šis būs labs brīdis radošām lietām. Padomā, kā vari padarīt pasauli ap sevi gaišāku un...
wallpapersis.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. novembris

  Šī diena var atgādināt braucienu pa "amerikāņu kalniņiem". Kādā brīdī, kad šķitīs, ka panākumi jau...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...
wallpapersten.com

Decembra sākumā laiks jūtami mainīsies

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par turpmāk gaidāmo. "Pagājušā gada decembra sākumā...