Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16.jūnija plkst. 6.30 līdz 17.jūnijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 55 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 5.18 VUGD saņēma izsaukumu uz dzīvojamo māju Valmierā, no kuras jumta nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu koka dzīvojamās mājas otrais stāvs 60m2 platībā un jumts 20m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. No ēkas iznests viens cilvēks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 6.37 ugunsgrēks lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Vakar Smiltenes novada Launkalnes pagastā no ūdenstilpes izcelts bojāgājis cilvēks, kurš nodots Valsts policijas darbiniekiem. Ugunsgrēkos šogad bojā gājuši 42 cilvēki, bet no ūdens izcelti 39 miruši cilvēki.

Plkst. 4.41 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Krasta ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies četrstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas un siena 10m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji, ar glābšanas masku palīdzību, izglāba divus cilvēkus, bet vēl piecus evakuēja. Viens cilvēks nodots NMPD mediķiem. Plkst. 7.13 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar plkst. 22.10 tika saņemts izsaukums uz Lielā Ezerkrasta ielu Ludzā, kur ūdenstilpē apgāzusies laiva un ūdenī atrodas divi cilvēki. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka zvejnieki cilvēkus jau ir iecēluši savā laivā drošībā un nogādā krastā, kur tika nodoti NMPD mediķiem. VUGD apgāzto laivu nogādāja krastā. Plkst. 23.04 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 19.23 saņemts izsaukums uz Ozolciema ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 2m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku. Plkst. 20.04 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Altonavas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no pirmā stāva dzīvokļa logiem nāk melni dūmi un tas deg 7m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas masku un kāpņu palīdzību izglāba piecus cilvēkus, līdztekus vēl pieci cilvēki evakuējās saviem spēkiem, pirms VUGD ierašanās. Plkst. 18.22 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.42 tika saņemts izsaukums uz Katoļu ielu Jelgavā, kur  deg divstāvu ēkas jumts 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējušies 500 cilvēki, kā arī ēkas darbinieks, izmantojot ugunsdzēsības aparātu, nodzēsa degošo jumtu. Plkst. 17.04 darbi notikuma vietā noslēgušies.

Plkst. 11.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Ģertrūdes ielu Rīgā, kur remontdarbu laikā notika noplūde no gāzes trubas. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā norobežoja teritoriju, no blakus esošās ēkas un kafejnīcas evakuēja 17 cilvēkus. Kopā ar Latvijas gāzes darbiniekiem noplūde tika likvidēta plkst. 11.58.

Vakar plkst. 11.25 tika saņemts izsaukums uz Ludzas novada Pušmucovas pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja un  nojume 91m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 14.53 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji ēkas dūmvadā, salmi, kūtsmēsli, garāža, jumta siltumizolācija, šķūnis, pirts, saimniecības ēka, dzīvojamā māja un četros gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Sabiedrība

Cilvēkus pirms Jāņiem sajūsmina jauns video ar skatuves leģendu Dreģi

  Žurnālists Arnis Krauze savā "Twitter" kontā ievietojis fantastisku video, kurā saticis leģendāro Dailes teātra aktrisi...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku turpmāk

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis laika prognozi turpmākajām dienām. "Turpmākās dienas Latvijā būs...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Pirms Līgo svētkiem saņemtas skumjas ziņas

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 133 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 20 personas, bet viena gājusi...

Rīgā šausmīgos apstākļos atrod mēnesi vecu bērnu; tēvs kļūst agresīvs

  Naktī uz sestdienu, pateicoties vērīgu aculiecinieku sniegtajai informācijai, policisti kādā adresē Rīgā, Grīziņkalnā, konstatēja aptuveni...

Ļoti smagā avārijā uz Vidzemes šosejas iekļuvis ātrās palīdzības busiņš; mediķis gājis bojā

  Smagā avārijā Vidzemes šosejas (A2) 117.kilometrā pie Launkalnes otrdien iekļuvis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD)...
Foto:Flickr.com/Dafne Cholet/CC

Nākošgad tiks pārcelta tikai viena darba diena

  2023. gadā 5. maija darba diena, kas iekrīt piektdienā starp sestdienu,  6. maiju, un svētku...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Feggy Art/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

  Šī diena būs piemērota uzdevumiem, kas saistīti ar mājas dzīvi. Šodien objektīvi varēsi novērtēt savu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Šodien negatīvisms nav pieņemams pat vismazākajās tā izteiksmēs. Dari visu tā, lai smaids un optimisms...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šodien kopumā vajadzētu mēģināt aizmirst par materiālismu. Šodien lielākie panākumi gaidāmi tiem, kuri rūpējas nevis...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam JŪLIJAM

Tūlīt klāt vasaras otrais mēnesis – JŪLIJS! Kādi notikumu un dzīves pavērsieni tajā sagaida tieši...
Foto:Flickr.com/Svetlana Yarbus/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 20. – 26. jūnijs

  Kārtējā nedēļa galā un ar jauniem notikumiem steidz jauna pie mums. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās...
Foto:Flickr.com/Cristian C/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. jūnijs

  Mainīsies veids, kā tu uztver apkārt notiekošo. Iespējams, apkārt manīsi cilvēku egoistiskās rīcības, iedzīvošanos uz...

Mājai un Dārzam

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku turpmāk

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis laika prognozi turpmākajām dienām. "Turpmākās dienas Latvijā būs...

Sinoptiķis Bricis: Līdz ar Jāņiem situācija pie mums mainīsies

  Aizvadītajās brīvdienās Rietumeiropā piedzīvots milzīgs karstuma vilnis, daudzviet uzstādot nebijušus karstuma rekordus, bet Lietuvu svētdien...
Foto:Pexels.com/Freddie Ramm/CC

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ un Līgo svētkos

Tuvākajās dienās palaikam vēl sagaidāmi nokrišņi, bet jau no trešdienas laiks sāks uzlaboties un svētku...