Valsts policija no 21.jūnija līdz 25.jūnijam pastiprināti uzraudzīja ceļu satiksmes dalībniekus, kā arī rīkoja pastiprinātas pārbaudes, lai kontrolētu, vai vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola reibumā. Kopumā rīkotajās pārbaudēs pārbaudīti teju 24,5 tūkstoši autovadītāju. Kaut arī alkohola reibumā pie stūres vadītāji bija sēdušies mazāk nekā citus gadus, tomēr abās svētku dienās ir bojā gājušas kopumā divas personas, informē likumsargi. Diemžēl pēc Līgo svētkiem izskan ļoti skumjas vēstis

Šogad 23. un 24. jūnijā uz ceļiem reģistrēti 147 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cieta 27 personas un divas gāja bojā. Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 937 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 440 par ātruma pārsniegšanu un septiņi par agresīvu braukšanu. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā uzsākti 12 administratīvā pārkāpuma procesi un 23 kriminālprocesi, tāpat tika uzsākti divi kriminālprocesi par transportlīdzekļa vadīšanu iespējamā narkotisko vielu ietekmē.

Kaut arī gadu no gadu policija aicina autovadītājus būt atbildīgiem un nesēsties pie stūres reibumā, arī šogad neizpalika izceļami gadījumi, kad autovadītāji transportlīdzekli vadīja pamatīgā reibumā. Piemēram, 21. jūnijā pulksten 20.23 Limbažu novadā, Pāles pagastā pa autoceļu Ungurpils – Pāle, Pāles virzienā vīrietis vadīja motociklu, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā 3.35 promiles. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Diemžēl arī bez traģiskiem negadījumiem neiztikt, jo no 21. jūnija līdz 25. jūnija rītam uz ceļiem bojā gāja trīs personas. Visos gadījumos turpinās izmeklēšana un policija skaidro notikušā apstākļus.

Pēc svētkiem nepatikšanas sev sagādāja kāds 2009. gadā dzimis jaunietis, kurš kopā ar vēl trīs nepilngadīgām personām atradās automašīnā ‘’BMW X5’’ un uzsāka bēgšanu, kad likumsargi Rīgā, Salaspils ielā aicināja transportlīdzekli apturēt. Tomēr jau pēc neilga laika un bēgšanas Rumbulas ielā transportlīdzeklis uzbrauca šķērslim – akmenim un tālāk savu ceļu nevarēja veikt. Vadītājs metās bēgt no likumsargiem, taču jau pēc neilga laika jaunietis tika atrasts slēpjamies krūmos. Pēcāk tika noskaidrots, ka jaunietis bez atļaujas un nelikumīgi paņēmis mātes mašīnu un devies vizināt savus draugus, kā rezultāta savā īpašumā saņēma septiņus administratīvā pārkāpuma procesus.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsTV3 aicina piedalīties šovā, kurā pie naudas tiek…. skatītāji
Nākamais rakstsPāri palikušā Jāņu siera kēksiņi