Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja amatpersonas dienu pēc kriminālprocesa uzsākšanas par iespējamu Covid-19 sertifikātu viltošanu aiztur divas personas, tādējādi pārtraucot nelikumīgo rūpalu. Abām aizturētajām personām kriminālprocesā noteikts aizdomās turētā statuss. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja amatpersonas šī gada 11. novembrī uzsāka kriminālprocesu par iespējamu Covid-19 sertifikātu viltošanu pēc tam, kad policijā vērsās raidījums “Aizliegtais paņēmiens” ar viņu rīcībā esošo informāciju ar aizdomām par kādas personas iespējamu iesaisti noziedzīgajā nodarījumā.

 

Likumsargi veica izmeklēšanu un jau nākamajā dienā, 12. novembrī, aizdomās par nelikumīgo darbību veikšanu, aizturēja divas personas – 1996. gadā un 1995. gadā dzimušus vīriešus, no kuriem viens ir medicīnas iestādes darbinieks.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizturētā personu grupa, pieprasot par viena viltota sertifikāta izgatavošanu 500 eiro, nodrošināja, ka personai, pašai neierodoties vakcinācijas vietā un faktiski nesaņemot vakcīnu pret Covid-19, automatizētajā datu sistēmā tika ievadīta informācija par it kā veikto vakcinēšanos. Tāpat arī veicot kratīšanu personu dzīves vietās, tika iegūti un izņemti izmeklēšanai nozīmīgi pierādījumi, tostarp noziedzīgi iegūtie naudas līdzekļi.

Abām aizturētajām personām kriminālprocesā noteikts aizdomās turētā statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.           

Par veiktajām prettiesiskajām darbībām kriminālprocesa ietvaros tika noteikta kvalifikācija pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem:

Par neatļauta labuma pieņemšanu personu grupā ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 198. panta otrās daļas. Par šādu nodarījumu var tik piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Par automatizētās datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 243. panta piektās daļas. Par šādu nelikumīgu darbību var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Par dokumentu viltošanu personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās mantkārīgā nolūkā nodarījums kvalificēts pēc Krimināllikuma 275. panta otrās daļas, par ko var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

1996. gadā dzimušajam vīrietim inkriminēts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 198. panta otrās daļas un 275. panta otrās daļas, savukārt 1995. gadā dzimušajam vīrietim inkriminēts kriminālprocess pēc visiem trīs augstāk minētajiem krimināllikuma pantiem.

Valsts policija vērš uzmanību, ka iespējamais soda apmērs par pretlikumīgu Covid-19 sertifikātu izsniegšanu un saņemšanu ir visai bargs, tādēļ aicinām neiesaistīties tamlīdzīgos darījumos, tomēr, ja persona ir jau iesaistīta, aicinām pašiem labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem! Atkarībā no konkrētās situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības. Sazināties ar policiju var, zvanot 110 vai rakstot e-pastu: vadiba@vp.gov.lv.

 

Sabiedrība

Pirmo reizi vairāk nekā 6000 jaunu Covid-19 gadījumu; miruši 15 cilvēki, bet 115 ievietoti slimnīcās

  Otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 6097 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas ir visu...

Jaunākie apkures un elektrības rēķini šokējuši pat pazīstamo miljonāru Krūmiņu

  Miljonārs Jūlijs Krūmiņš (78) jaunākos saņemtos elektrības un apkures rēķinus komentē lakoniski: "Baisas šausmas!" Viņš izdevuma...

Parādās jaunas ziņas par iepriekš grūtā situācijā nonākušo mūziķi Jakušonoku

  Kā vēsta izdevuma "Kas jauns" 25.-31. janvāra numurs, mūziķis Normunds Jakušonoks, kurš iepriekš publicēja sludinājumu,...

“Katrs rīts man sākas ar raudāšanu,” neslēpj kādreiz tik populārā komiķe Suvorova

  Izdevuma "Privātā dzīve" 25.-31. janvāra numurā savu sāpi par strauji pieaugušajiem komunālo maksājumu rēķiniem izteikusi...

“Zinu, ka citiem ir daudz smagāk.” Sarežģītā situācijā nonākusi kādreizējā “Degpunktā” zvaigzne

  Izdevuma "Kas jauns" 25.-31. janvāra numurā publiskots TV žurnālistes Ineses Supes stāsts - viņa vairākkārt...

Atklāj gaužām skumjas ziņas par leģendārā aktiera Līcīša nāves apstākļiem

  Abi valsts vadošie bulvārpreses izdevumi "Privātā dzīve" un "Kas jauns" savos 25.-31. janvāra numuros publicējuši...

Horoskopi un Testi

Foto:Mindymetivier.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. janvāris

  Šajā dienā tavas sajūtas būs tādā kā svētku atmosfērā, taču neaizmirsti, ka līdz vakaram ir...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. janvāris

  Uzmanies, lai nekļūtu pārlieku paranoisks vai izslāpis pēc varas.   Auns Aunam nemaz prātā  nenāk dancot pēc kāda...
Foto: tanjila ahmed/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. janvāris

  Šodien prioritāte būs pacietība un vienkāršība. Raugi, lai tev šīs īpašības ir kā oficiālos, tā...
coolwallpapers.org

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 24. – 30. janvāris

  Klāt jauna nedēļa, kad tūdaļ jau ar vienu kāju kāpjam februārī. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris

  Šodien pasivitātei un slinkumam vajadzētu pārvilkt treknu krustu. Šīs dienas enerģētikas potenciāls būs ļoti liels,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. janvāris

  Nedēļas noslēgums izdosies lielisks, šodien droši uzņemies pat visgarlaicīgāko darbu, jo tev pietiks pacietības un...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par tuvākajās stundās gaidāmo laiku

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem pirmdien un otrdien. 25.01.2022. no...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku

  Tuvākajā nedēļā daudzviet gaidāmi nelieli nokrišņi, lielākoties slapjš sniegs un sniegs, taču būtiska sniega segas...

Izskan pirmās prognozes par laiku ziemas turpinājumā

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku turpmākajā ziemā. "Prognozes februārim un...