Nav noslēpums, ka šī brīža ģeopolitiskajos apstākļos cilvēki aizvien vairāk pievērš uzmanību savai drošībai – gan no pārtikas uzglabāšanas perspektīvas, gan attiecībā uz ģimens māju. Droša māja, kur patverties – kāda veida ēkas šajos apstākļos gūst popularitāti?

Arvien lielāku popularitāti gūst pavisam jauna tendence – būvēt mājas pazemē. Tas ir ne tikai droši, bet arī ilgtspejīgi, jo iekštelpu klimata nodrošināšanai tiek izmantota zemes enerģija. Māju no gandrīz visām pusēm ieskauj vismaz viena metra zemes slānis, atstājot fasādi atvērtu, lai nodrošinātu telpās dabisku gaismu.

Tie vairs nav nekādi trakie apokalipses domu pārņemtie, kas būvē šādas mājas. Mūsdienu būvniecības materiāli un arhitektūras paņēmieni dod iespēju uzbūvēt arī mūsdienu standartiem atbilstošu ģimenes māju pazemē. Izrādās, tas nemaz nav dārgāk vai sarežģītāk, tieši otrādi – izmantojot modulāru būvju principu, būvniecības process var būt līdz pat četrām reizēm ātrāks nekā konvencionālās mājas būvniecība. Vēl jo vairāk, pazemes būvēm ir A energoefektivitātes klase.

“Jāsaka, ka pazemes māju un pagrabu būvniecība, saistībā ar notikumiem tepat aiz robežām, ir likusi sarosīties daudziem, kas domā par savas ģimenes drošību,” stāsta igaunijas kompānijas Revonia OÜ.

pārdošanas pārstāvis Latvijā, Helmuts Apsis. “Ar mums jau ir sazinājušies gan nekustamo īpašumu attīstītāji, gan arhitekti, jo pazemes māju koncepts ir tas, ko klienti pieprasa arvien vairāk. Tā kā mēs ražojam arī īstus pazemes bunkurus, tad mūs uzrunā arī māju būvnieki, kas saviem klientiem piedāvā integrēt mūsu pazemes bumbu patvertni zem savas jaunās mājas,” min Helmuts Apsis. Taujāts, vai šāda pazemes māju un bumbu patvertņu tehnoloģija pārliecina pircējus, Helmuts Apsis atbild: “Jā, it īpaši, kad minam, ka Igaunijas militārajā poligonā mūsu betona moduļi ir testēti ar dažādiem mūsdienu ieročiem un tie ir atzīti par ļoti izturīgiem.”

Igaunijā bāzētais uzņēmums Revonia OÜ ar moduļu pazemes būvju ražošanu nodarbojas jau vairāk kā 12 gadus un ir uzstādījis ap 1500 pazemes būvēm visā Eiropā. Pazemes mājas tiek būvētas dažādos izmēros – no 10 m2 līdz pat 130 m2 lielas. Šogad Baltijas tirgum ir paredzēts saražot 150 – 200 pazemes būves.

Droša māja, kur patverties – kāda veida ēkas šajos apstākļos gūst popularitāti?

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsLatvija pārņem NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas uzturēšanu
Nākamais rakstsPar laupīšanu Vecrīgā policisti aiztur divus pusaudžus