Šā gada 29. janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldē vērsās divu skolnieku vecāki, kuru bērnus todien Vecrīgā bija aplaupījuši citi jaunieši, vēsta Valsts policija Par laupīšanu Vecrīgā policisti aiztur divus pusaudžus

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pie diviem tobrīd 13 gadus veciem puišiem Rīgā, Teātra ielā, ap pulksten 19.30 pienākuši divi nepazīstami jaunieši un, piedraudot ar nazi, likuši viņiem parādīt kabatas. Rezultātā vienam pusaudzim atņemta skaidra nauda – 15 eiro, bet otram – mūzikas atskaņošanas austiņas “Apple Air Pods” 300 eiro vērtībā.

Saņemot informāciju par notikušo, policisti sāka izmeklēšanu, ieguva video un foto materiālus no notikuma vietas, un noskaidroja iespējamās vainīgās personas. 2. februārī un 13. februārī likumsargi aizturēja abus iespējamos vainīgos – 15 gadus vecus pusaudžus. Jāpiemin, ka viņi abi jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par laupīšanām, kā arī viens no viņiem arī par narkotisko vai psihotropo vielu lietošanu, alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, zādzībām un miesas bojājumu nodarīšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Par laupīšanu Vecrīgā policisti aiztur divus pusaudžus

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsDroša māja, kur patverties – kāda veida ēkas šajos apstākļos gūst popularitāti?
Nākamais rakstsTrīs lielākās kļūdas, ko gultā pieļauj sievietes