Piedāvājam 10 soļus, kas palīdzēs rīkoties pareizi, lai drīz vien svari rādītu daudz mazāk!

 

ĒD VAIRĀK SVAIGUS PRODUKTUS

Ātro uzkodu vietā papildini savu ēdienkarti ar svaigiem, uzturvielām bagātiem, veselīgiem un zema tauku satura produktiem.  Daudz augļu un dārzeņu tavā uzturā palīdzēs iegūt sāta sajūtu, taču justies viegli un labi.

 

SPORTO KATRU DIENU

Paralēli veselīgākam uzturam sāc arī kustēties vairāk. Šis, iespējams, ir grūtākais solis, jo jārod sevī milzīga motivācija, tomēr viss ir iespējams! Sāc lēnām un pamazām, tad, pamanot pirmos panākumus, visticamāk, papildus motivācija nebūs nepieciešama,  jo pašsajūtas un fiziskās formas uzlabošanās runās pati par sevi. Un tev nav uzreiz jāiet uz sporta zāli, piemēram,  no šodienas doties regulārās pastaigās un atkārto to visu nedēļu. Nākamajā – palielini fizisko slodzi. Iekustini savu ķermeni, liec sirdij strādāt aktīvāk!

 

PADARI DĀRZEŅUS PAR BŪTISKĀKO SAVAS DIĒTAS DAĻU

Pētījumu rezultāti liecina, ka tieši šie dabas produkti  var būt ļoti nozīmīgi svara samazināšanas procesā, pateicoties tajos esošajam ūdenim, šķiedrvielām un lieliskajām uzturvielām, kas nodrošinās organismu ar būtiskiem elementiem!

 

 

ĒD PRODUKTUS, KAM IR MAZ KALORIJU

Ir divas pamata lietas, ko tu vari ēst un dzert, neuzņemot daudz kaloriju: ūdens un šķiedrvielas. Jo vairāk šos elementus iekļausi savā uzturā, jo labāk jutīsies un zaudēsi arī liekos kilogramus. Piemēram, apēdot ~ 450 g  jaukto lapu salātu ar svaigiem dārzeņiem – burkāniem, sarkanajiem kāpostiem, selerijām, brokoļiem, sīpoliem u.c., aizdaram izmantojot pazemināta tauku satura mērci, uzņemsi vien ~ 100 – 150 kalorijas, taču jutīsies paēdusi. Tas tāpēc, ka šo produktu būtiskākās sastāvdaļas ir tieši ūdens un šķiedrvielas. Vai tu lieto uzturā selerijas?  Šī lakstauga enerģētiskā vērtība  100 g  ir tikai 18 kalorijas, turklāt papildināsi organismu ar A, B1, B2, B6, C, E, K, PP vitamīnu, kā arī tik nepieciešamo dzelzi, kalciju, fosforu, magniju un cinku!

 

NELIEDZ SEV KĀRUMUS, BET…

Droši, atļaujies palutināt sevi ar kādu smalkmaizīti vai picas šķēli, taču pirms tu to dari – ik dienas izdzer vismaz  8 glāzes tīra, negāzēta ūdens un ēd svaigus dārzeņus un augļus. Tas būs veselīgs ikdienas balanss, stabils pamats, atstājot maz vietasneveselīgām alternatīvām.

 

IEKĻAUJ  UZTURĀ PRODUKTUS, KAS DEDZINA TAUKUS TAVĀ VIETĀ

Skan labi, taču tas ir iespējams!  Rūpīgi izpētot produktu īpašības, vari secināt, ka daži no tiem spēj radīt sāta sajūtu, taču palīdzēt arī mazināt lieko svaru, veicinot vielmaiņu un dažādus procesus organismā, kas palīdzēs novājēt, turklāt nebadojoties.

 

VESELĪGS UZTURS UN GALDA KULTŪRA

Pārtika nav visa sākums. Vispirms ir galda kultūra, kas arī var palīdzēt sasniegt iecerēto. Vienmēr centies sēdēt pie galda un noteikti izmanto galda piederumus, jo ēšana ar rokām  bieži noved pie pārēšanās! Tas palīdzēs disciplinēt tevi un ēst nesteidzīgāk, kā arī laikus apstāties, pirms esi pārēdusies. Ja nespēj pārtraukt maltīti, dzer daudz ūdens, kas ātrāk radīs sāta sajūtu, jo, iespējams, tavs ķermenis nav vairs izsalcis, bet gan  izslāpis!

 

DZER VAIRĀK ŪDENS

Kā jau iezīmējām iepriekšējā punktā, mēs bieži pieļaujam kļūdu, sajaucot slāpes ar izsalkumu, kas nozīmē, ka ēdam, kad tas nemaz nav nepieciešams. Ja ik dienu uzņemsi pietiekamu ūdens daudzumu, nodrošināsi organismu ar nepieciešamo šķidruma daudzumu, padarot sevi arī mazāk izsalkušu, kā arī liekot ādai izskatīties starojošākai un matiem spīdīgākiem. Centies mazināt gāzēto, cukuroto dzērienu patēriņu, to vietā dzer ūdeni, papildinātu ar citronu vai piparmētrām, kā arī nesaldinātu ledustēju. Neaizmirsti, ka arī kofeīns, taču –  nelielās devās, paātrinās vielmaiņu, nodrošinot papildus kaloriju sadedzināšanu. Savukārt, pārmērīga kofeīna uzņemšana ir kaitīga tavai veselībai, tāpēc ievēro mērenību!

 

ĒD GUDRI

Daudzi uztura speciālisti un kuņģa – zarnu trakta ārsti iesaka mieloties ar mazākām porcijām, taču biežāk, vismaz 5 reizes dienā nevis ar 3, bet pamatīgām maltītēm. Šādi ne tikai rīkosies pareizi, bet arī visas dienas garumā stimulēsi vielmaiņu, zaudējot svaru.

 

PIERAKSTI APĒSTO

Šis ir vienkāršs, taču ļoti spēcīgs līdzeklis, jo bieži aizmirstam par uzkodām, ko notiesājam starp ēdienreizēm un ne vienmēr apjaušam  patiesi apēstā daudzumu, šādi atverot tavas acis un liekot ieraudzīt ar ko grēkojam visvairāk. Apēstā rakstisks uzskaitījums ļaus ne tikai atrast lieko, bet arī palīdzēs saskatīt tavas kļūdas vai, piemēram, ēdienkartes dažādības trūkumu utt., jo bez reālās situācijas apjaušanas, tu vari dzīvot ilūzijā, ka viss norit pareizi, tomēr pamatīgi maldīties.

 

 

Lai tev izdodas sasniegt iecerēto!

Iepriekšējais rakstsHOROSKOPS: tavs seksuālais raksturojums
Nākamais raksts6 nepareizi pieņēmumi par sievietēm, kurus mums diktē Holivuda