Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, kā arī, lai veicinātu zaļo un digitālo pāreju,  Eiropas Parlaments   atbalsta  Eiropas Savienības transportlīdzekļu vadītāja apliecību noteikumu maiņu jeb  reformu. Un tā, protams, attieksies arī uz Latvijas autovadītājiem. Kādas tieši izmaiņas plānotas, par to plašāk stāsta “360TV ZIŅneši”, kuri devušies uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā. EP iecerētas izmaiņas saistībā ar autovadītāju apliecībām, tas skars autovadītājus arī Latvijā

Lai mazinātu bojāgājušo skaitu uz autoceļiem, Eiropas Parlamenta deputāti atbalsta priekšlikumu, ka nepieredzējušiem autovadītājiem visā Eiropā būtu jāiztur  vismaz divus gadus ilgs pārbaudes laiks. Šajā laikā uz viņiem attiektos, piemēram, stingrāki alkohola lietošanas ierobežojumi pie stūres un bargāki sodi par drošības noteikumu pārkāpšanu. Apliecības iegūšanas eksāmenos būtu jāiekļauj stingrākas prasības, tostarp,  braukšana aklajā zonā,  sniegā un slidenā laikā. Taču deputātu domas dalās  par transportlīdzekļu vadītāju vecumu.

Tagad  kravas auto atļauts vadīt no 21 gada vecuma, tomēr, lai mazinātu profesionālu autovadītāju trūkumu, deputāti ar balsu vairākumu atbalsta priekšlikumu, ka jau 17 gadu  vecumu sasniegušiem jauniešiem vajadzētu ļaut vadīt kravas auto, taču to drīkstētu darīt tikai  pieredzējuša vadītāja uzraudzībā.

Tiek arī diskutēts, vai  senioriem virs 70 gadiem vajadzētu samazināt autovadītāja apliecības derīguma termiņu uz pieciem gadiem, un apliecības atjaunot, vadoties pēc autovadītāja veselības rādītājiem.

Vairāk informācijas video!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsKo vēlas sievietes sirds?
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. marts