Mūsdienu pasaule pieprasa, lai vienmēr esam skaisti un jauni – aktīvi, enerģijas pilni un dzīves sniegtās iespējas kāri tveroši. To novērtē gan darba, gan privātajā dzīvē. Un kāpēc gan neizmantot zinātnes straujās attīstības sniegtās iespējas, pašiem kļūstot par sava izskata un, savā ziņā, arī vecuma noteicējiem?

 

Viens no veidiem, kā to sasniegt, ir tā dēvētās skaistuma injekcijas, kas palīdz ievērojami uzlabot ādas izskatu bez ķirurģiskas iejaukšanās. Lai arī šīs metodes tiek izmantotas jau gadiem un ir pilnveidotas līdz niansēm, daudziem no mums atgūt ādas jaunību liedz dzirdētie briesmu stāsti. Premium Medical klīnikas estētiskās medicīnas speciāliste, medicīnas zinātņu doktore Agnese Ruskule skaidro, kas tad patiesībā slēpjas zem tik bieži dzirdētajiem nosaukumiem  filleri  un botokss.

 

  • Hialuronskābes filleri un botulīna toksīns ir pasaulē pieprasītākās skaistuma injekcijas, taču par to darbības veidu un sastāvu joprojām pastāv daudz kļūdīgu priekšstatu. Tā, piemēram, hialuronskābe (filleru galvenā sastāvdaļa) ir viela, kas tiek sintezēta mūsu organisma šūnās un piesaista audos esošo ūdeni – kad esam jauni, šūnas pašas spēj to pietiekamā daudzumā saražot, nodrošinot ādai nepieciešamo mitrināšanu un līdz ar to arī lielisku izskatu. Savukārt, organismam novecojot, kā arī dažādu nelāgu paradumu ietekmē, šūnas saražo arvien mazāk hialuronskābes un āda zaudē savu dzīvīgumu, mirdzumu un tvirtumu – rodas krunciņas.

 

  • Krunciņu veidošanos veicina daudzi faktori, tostarp, genētika, kaitīgi ieradumi (alkohols, smēķēšana), nepareiza poza guļot (uz vēdera), nepareiza kosmētikas izvēle un lietošana u.c., taču ne visiem zināms, ka viens no ļaunākajiem mūsu ādas jaunības ienaidniekiem ir ultravioletais starojums. Šķiet, sauļojoties iegūstam patīkami brūnganu ādu un kļūstam skaistāki, taču tai pašā laikā pakļaujam ādu augstam novecošanās riskam. A.Ruskule uzsver, ka arī pavisam jaunai meitenei, kas daudz sauļojas, āda var izskatīties daudz vairāk novecojusi nekā 15 gadus vecākai sievietei, kas aizsargā ādu no pārmērīgas sauļošanās.

 

  • Nav viena pareizā vecuma, kad būtu laiks kosmētiskajām injekcijām. Tiklīdz ir pamanāmas pirmās ādas struktūras izmaiņas, tās var novērst ar pareizi piemeklētām skaistuma injekcijām. Nav arī tāda vecuma, kad būtu jau par vēlu. A.Ruskule atceras pacientes, kas pirmoreiz ir vērsušās arī 80 gadu vecumā. Par laimi, mūsdienu estētiskā medicīna ir spērusi lielu soli uz priekšu, un šodien jebkurā vecumā ar skaistuma injekciju palīdzību estētiskās medicīnas speciālists var atgriezt mūsu izskatam 10-15 gadus.

 

  • A.Ruskule atklāj, ka ne vien injekcijas sastāvs nāk par labu ādai, spēcīgi mitrinot to, bet arī, daudzi pētījumi liecina, pats adatas dūriens labvēlīgi ietekmē ādu, stimulējot šūnas izdalīt aktīvās vielas.

 

  • Būtiski saprast atšķirību filleru un botulīna toksīna injekciju darbībā – tās risina ādas struktūras izmaiņu problēmas katra savā veidā. Tā, piemēram, botulīna toksīna uzdevums ir uz laiku (apmēram 4-6 mēnešiem) apstādināt impulsu, kas no nerva tiek sūtīts uz muskuli, liekot tam sarauties. Tādējādi uz šo laiku tiek mazināts muskuļa tonuss un grumbiņas izzūd. Preparāta iedarbībai beidzoties, muskulis pamazām atsāk darboties, kā līdz šim. Joprojām pastāv  maldīgs uzskats, ka ar botulīna injekcijām tiek piešķirts papildu apjoms, piemēram, lūpām. Tā tas nav.

 

  • Apjomu pilnīgākām lūpām, vaigu kauliem sejas ovāla koriģēšanai u.c. problēmzonām savukārt piešķir ar filleru jeb pildvielu palīdzību. Tās novērš krunciņu, aizpildot to ar jau iepriekš minēto hialuronskābi. Jo lielāka ir tās koncentrācija, jo lielāks kļūst arī apjoms. Tādējādi ar šo metodi var gan izlīdzināt krunciņas, gan piešķirt lielāku apjomu vēlamajām zonām.

 

  • Jau vairākus gadus lielu popularitāti gūst filleru injekciju izmantošana arī intīmajās zonās. Lielajām kaunuma lūpām, kas ar gadiem zaudējušas apjomu un kļuvušas atrofiskas, var atjaunot iepriekšējo jaunavīgo tvirtumu ar hialuronskābes filleru palīdzību.

 

  • Pirmās paaudzes kosmētiskajām injekcijām kā jebkuram jaunam preparātam bija daudz blakusparādību, piemēram, bija redzamas filleru pildījuma vietas. Lai panāktu maksimālu efektu, nenodarot kaitējumu veselībai, skaistuma injekcijas jāuztic estētiskās medicīnas speciālistiem – ārstiem, kas spēs vislabāk novērtēt problēmu un piemeklēt tai labāko risinājumu.
Iepriekšējais rakstsUztura speciāliste skaidro piena nozīmi cilvēka organismā
Nākamais rakstsKādi ir izplatītākie miega traucējumu cēloņi un simptomi?