Ja tev ir kādi no šiem simptomiem, apsver iespēju tuvākajā laikā doties pie ārsta! Ar savu veselību labāk nejokot!
Galvassāpju laikā ir arī paaugstināta temperatūra, kakla stīvums un sāpes, kā arī vemšana. Tie var būt meningīta simptomi!
Sāpes mēdz uznākt naktī vai pēkšņu lēkmju veidā.
Tās atkārtojas pārāk bieži, turklāt pasliktinās tava atmiņa, koncentrēšanās spējas un moka nogurums.
Papildus galvassāpēm ir arī bezspēks un miegainība, grūti saprasties ar apkārtējiem cilvēkiem.
Sāpes sākas pēkšņās konvulsijās vai lēkmēs.
Nelīdz pretsāpju līdzekļi.
Sāp galva, un neklausa locekļi (rokas un kājas).
LAI GALVA NESĀPĒTU
UZŅEM PIETIEKAMU ŠĶIDRUMA DAUDZUMU: Tā trūkums organismā izraisa galvassāpes. Ik dienu centies izdzert vismaz 8 glāzes ūdens.
ĒD PAREIZI: Tieši ēdienreižu izlaišanas dēļ samazinās cukura līmenis asinīs, kas var izraisīt galvas sāpes. Lieto ogļhidrātus, taču ne saldumus tukšā dūšā, jo strauja cukura uzsūkšanās asinīs tāpat sekmēs šo nepatīkamo sajūtu rašanos. Ēd maz, bet bieži!
NEKARSĒ GALVU: Gada siltajos mēnešos un dodoties uz zemēm, kur ir ļoti saulains un karsts laiks, noteikti lieto galvassegu, lai nepārkarstu.
UZMANĪGI AR ALKOHOLU: Ja baudi kādu grādīgo dzērienu, tad to der pamīšus lietot ar bezalkoholiskajiem. Pirms gulētiešanas ieteicams izdzert arī divas lielas glāzes ūdens.
DODIES SVAIGĀ GAISĀ: Ik dienas ieteicams iziet pastaigāties vai ļauties kādai fiziskai aktivitātei ārpus telpām. Neaizmirsti arī par dzīvojamās platības regulāru vēdināšanu!
RŪPĒJIES PAR ACU VESELĪBU: Galvassāpes var izraisīt arī redzes problēmas, tāpēc regulāri apmeklē acu ārstu.
DOMĀ KĀ GULI: Ja pamosties ar galvassāpēm, visticamāk, naktsmiers tev nav nācis par labu. Ievēro pareizu galvas novietojumu attiecībā pret mugurkaulu, lai mostos ar možu noskaņojumu un bez nepatīkamām sajūtām.
Rūpējies par savu veselību!