Klāt Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad Ziemassvētku vecītim atkal tiek sūtīts maisiem vēstuļu, lūdzot sagādāt sapņu dāvanas. Taču īstās dāvanas izvēle var sagādāt arī galvassāpes, ja ģimenes locekļi vai draugi savas vēlmes neatklāj. Vienmēr labs risinājums ir dāvanu karte, bet, ja gribas zem eglītes nolikt personalizētu dāvanu, iespējams, noderēs kāda ideja, ko iesaka “Kesko Senukai Latvia” mārketinga vadītāja Marija Jakovļeva.

 

Dāvanas bērniem

Visu vecumu bērni Ziemassvētkos gaida dāvanas: viņu prieks, tās izsaiņojot, ir viens no brīžiem, kas sagādā visvairāk prieka un visgaišāko svētku noskaņu katrā mājā. Sarūpēt dāvanas bērniem ir salīdzinoši viegli, jo mazuļu sajūsma par jaunām rotaļlietām ir neizsmeļama. Vienlaikus der atcerēties, ka vislabākās rotaļlietas ir tās, kas veicina bērna attīstību. Pašiem mazākajiem, kuri piedzīvo savus pirmos vai varbūt otros Ziemassvētkus, būs prieks par mīļu miega rotaļlietu, ko ņemt līdzi gultiņā, bet interaktīvs rotaļu zaķis vai spēļu galdiņš palīdzēs attīstīt sīko motoriku un runas prasmes. Protams, klasiskais dāvanu klāsts – lelles, leļļu rati un mājas vai automašīnas ar tālvadību – noteikti iepriecinās mazo saņēmēju.

Bet varbūt šogad ir vērts pielāgot dāvanu bērna interesēm vai atklāt jaunus apvāršņus? Konstruktoru komplekti ir piemēroti dažādu vecumu bērniem, jo var piemeklēt attiecīgo sarežģītības pakāpi; galda spēles mēdz būt gan pavisam vienkāršas, piemēram, atmiņas spēles, gan tādas, ko var spēlēt ar draugiem vai visa ģimene kopā. Izglītojošās spēles un radošie komplekti veicina bērnu erudīciju, bet mazākiem bērniem attīsta sīko motoriku un koncentrēšanos. Uzdāviniet savam mazajam izaicinājumiem bagātu konstruktoru, aizraujošu galda spēli, sevišķi lielu puzli vai plastilīnu, no kura veidot visfantastiskākās lietas! Mazai modes dāmai noderēs pirmais rotu darināšanas komplekts, zinātniekam – rotaļu teleskops vai mikroskops, māksliniekiem – gleznošanas komplekts, bet eksperimentu kārajiem – smaržu vai kristālu laboratorija.

Ja pārsteigums nepieciešams draugu vai radu bērniem, nebaidieties padomu jautāt viņu vecākiem. Piemēram, dažus mēnešus vai gadu vecam bērnam ir grūti atrast ko piemērotu, vairums izvēlas dāvināt grabulīšus vai rotaļlietas ar skaņu, tāpēc vecāku ieteikums būs ļoti vērtīgs. 

 

Dāvanas sievietēm

Lai patiesi iepriecinātu saņēmēju, cilveks ir labi pazīst. Visvērtīgākās ir personiskas dāvanas, kas var apzīmēt tikai dāvinātājam un dāvanas saņēmējam zināmus notikumus vai piepilda ilgotas vēlēšanās. Sievietēm var dāvināt to, kas ļauj viņām justies īpašām: lietas skaistumam, dažādas viedierīces, greznus un elegantus interjera priekšmetus.

Ziemassvētkiem piestāv greznība un elegance. Papildiniet savas namamātes arsenālu ar traukiem vai interjera priekšmetiem šogad aktuālajos zelta, sudraba un baltajos toņos! Šīs krāsas dominē galda klājumā, radot svētku sajūtu katru dienu. Arī baltiem vai vienkārši caurspīdīgiem traukiem nebūt nav jābūt vienmuļiem – šogad interjera tendences mudina izvēlēties traukus ar iestrādātu reljefa josliņu, dekoratīvu dzīslojumu vai krāšņiem iegravētiem rakstiem. Savukārt pēc sātīgas maltītes būs patiess baudījums ieslīgt ērtos dekoratīvos spilvenos, ieritināties mīkstā pledā vai iekārtoties uz pūkaina paklāja. Ļaujiet vaļu faktūru un detaļu bagātībai, sagādājot baudu ne tikai acīm, bet arī taustei, un ieprieciniet namamāti ar kādu no aktuālajiem interjera priekšmetiem! Neparasta dizaina vāzes derēs gan kā interjera odziņa, gan ziedu novietošanai, bet robots – putekļusūcējs atvieglos ikdienu un sagādās vairāk atpūtas brīžu.

Savukārt sievietei, kurai patīk gatavot, laba dāvana būs mazā virtuves tehnika – blenderi, virtuves kombaini, kafijas aparāti utt., bet, ja viņa aizraujas ar sportu, lieliski piemērots būs sporta viedpulkstenis vai dažādi trenažieri, kas ļaus uzturēt izcilu formu arī mājas apstākļos.

 

Dāvanas vīriešiem

Vairumā gadījumu vīrieši ir praktiski domājoši, un viss ikdienai – darbam, hobijam un mājai – ir sagādāts, taču gribas sameklēt ko nebijušu, lai pārsteiguma brīdis būtu atmiņā paliekošs. Tāpēc visbiežāk svārstāmies starp oriģinālas un praktiskas dāvanas izvēli. Pieņēmums par to, ka “vīriešiem nekas neinteresē”, ir maldīgs. Mums katram ir kas tāds, kam pievēršam vairāk uzmanības, un tam obligāti nav jābūt hobijam.

Izvēlei būtu jābalstās uz to, kādas nozīmes dāvanu mēs gribam pasniegt – personisku, kas paredzēta tikai un vienīgi saņēmējam, ģimenes, kas paredzēta kopīgai laika pavadīšanai, vai statusa. Dāvanas emocionālo un finansiālo vērtību visbiežāk nosaka tas, kādas attiecības valda starp dāvinātāju un dāvanas saņēmēju. Pavisam saprotama ir vēlme mīļotajam vīrietim, tētim vai brālim sagādāt ko patiešām noderīgu, izvēloties kafijas aparātu vai modernu grilu, TV, datorus, dažādus darbarīkus.

Auto faniem, kuriem vienmēr patīk kaut ko remontēt, noderēs liels uzgriežņu atslēgu komplekts vai instrumentu kaste. Sevišķu prieku sagādās arī auto aksesuāri, kas ļaus vienmēr ceļā esošam vīrietim palutināt savu uzticamo auto vai pašam izbaudīt papildu ērtības. Mūzikas cienītāji priecāsies par bezvadu austiņām, kvalitatīviem skaļruņiem. Sporta pulksteņi un aproces, piederumi iemīļotajam sporta veidam atstās iespaidu uz vīrieti, kurš aizraujas ar sportu. Dabas mīļotājiem var noderēt velosipēds, leduskaste, soma pārgājieniem u. tml.

Uzdāviniet ko tādu, kas vīrietim pazudis, bet ir nepieciešams. Droši var izvēlēties arī universālas dāvanas – tās ir piemērotākās gadījumos, kad īsti nav saprotamas vīrieša vēlmes.

 

Četrkājainajiem draugiem

Rotaļāšanās mūsu mājdzīvniekiem ir tikpat nepieciešama kā ēdiens vai āra pastaigas. Spēlējoties dzīvnieki ne tikai apmierina savus instinktus, bet arī vingrinās un attīra zobus.

Suņiem viena no mīļākajām rotaļlietām ir bumbiņa.  Var atrast dažādu izmēru un formu bumbiņas, izgatavotas no dažādiem materiāliem, tādas, kuras spīd tumsā, pīkst vai mirgo. Izvēloties vispiemērotāko bumbiņu sunim, ir svarīgi pievērst uzmanību rotaļlietas izmēram – tai jābūt pietiekami lielai, lai mīlulis to nevarētu norīt, bet arī tādai, kuru var paņemt mutē, lai suns varētu atnest aizmestu rotaļlietu. Daudziem suņiem patīk arī diski, plīša rotaļlietas, ko var gan paņemt līdzi guļvietā, gan kost un plosīt, pīkstošas rotaļlietas, kas sagādās mīlulim daudz prieka – jo skaļāka rotaļlietas izdotā skaņa, jo vairāk jautrības mājdzīvniekam; virves rotaļlietas, ar kurām suņi labprāt spēlējas kopā ar savu saimnieku – suns velk uz savu pusi, bet otru galu rokās turat jūs. Tā ir ne tikai lieliska izprieca jums abiem, bet arī veselīgs vingrinājums suņa zobiem.

Kaķiem ir citādi paradumi nekā suņiem, tāpēc atšķiras arī šiem dzīvniekiem piemērotās rotaļlietas. Arī to ir ļoti daudz, tomēr ir daļa rotaļlietu, kas patiks vairumam kaķu, piemēram, kāpelējamās rotaļlietas, kas sniedz kaķim izklaidi un palīdz apmierināt dabiskos instinktus, spīdīgas rotaļlietas jauku sauleszaķīšu medībām, mīkstās rotaļlietas, pret kurām ar baudu asināt nagus, rotaļlietas, kuras viegli satvert mutē, spēlējot medības, piemēram, pelītes, un interaktīvās rotaļlietas, kas kaķi nodarbinās brīžos, kad jums nav laika vai noskaņojuma viņu izklaidēt. Ja mājokļa platība to atļauj, uzdāviniet savu mājiņu arī kaķim! Dzīvnieks būs sajūsmā par iespēju paslēpties no pārējās pasaules drošā, siltā midziņā, sevišķi tad, ja tajā iespējams nokļūt, pārvarot kāpelējamu šķēršļu joslu.

Sabiedrība

Ģimenes ar bērniem martā saņems vienreizēju atbalstu no valsts – cik liels tas būs un kam pienāksies?

  Cilvēkam, kuram ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes...

Pirmo reizi diennaktī vairāk nekā 5000 inficēto; 17 cilvēki miruši un vēl 75 nonākuši slimnīcās

  Trešdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 5082 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas ir pārliecinoši...

Diemžēl epidemiologam nav labu ziņu par Latvijā turpmāk gaidāmo – VIDEO

  Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija liecina, ka aizvadītajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits...

TV zvaigzni Magoni pat grūti atpazīt; viņa atklāj savus jaunumus mīlas frontē

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone jaunās sezonas sākumā tā sapucējusies, uzkrāsojusies un tikusi...

Valsts policija ļoti meklē šo kundzi – FOTO

  Lūdzam aplūkot attēlā redzamo sievieti un, ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņas...

Parādījusies jauna informācija par estrādes leģendu Margaritu Vilcāni

Otrdien, 25. janvārī, plkst. 19.00, godinot brīnišķīgo mākslinieci Margaritu Vilcāni, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO)...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. janvāris

  Rīts var sagādāt pārsteigumus. Kādi tie būs – viss atkarīgs tikai un vienīgi no mums...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. janvāris

  Šī diena kopumā solās būt harmoniska un mierīga. Šī diena dos tev daudz pozitīvu emociju...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. janvāris

  Šodien būs grūti pretoties jebkāda veida kārdinājumiem. Neaizmirsti par to, kas tev ir svarīgs un...
wallpapersis.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. janvāris

  Šodien vairāk varētu nākties iesaistīties savstarpējās attiecībās, paužot savas simpātijas. Ja kāds ar tevi flirtē,...
flckr.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 17.-23. janvāris

  Klāt kārtējā šī gada janvāra nedēļa. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas. Uzzini, ko...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. janvāris

  Lieliski piemērota diena, lai sāktu atradināšanos no kaitīgajiem ieradumiem. Koncentrējies uz to un rīkojies neatlaidīgi....

Mājai un Dārzam

Rīgas satiksme/Facebook

Rīgas dome pirms spēcīgās vētras izplatījusi brīdinājumu iedzīvotājiem

  Pirmdien, 17. janvārī, Rīgā gaidāma viena no stiprākajām vētrām pēdējo gadu laikā. Sagaidāms, ka vislielāko...

Vētra beigusies: zināms, kāds laiks gaidāms nedēļas turpinājumā

  Pēc pirmdienas ciklona otrdien debesis skaidrosies un vējš pierims un iegriezīsies no dienvidrietumiem, bet ceturtdien...

Rīgā un centrālajos rajonos sarkanais brīdinājums, laika apstākļi kļūst bīstami!

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi pirmdien visā piekrastē izsludinājuši oranžo brīdinājumu (tas nozīmē,...