Klāt Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad Ziemassvētku vecītim atkal tiek sūtīts maisiem vēstuļu, lūdzot sagādāt sapņu dāvanas. Taču īstās dāvanas izvēle var sagādāt arī galvassāpes, ja ģimenes locekļi vai draugi savas vēlmes neatklāj. Vienmēr labs risinājums ir dāvanu karte, bet, ja gribas zem eglītes nolikt personalizētu dāvanu, iespējams, noderēs kāda ideja, ko iesaka “Kesko Senukai Latvia” mārketinga vadītāja Marija Jakovļeva.

 

Dāvanas bērniem

Visu vecumu bērni Ziemassvētkos gaida dāvanas: viņu prieks, tās izsaiņojot, ir viens no brīžiem, kas sagādā visvairāk prieka un visgaišāko svētku noskaņu katrā mājā. Sarūpēt dāvanas bērniem ir salīdzinoši viegli, jo mazuļu sajūsma par jaunām rotaļlietām ir neizsmeļama. Vienlaikus der atcerēties, ka vislabākās rotaļlietas ir tās, kas veicina bērna attīstību. Pašiem mazākajiem, kuri piedzīvo savus pirmos vai varbūt otros Ziemassvētkus, būs prieks par mīļu miega rotaļlietu, ko ņemt līdzi gultiņā, bet interaktīvs rotaļu zaķis vai spēļu galdiņš palīdzēs attīstīt sīko motoriku un runas prasmes. Protams, klasiskais dāvanu klāsts – lelles, leļļu rati un mājas vai automašīnas ar tālvadību – noteikti iepriecinās mazo saņēmēju.

Bet varbūt šogad ir vērts pielāgot dāvanu bērna interesēm vai atklāt jaunus apvāršņus? Konstruktoru komplekti ir piemēroti dažādu vecumu bērniem, jo var piemeklēt attiecīgo sarežģītības pakāpi; galda spēles mēdz būt gan pavisam vienkāršas, piemēram, atmiņas spēles, gan tādas, ko var spēlēt ar draugiem vai visa ģimene kopā. Izglītojošās spēles un radošie komplekti veicina bērnu erudīciju, bet mazākiem bērniem attīsta sīko motoriku un koncentrēšanos. Uzdāviniet savam mazajam izaicinājumiem bagātu konstruktoru, aizraujošu galda spēli, sevišķi lielu puzli vai plastilīnu, no kura veidot visfantastiskākās lietas! Mazai modes dāmai noderēs pirmais rotu darināšanas komplekts, zinātniekam – rotaļu teleskops vai mikroskops, māksliniekiem – gleznošanas komplekts, bet eksperimentu kārajiem – smaržu vai kristālu laboratorija.

Ja pārsteigums nepieciešams draugu vai radu bērniem, nebaidieties padomu jautāt viņu vecākiem. Piemēram, dažus mēnešus vai gadu vecam bērnam ir grūti atrast ko piemērotu, vairums izvēlas dāvināt grabulīšus vai rotaļlietas ar skaņu, tāpēc vecāku ieteikums būs ļoti vērtīgs. 

 

Dāvanas sievietēm

Lai patiesi iepriecinātu saņēmēju, cilveks ir labi pazīst. Visvērtīgākās ir personiskas dāvanas, kas var apzīmēt tikai dāvinātājam un dāvanas saņēmējam zināmus notikumus vai piepilda ilgotas vēlēšanās. Sievietēm var dāvināt to, kas ļauj viņām justies īpašām: lietas skaistumam, dažādas viedierīces, greznus un elegantus interjera priekšmetus.

Ziemassvētkiem piestāv greznība un elegance. Papildiniet savas namamātes arsenālu ar traukiem vai interjera priekšmetiem šogad aktuālajos zelta, sudraba un baltajos toņos! Šīs krāsas dominē galda klājumā, radot svētku sajūtu katru dienu. Arī baltiem vai vienkārši caurspīdīgiem traukiem nebūt nav jābūt vienmuļiem – šogad interjera tendences mudina izvēlēties traukus ar iestrādātu reljefa josliņu, dekoratīvu dzīslojumu vai krāšņiem iegravētiem rakstiem. Savukārt pēc sātīgas maltītes būs patiess baudījums ieslīgt ērtos dekoratīvos spilvenos, ieritināties mīkstā pledā vai iekārtoties uz pūkaina paklāja. Ļaujiet vaļu faktūru un detaļu bagātībai, sagādājot baudu ne tikai acīm, bet arī taustei, un ieprieciniet namamāti ar kādu no aktuālajiem interjera priekšmetiem! Neparasta dizaina vāzes derēs gan kā interjera odziņa, gan ziedu novietošanai, bet robots – putekļusūcējs atvieglos ikdienu un sagādās vairāk atpūtas brīžu.

Savukārt sievietei, kurai patīk gatavot, laba dāvana būs mazā virtuves tehnika – blenderi, virtuves kombaini, kafijas aparāti utt., bet, ja viņa aizraujas ar sportu, lieliski piemērots būs sporta viedpulkstenis vai dažādi trenažieri, kas ļaus uzturēt izcilu formu arī mājas apstākļos.

 

Dāvanas vīriešiem

Vairumā gadījumu vīrieši ir praktiski domājoši, un viss ikdienai – darbam, hobijam un mājai – ir sagādāts, taču gribas sameklēt ko nebijušu, lai pārsteiguma brīdis būtu atmiņā paliekošs. Tāpēc visbiežāk svārstāmies starp oriģinālas un praktiskas dāvanas izvēli. Pieņēmums par to, ka “vīriešiem nekas neinteresē”, ir maldīgs. Mums katram ir kas tāds, kam pievēršam vairāk uzmanības, un tam obligāti nav jābūt hobijam.

Izvēlei būtu jābalstās uz to, kādas nozīmes dāvanu mēs gribam pasniegt – personisku, kas paredzēta tikai un vienīgi saņēmējam, ģimenes, kas paredzēta kopīgai laika pavadīšanai, vai statusa. Dāvanas emocionālo un finansiālo vērtību visbiežāk nosaka tas, kādas attiecības valda starp dāvinātāju un dāvanas saņēmēju. Pavisam saprotama ir vēlme mīļotajam vīrietim, tētim vai brālim sagādāt ko patiešām noderīgu, izvēloties kafijas aparātu vai modernu grilu, TV, datorus, dažādus darbarīkus.

Auto faniem, kuriem vienmēr patīk kaut ko remontēt, noderēs liels uzgriežņu atslēgu komplekts vai instrumentu kaste. Sevišķu prieku sagādās arī auto aksesuāri, kas ļaus vienmēr ceļā esošam vīrietim palutināt savu uzticamo auto vai pašam izbaudīt papildu ērtības. Mūzikas cienītāji priecāsies par bezvadu austiņām, kvalitatīviem skaļruņiem. Sporta pulksteņi un aproces, piederumi iemīļotajam sporta veidam atstās iespaidu uz vīrieti, kurš aizraujas ar sportu. Dabas mīļotājiem var noderēt velosipēds, leduskaste, soma pārgājieniem u. tml.

Uzdāviniet ko tādu, kas vīrietim pazudis, bet ir nepieciešams. Droši var izvēlēties arī universālas dāvanas – tās ir piemērotākās gadījumos, kad īsti nav saprotamas vīrieša vēlmes.

 

Četrkājainajiem draugiem

Rotaļāšanās mūsu mājdzīvniekiem ir tikpat nepieciešama kā ēdiens vai āra pastaigas. Spēlējoties dzīvnieki ne tikai apmierina savus instinktus, bet arī vingrinās un attīra zobus.

Suņiem viena no mīļākajām rotaļlietām ir bumbiņa.  Var atrast dažādu izmēru un formu bumbiņas, izgatavotas no dažādiem materiāliem, tādas, kuras spīd tumsā, pīkst vai mirgo. Izvēloties vispiemērotāko bumbiņu sunim, ir svarīgi pievērst uzmanību rotaļlietas izmēram – tai jābūt pietiekami lielai, lai mīlulis to nevarētu norīt, bet arī tādai, kuru var paņemt mutē, lai suns varētu atnest aizmestu rotaļlietu. Daudziem suņiem patīk arī diski, plīša rotaļlietas, ko var gan paņemt līdzi guļvietā, gan kost un plosīt, pīkstošas rotaļlietas, kas sagādās mīlulim daudz prieka – jo skaļāka rotaļlietas izdotā skaņa, jo vairāk jautrības mājdzīvniekam; virves rotaļlietas, ar kurām suņi labprāt spēlējas kopā ar savu saimnieku – suns velk uz savu pusi, bet otru galu rokās turat jūs. Tā ir ne tikai lieliska izprieca jums abiem, bet arī veselīgs vingrinājums suņa zobiem.

Kaķiem ir citādi paradumi nekā suņiem, tāpēc atšķiras arī šiem dzīvniekiem piemērotās rotaļlietas. Arī to ir ļoti daudz, tomēr ir daļa rotaļlietu, kas patiks vairumam kaķu, piemēram, kāpelējamās rotaļlietas, kas sniedz kaķim izklaidi un palīdz apmierināt dabiskos instinktus, spīdīgas rotaļlietas jauku sauleszaķīšu medībām, mīkstās rotaļlietas, pret kurām ar baudu asināt nagus, rotaļlietas, kuras viegli satvert mutē, spēlējot medības, piemēram, pelītes, un interaktīvās rotaļlietas, kas kaķi nodarbinās brīžos, kad jums nav laika vai noskaņojuma viņu izklaidēt. Ja mājokļa platība to atļauj, uzdāviniet savu mājiņu arī kaķim! Dzīvnieks būs sajūsmā par iespēju paslēpties no pārējās pasaules drošā, siltā midziņā, sevišķi tad, ja tajā iespējams nokļūt, pārvarot kāpelējamu šķēršļu joslu.

Sabiedrība

Milzu veiksme Tukuma pusē: pēkšņi tiek pie dārga elektroauto

  Ar elektroauto Škoda Enyaq brauks Atis Kalviņš no Tukuma novada, informē Latvijas Loto. Šodien, 26. maijā, autosalonā Green...

Latvieši stundas laikā izpērk divas lidmašīnas uz Tamperi – “airBaltic” rīkojas nekavējoties

  Lielā līdzjutēju pieprasījuma dēļ Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic nodrošinās vēl papildu lidojumus uz Pasaules hokeja čempionātuTamperē. Līdz šim...

Eksperti pastāsta, vai Latvijas hokeja izlase sestdien uzvarēs Kanādu

  Jau rīt, 27. maijā, norisināsies IIHF Pasaules čempionāta hokejā pusfināls, kurā Latvija sacensīcies pret Kanādu....

“Swedbank” izplata brīdinājumu klientiem

  Swedbank aicina klientus būt īpaši modriem, jo aktivizējušies krāpnieki. Šoreiz krāpnieki izsūta klientiem viltus īsziņas...

Diemžēl piektdienas rīts nesis arī ļoti traģiskas ziņas

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 86 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 17 personas un divas gājušas...

Glābēji izplata paziņojumu Latvijas iedzīvotājiem

  Trešdien, 31.maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. maijs

Planētu izvietojums dienas pirmo pusi nodrošinās visai produktīvu: jutīsiet entuziasmu, vēlmi eksperimentēt un meklēt dažādus...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

Šodien cilvēkos mitīs liels entuziasms un daudzi būs gatavi jauniem sasniegumiem. Būs ļoti svarīgi virzīt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Galvenais šodien ir mierīgs režīms un spēja relaksēties. Mēģini rīkoties atbildīgi un pēc labākās sirdsapziņas.     Auns Pirmā...

Horoskopa zīmes, kurām JŪNIJS būs īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Pirmajā dienas pusē vajadzētu apdomāt dažādas lietas. Tavas intelektuālās spējas vairosies, ja vien spēsi objektīvi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Šodien sanāks komunicēt ar cilvēkiem, kuri tev ļaus labāk izprast savas vajadzības un izpētīt talantus....

Mājai un Dārzam

Sinoptiķiem nav īpaši patīkamu ziņu par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas izskaņā, kā arī nākamajā nedēļā Latvijā turpināsies sausums. Lai arī debesis palaikam aizklās...

Izskan pirmās ilgtermiņa prognozes gaidāmajai vasarai

  Mūs gaida karsta un sausa vasara, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes. Par sezonālajām...

Situācija pasliktinās vēl vairāk: Sinoptiķi brīdina par apstākļiem atlikušajā maijā

  Turpinoties siltam un sausam laikam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi daļā teritorijas izplatījuši...