Pateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, Jēkabpilī apstādināts reibumā esošs autobusa šoferis, vēsta Valsts policija.

Šī gada 6. septembrī Jēkabpilī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas grupas amatpersonas konstatējušas ievērojamu alkohola reibumu kādam pilsētas maršruta autobusa šoferim. Kāds vērīgs pasažieris informēja policiju par to, ka pilsētas maršruta autobusa šofera uzvedība ir netipiska un, iespējams, viņš atrodas alkohola reibuma stāvoklī.  Ierodoties notikuma vietā, Valsts policijas amatpersonas konstatēja, ka iedzīvotāju aizdomas ir apstiprinājušās, jo autobusa šoferis patiešām bija alkohola reibumā. Par šo pārkāpumu tika uzsākts kriminālprocess.

2023. gada 6. septembrī pulksten 14.08 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknī tika saņemta informācija par to, ka iespējams kāda Jēkabpils pilsētas maršruta autobusa vadītājs pilda savus ikdienas darba pienākumus, būdams alkohola reibumā. Aizdomas iedzīvotājiem un autobusa pasažieriem radās pamanot netipisku rīcību no autobusa šofera puses, kā arī agresīvas braukšanas manieres.

Vērīgie pasažieri nevilcinājās un drošības apsvērumu dēļ sazinājās ar pilsētas pašvaldības policiju, kas ieradās notikuma vietā un piesaistīja arī Valsts policijas spēkus. Kā izrādījās, veicot nepieciešamās pārbaudes, atklājās, ka autobusa vadītājs, kāds 1961. gadā dzimis vīrietis, ir 2,17 promiles lielā alkohola reibumā.

Par šo pārkāpumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās prim daļas, kas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Iedzīvotāju bažas par drošību bija pamatotas un Valsts policija pateicas vērīgajiem cilvēkiem, kas pamanīja aizdomīgu un netipisku rīcību no šoferīša puses. Pateicoties iedzīvotāju rīcībai situācija tika atrisināta bez starpgadījumiem un tika pasargāti ne tikai autobusa pasažieri, bet arī gājēji un citu transportlīdzekļu vadītāji, kas šajā laikā atradās uz ielas.

Iepriekšējais rakstsKaimiņi vēlas, lai princis Harijs un Megana mārkla pārvācas uz dzīvi citviet
Nākamais rakstsAija Andrejeva atklāj, kā viņu ietekmē komentāri