Šī gada 16. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas darbinieki pabeidza izmeklēšanu par slepkavības izdarīšanu grupā. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu izdarījuši divi bojāgājušā kaimiņi ieilguša konflikta dēļ. Abiem aizdomās turētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Krimināllieta nodota Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Ieilguša konflikta dēļ divi kaimiņi Rīgā izšķiras par baisu rīcību

2023. gada 27. novembrī Valsts policijā saņemts izsaukums uz Grīziņkalna rajonu, Rīgā, kur vienā no daudzdzīvokļu mājas dzīvokļiem tika atrasts 1974. gadā dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Par minēto faktu nekavējoties uzsākts kriminālprocess, kuru lietvedībā pārņēma Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļa.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka ar minēto noziegumu saistīti divi noslepkavotā vīrieša kaimiņi. Veicot aktīvu pirmstiesas izmeklēšanu, kā arī plašus operatīvos pasākumus, šā gada 2. janvārī aizturēts viens no nozieguma izdarītājiem – 1993. gadā dzimis vīrietis. Kriminālprocesa ietvaros viņš atzīts par aizdomās turēto, un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots, ka otra iespējamā vainīgā persona ir kāds 1996. gada dzimis vīrietis. Viņš ar mērķi izvairīties no tiesībsargājošajām iestādēm, uzreiz pēc slepkavības izdarīšanas,  ir izceļojis no Latvijas Republikas uz Norvēģijas Karalisti, kur viņš aizturēts un apcietināts par cita nozieguma izdarīšanu.

Šā gada 17. maijā iepriekš minētais 1996. gadā dzimušais vīrietis izdots Latvijas Republikai un šobrīd uzsāktā kriminālprocesa ietvaros viņš atrodas apcietinājumā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu abas personas paveica alkohola reibuma stāvoklī ar kaimiņu ieilguša konflikta dēļ.

Abi aizdomās turētie vīrieši iepriekš ir nonākuši tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. 1993. gadā dzimušais vīrietis iepriekš ir bijis izsludināts meklēšanā par laupīšanas izdarīšanu, kā arī ārzemēs sodīts par narkotisko vielu apriti. 1996. gadā dzimušais vīrietis iepriekš sodīts par miesas bojājumu nodarīšanu un narkotisko vielu apriti.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 117. panta 10. punkta – par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa. Par šāda nozieguma izdarīšanu Krimināllikumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 10 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsKarstajā laikā “Maxima” nāk klajā ar interesantu informāciju
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 31. maijs