Interneta trilleris sācies pagājušajā trešdienā, kad REDDIT forumā parādījušies attēli ar nogalinātu suni, kas, visticamāk, bija nonāvēts Latvijā. Tā kā šo platformu ik dienas izmanto ap 70 miljoniem cilvēku, attēli ātri vien sasnieguši arī aktīvos lietotājus Latvijā, vēsta “360TV Ziņneši”.Interneta lietotāji atmasko nežēlīgo kucēna slepkavu

 

Sociālo tīklu novērotājs Elvis Strazdiņš atklāj, ka ieraksts par suni bijis publicēts kādā populārā grupā: “Oriģinālais interesents, kurš vēlējies atmaskot slepkavu, bija lietuvietis. Viņš uzzināja, ka noziegums pastrādāts Latvijā, tāpēc vērsies tālāk pie REDDIT latviešu komūnas, lai palīdzētu šī cilvēka meklēšanā.”

Tobrīd internetā atrodamie fakti ļāvuši foruma lietotājiem ātri vien noskaidrot, ka suns, visticamāk, pavisam nesen iegūts no kādas kundzes gados, kura sludinājuma portālā ss.lv bija izvietojusi ziņu, ka atdod kucēnus. Savukārt, pats vaininieks, pat neskatoties uz sacelto ažiotāžu, vēl turpinājis saraksti ar lietotājiem un pat atbildējis uz daudzu lietotāju šokētajiem komentāriem pie foto.

“Vainīgais arī neslēpa, ka viņš šo suni ir ieguvis no vecas tantes. Šis suns esot izvēmies viņa mašīnā, un tieši šī iemesla dēļ esot nolēmis suni brutālā veidā nogalināt un to publicēt internetā,” par šausminošo noziegumu stāsta sociālo tīklu novērotājs.  

Arī pats autors, redzot ka īsā laika sprīdī pie ieraksta parādās ļoti daudz viņu identificējošas informācijas, visticamāk, sabijies. Interneta entuziasti spējuši noskaidrot iespējamā slepkavas identitāti, viņa personas datus, dzīvesvietu, skolu, nodarbošanos un pat forumā izvietojuši viņa izlaiduma bildes.

“Viņš ir diezgan ātri notinies, guļ mašīnā. Cilvēki pēc fotogrāfijām pat diezgan ātri noskaidroja, kas tā par mašīnu ir. Cilvēki nesaprot, ka fotogrāfijā netiek ietverts tikai attēls, bet arī daudz citas informācijas – datums, laiks, reizēm arī lokācija. Daudzi portāli šos datus no foto nedzēš, līdz ar to pāris stundu laikā tika noskaidrota cilvēka identitāte,” stāsta Elvis Strazdiņš.

Šobrīd pēdējie iespējamā noziedznieka ieraksti liecina, ka viņš pametis valsti un, iespējams, atrodas Polijā. To, kā vienu no versijām šobrīd izskata arī policisti. 

Valsts policijas pārstāve Lāsma Greidāne atklāj, ka īsi pēc tam, kad tika saņemta šī informācija, persona tika identificēta, tika noskaidrotas vairākas adreses, kurās persona varētu uzturēties.

“Policijas darbinieka pārbadīja šīs adreses, bet diemžēl vainīgo neatrada. Aicinām iedzīvotājus  dalīties ar viņiem zināmo informāciju, kas varētu noderēt kriminālprocesā, un vērsties Valsts policijā. Aicinām arī pašu vainīgo nebēguļot, atgriezties Latvijā un pieteikties tuvākajā Valsts policijas iecirknī, jo šis apstāklis par bēguļošanu noteikti tiks ņemts vērā tiesā kā vainu pastiprinošs.”

Tikmēr Elvis Strazdiņš stāsta: “Mēs bieži pat nesaprotam, kādi cilvēki mums dzīvo apkārt. Jo pēc tās fotogrāfijas, kas tika ielikta internetā, šim jaunietim var mierīgi paiet garām. Viņš izskatās pēc pilnīgi parasta, 19 gadus veca jaunieša. To, ko viņš izdarīja, un ko viņš min aprakstā, ko viņš ar to suni ir darījis, to nevar izdarīt mentāli vesels cilvēks, turklāt ar piebildi, ka labprāt to izdarītu arī ar cilvēkiem.”

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops šai nedēļai: ko sola zvaigznes?
Nākamais rakstsKā bērnam no mazām dienām mācīt ēst dārzeņus un augļus?