Arī naktī uz 2. janvāri mājsēdes kontroles uzraudzībā, papildu jau esošajiem Valsts policijas resursiem, kas veic ikdienas darbu, tika iesaistīti kopumā vēl 1623 papildspēki – no tiem 1147 bija Valsts policijas un 169 pašvaldību policiju darbinieki, 30 robežsargu, kā arī 227 zemessargu.

Kopumā naktī no 1. uz 2. janvāri mājsēdes kontroles pasākumos pārbaudītas 4158 personas. Saistībā ar mājsēdes ierobežojumu neievērošanu policija uzsākusi 725 administratīvos procesus, kā arī fiksēti vēl 178 pārkāpumi par kuriem tiks vēl uzsākti administratīvie procesi. Savukārt vēl 1319 gadījumos doti preventīvi norādījumi.

Tomēr tajā pat laikā personām, kuras rupji un klaji pārkāpušas noteikumus, ir piemēroti arī bargi sodi. Vairākos gadījumos personām piemēroti sodi 100, 300, 500, 1000 un vairākkārtīgi arī 2000 eiro apmērā. Personu paustie iemesli ierobežojumu neievērošanai ir dažādi – daži saka, ka nav zinājuši par tiem, dažas personas netic Covid-19 infekcijai vai uzskata, ka uz viņiem ierobežojumi neattiecas, savukārt kādam nakts stundā ir pēkšņi sagribējies doties apēst hotdogu un to viņam neviens nevarot liegt.

 

Vakar Strenču novadā policija saņēma informāciju par iespējamu pulcēšanos. Pārbaudot informāciju, likumsargi konstatēja, ka kādā dzīvoklī atrodas vairākas personas ne no vienas mājsaimniecības, kā arī notiek kopīga alkohola lietošana. Ņemot vērā apstākļus, personu attieksmi un rupjos pārkāpumus, šajā gadījumā sešām personām katrai piemērots sods 2000 eiro apmērā.

Savukārt Tukumā policisti pagājušajā naktī īsi pēc pulksten 22.00 apturējuši kādu jauniešu kompāniju, kura turpinājusi pārvietoties savā transportlīdzeklī, neskatoties uz šī brīža mājsēdes ierobežojumiem. Transportlīdzekļa vadītājam nav iegūta vadītāja apliecība, par ko viņš saņēma 400 eiro sodu. Kā arī, ņemot vērā, ka persona atradusies ārpus mājās pēc pulksten 22.00, papildu tika piemērots vēl 200 eiro sods. Jāpiebilst, ka šajā automašīnā atradās vēl trīs pasažieri, kuri bija iereibuši un pat izrādīja agresivitāti pret policistiem, tādēļ viens saņēma 300 eiro sodu, bet divi – 1500 eiro. Tāpat, skaidrojot apstākļus, izrādījās, ka vienam no pasažieriem ir jāatrodas pašizolācijā, līdz ar to šai personai piemērots vēl papildu 1200 eiro liels sods.

Vēl Vidzemes reģionā fiksēti divi gadījumi, kad personas, kuras atradušās ar savām automašīnām ārpus dzīvesvietas pēc pulksten 22.00, nav pakļāvušās policistu likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un uzsākušas bēgšanu. Jāpiebilst gan, ka bēgšana nav izdevusies. Vienā gadījumā bēgošajā automašīnā atradušās četras personas, kā arī izrādījies, ka transportlīdzekļa vadītājs bija sēdies pie stūres bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un 2,4 promiļu reibumā. Autovadītājām piemērots 2000 eiro sods, bet katram pasažierim pa 1000 eiro.

Šajā naktī ir fiksēti arī vairāki gadījumi, kad iedzīvotāji ir izturējušies agresīvi pret policijas darbiniekiem. Vēloties veikt datu pārbaudi, personas atteikušās izpaust savus datus, tādējādi nepakļaujoties policistu likumīgajām prasībām un arī veikuši fizisku pretošanos. Saistībā ar šiem gadījumiem uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi. Ir arī fiksēti vairāki uzbrukumi policijas darbiniekiem, par laimi bez smagām sekām, bet par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi.

Tāpat 1. janvārī kopumā uzsākti 1247 administratīvā pārkāpuma procesi par citiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem.

Arī turpmākajās dienās sadarbībā ar citiem dienestiem nodrošināsim ārkārtējās situācijas, īpaši mājsēdes ierobežojumu kontroli. Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos ierobežojumus – nepulcēties un ievērot mājsēdi, kā arī lietot sejas un deguna aizegu un distancēties,  šīs prasības nudien nav grūti izpildāma. Tikai kopīgi sadarbojoties un attiecoties nopietni pret situāciju, ir iespējams to uzlabot, mazinot Covid-19 infekcijas izplatīšanos.

Valsts policija atgādina, ka mājsēde jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 ir spēkā līdz 4. janvārim, kā arī no 8. janvāra līdz 10. janvārim.

 

Sabiedrība

Karaliskā ģimene atklājusi patieso karalienes Elizabetes II nāves izraisītāju

Lai izvairītos no pazemojuma un informācijas, kas atkal, iespējams, tiktu “izmesta” no Harija un Meganas...

Šefpavārs Tannis izrāda glauno savrupnamu, kuru iekārtojis kopā ar mīļoto

  Šefpavārs un uzņēmējs Elmārs Tannis Covid-19 laikā iegādājies jaunu mājvietu un abi kopā ar draudzeni...

Dažas nedēļas pirms svētkiem parādījušās jaunas ziņas par Maestro Paulu

  Ar maestro Raimonda Paula jauno dziesmu un mākslinieces Ilzes Dambes zīmēto dzejoļkartīti no trimdas mājās...

Keitas un Viljama ASV tūres laikā Harijs un Megana nāk klajā ar skaļu vēstījumu

Kāda “sagadīšanās”, ka tieši Velsas prinča un princeses ASV karaliskās turnejas laikā “Netflix” izdota Harija...

Vai saglabāsies “mīnusi” un kad uzsnigs? Izskan jaunas prognozes brīvdienām un nākamajai nedēļai

Šajā nedēļā dominēja anticiklona ietekme, līdz ar to nokrišņu bija maz. Arī tuvākajās dienās gaidāms...

Pēc ilgāka laika parādījušās jaunas ziņas par leģendāro apvienību “Dzelzs vilks”

  Grupa “Dzelzs vilks” pēc ilgāka laika publicē jaunu studijas albumu ar nosaukumu “Jauni” un izdod...

Horoskopi un Testi

Foto:Mindymetivier.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena sniegs pozitīvas tendences tavas personības attīstībā, mudinot nebūt pārāk piesardzīgiem un baudīt dzīvi...
Foto:Flickr.com/Tambako The Jaguar/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

  Šodien var nākties sastapties ar situācijām, kas šķitīs pavisam neparastas. Jūties brīvi, izsakot savas domas,...

Horoskopa zīmes, kurām DECEMBRIS solās būt īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Wallpapers.mi9.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Novembra pēdējā diena nebūs tā reize, kad varēsi atļauties lidināties 10 centimetrus virs zemes un...
Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Klāt gada pēdējais mēnesis. Ielūkosimies zvaigznēs, lai uzzinātu, ko tās mums paredzējušas!   AUNS Zvaigznes paredz, ka decembra...

Mājai un Dārzam

Vai saglabāsies “mīnusi” un kad uzsnigs? Izskan jaunas prognozes brīvdienām un nākamajai nedēļai

Šajā nedēļā dominēja anticiklona ietekme, līdz ar to nokrišņu bija maz. Arī tuvākajās dienās gaidāms...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...