Aizvadītajā diennaktī no Lielupes Jūrmalā izcelts noslīcis cilvēks, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Mirstīgās atliekas nodotas Valsts policijai.

Līdz ar to šogad piecos mēnešos izcelti jau 37 noslīkušie. Pērn visa gada laikā izcelti 96 noslīkuši cilvēki pretstatus 118 vēl gadu iepriekš.

Kopumā diennakts laikā glābēji devušies uz 71 izsaukumu, tostarp 32 ugunsgrēkiem un 33 glābšanas darbiem. Cietuši divi cilvēki, bet izglābts viens. Šigad ugunsgrēkos bojā gājuši 42 cilvēki, bet pērn visa gada laikā 76.

Tāpat glābēji piedalījušies 13 meža ugunsgrēku dzēšanā, vairākos no tiem darbs turpinās.

Svētdien plkst. 20.36 VUGD saņēma izsaukumu Daugavpilī, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija jūtama dūmu smaka. Notikuma vietā, piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī uz plīts dega ēdiens 0,5m2 platībā un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa ar glābšanas maskas palīdzību izveda cilvēku, kurš bija cietis, un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Dūmu detektors dzīvoklī nebija uzstādīts. Plkst. 21.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.12 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Carnikavas novadā, kur no attāluma bija pamanīti melni dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka dzīvojamā māja 140m2 platībā. Notikumā cietušo nav. Pēc divu stundu intensīva darba, uguns izplatīšanos izdevās ierobežot. Plkst. 00.13 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.54 tika saņemts izsaukums Valkas novadā, kur daudzdzīvokļu namā dega sadzīves mantas 10m2 platībā. Kārķu brīvprātīgie ugunsdzēsēji no ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis, un tika nodots NMPD mediķiem. No piedūmotās ēkas tika evakuēts vēl viens cilvēks. Plkst. 16.24 ugunsgrēks tika likvidēts. Arī šajā gadījumā dzīvoklī, kurā notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Plkst. 13.27 VUGD steidzās uz izsaukumu Rīgā netālu no Baložiem, kur grūti pieejamā apvidū dega meža zemsedze 1 hektāra platībā. Notikuma vietā strādāja 32 ugunsdzēsēji glābēji, astoņas autocisternas un divi kvadricikli. Plkst. 17.52 ugunsgrēks tika lokalizēts. Līdz ar tumsas iestāšanos pēc plkst. 22.07 dzēšanas darbi notikuma vietā tika pārtraukti un sadarbībā ar Rīgas mežu darbiniekiem atsāksies pirmdien no rīta pēc nepieciešamības.

Plkst. 12.14 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Nītaures pagastu, kur dega mežs 2,7 hektāru platībā. Plkst. 17.21 sadarbībā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 22.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknes novadā, kur dega vienstāva koka dzīvojamā māja, divas saimniecības ēkas un elektrolīnijas balsta stabs kopumā 214m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija izkļuvis cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāts trīs blakus esošās ēkas. Plkst. 01.52 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.13 tik saņemts izsaukums uz Vaiņodes novadu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 140m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji bija palīdzējuši izkļūt no degošās ēkas cilvēkam, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 22.46 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jūrmalā, kur Melnezera apkaimē dega meža zemsedze 6000m2 platībā. Plkst. 18.50 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet plkst. 23.09 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 12.14 VUGD saņēma izsaukumu Limbažu novadā, kur netālu no Augstrozes ezera dega meža zemsedze un jaunaudze 1,2 hektāru platībā. Plkst. 14.26 uguns izplatīšanos izdevās ierobežot un no plkst. 17.43 ugunsgrēka dzēšanas darbus turpināja Valsts meža dienests.

Turpinās kūdras purva dzēšanas darbi Kuldīgas novadā. Šorīt teritorija tika apsekota ar dronu. Notikuma vietā atsevišķās vietās notiek gruzdēšana. Kopumā izdeguši aptuveni 84 hektāri.

Atgādinām, ka sestdien plkst. 15.23 VUGD saņēma informāciju, ka Kuldīgas novadā Ozolu kūdras purvā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka lielā platībā deg augšējais kūdras slānis. Spēcīgā vēja ietekmē uguns strauji izplatījās meža virzienā. Situācijas novērtēšanai sestdien un svētdien no rīta tika izmantots drons, kurš aprīkots ar siltumkameru. Ugunsgrēka dzēšanas darbi norisinājās divos virzienos – meža nosargāšana no liesmām un degošā purva dzēšana. Lai kavētu ugunsgrēka izplatīšanos, uzņēmuma traktortehnika kūdras purvā veidoja platas ejas. Sestdien un svētdien dzēšanas darbos no gaisa bija iesaistīts NBS Gaisa spēku helihopters. Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistītajiem izdevās mežu nosargāt no uguns liesmām. Degšana un gruzdēšana norisinājās atsevišķās vietās kūdras purvā. Paralēli Valsts un pašvaldības policijas darbinieki apzināja tuvāko māju iedzīvotājus un informēja viņus par iespējamo bīstamību un drošības pasākumiem.

Abas dienas dzēšanas darbos piedalījās liels skaits cilvēku un tehnikas – ugunsdzēsēji glābēji no Kuldīgas, Alsungas, Talsiem, Skrundas, Sabiles, Ventspils un Liepājas ar autocisternām, konteinervedēju un kvadricikliem, Valsts meža dienesta darbinieki ar tehniku, kā arī uzņēmuma darbinieki ar traktortehnika. Notikuma vietā strādāja arī Valsts policijas, Kuldīgas pašvaldības policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un brīvprātīgie.

Saistībā ar stipro vēja brāzmu radītajiem postījumiem aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama 37 gadījumos, lai atbrīvotu ceļa braucamo daļu no pārkritušiem kokiem, bet 4 gadījumos tika novērstas bojātu konstrukciju vai citu priekšmetu apdraudējums. Piemēram, Rīgā no ēkas jumta krita nenostiprināti būvmateriāli un instrumenti. Aicinām iedzīvotājus ievērot piesardzību stipra vēja laikā, kā arī nostiprināt priekšmetus uz balkoniem, pagalmos, remontdarbu veikšanas vietās, lai neradītu apdraudējumu cilvēku veselībai un dzīvībai!

Svētdien Jūrmalā ugunsdzēsēji glābēji no Lielupes izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijai.

Sabiedrība

Tukuma traģēdija: Normunds, iespējams, novests līdz pašnāvībai

  Saistībā ar traģisko notikumu Tukumā, kas notika šī gada 23. aprīlī, kriminālprocess ir kvalificēts pēc...

Otrdien vēl 358 Covid-19 gadījumi un 7 mirušie, slimnīcās 689 cilvēki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) trešdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 358 jauni...

Skrienoties ar moci, “Audi” vadītājs Latgalē piedzīvo smagu avāriju – VIDEO

  Smagu avāriju Preiļos piedzīvojis kāds "Audi" vadītājs, kurš, cenšoties tikt līdzi motociklam, līkumā nesavaldīja spēkratu...

Ļoti smagā BMW avārijā Pierīgā nopietni cietusi jauna meitene – VIDEO

  Kā vēsta TV3 raidījums "Degpunktā", 2. maija naktī Ķekavā, Gaismas ielā, smagi avarējusi BMW markas...

Kanādas karavīrs 2,5 gadu laikā latviešu valodu apguvis perfekti – VIDEO

  LTV "Rīta Panorāma" piedāvā sarunu ar Kanādas karavīru Stīvu Rebeiro, kurš divarpus gadu laikā, kopš...

Parādās jaunas ziņas par populāro dziedātāju Stafecku

Zemessardzes orķestris un Zemessardzes koris “Stars” kopā ar dziedātāju Antru Stafecku sagatavojuši singlu un video...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. maijs

  Auns Auni ir drosmīgi un enerģiski cilvēki, kuri no pašreizējā zvaigžņu stāvokļa ņems visu, ko var...
Foto:Flickr.com/Latvijas armija/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. maijs

  Lai arī lielākā daļa cilvēku jutīsies stipri iedvesmoti darbam (un arī lieliski paveiks savus plānus),...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. maijs

Dienas pirmā puse solās būt diezgan nelabvēlīga īsiem izbraucieniem. Biznesa komunikācija nenoritēs gludi. Tevi var...

Šīs ir piecas bīstamākās horoskopa zīmes

Lūk, šīs zodiaka zīmes nevajadzētu izprovocēt, jo tās dusmu lēkmē var kļūt nekontrolējamas un ticams,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. maijs

Dari, ko uzskati par nepieciešamu darīt, lai pasaule kļūtu labāka, kā arī iedvesmo arī citus...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. maijs

  Auns Auna zīmē dzimušajiem dzīve rit lielā, noteiktā tempā un tiem šobrīd ir daudz kopīga ar...

Mājai un Dārzam

Parādās pilnīgi jauna prognoze par laiku nākamnedēļ

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, nākamnedēļ Latvijā gaidāma ievērojama laika maiņa. "Nu jau...

Izskan nepatīkamas ziņas par laiku maija pirmajā nedēļā – prognoze 7 dienām

  Tuvākajā nedēļā laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, tādēļ daudzviet, jo īpaši nedēļas sākumā, ir...

Ar brīdinājumu klajā nācis sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  "Uzmanību! Pirmdien, 3. maijā, Latvijas centrālajā un austrumu daļā gaidāmi ilgstoši un brīžiem stipri nokrišņi...