Pēdējais gads ir pavēris arī daudz jaunas durvis, digitalizācijas laikmetam strauji attīstoties – jaunas profesijas un nebijuši darba pienākumi. Bet konkurence darba tirgū ir sīva un katram kandidātam ir jādara viss iespējamais, lai izceltos uz pārējo fona. Darba devējam ir nepieciešamas tikai sešas* sekundes, lai izvērtētu pieteikumu un pieņemtu izšķirošo lēmumu par aicinājumu uz interviju, tāpēc apskatīsim, kā rīkoties, lai pieteikums vakancei izceltos un palielinātos izredzes saņemt darba devēja zvanu.

 

Pirmais iespaids – CV un motivācijas vēstule

59% darba devēju* apgalvo, ka neizskatīs iesniegto pieteikumu, ja pamanīs būtiskas rakstības vai gramatikas kļūdas. Šis ir svarīgs punkts, pie kā ir jāpiedomā katram darba meklētājam. Pieteikuma iesniegšanas brīdī, vienīgais, kas var nodot vēstījumu par darbinieka atbilstību amatam un profesionalitāti, ir viņa sagatavotais pieteikums. Lai izvairītos no gramatikas misēkļiem, ieteicams iedot pārlasīt gan sastādīto CV, gan motivācijas vēstuli kādam ģimenes loceklim vai draugam. Skats no malas ļaus būt pārliecinātam par pieteikuma kvalitāti.

 

Tālākais solis, par ko noteikti jāpadomā, ir pieteikuma noformējums. Protams, lai izceltos uz pārējo iesniegto CV fona, varētu šķist, ka jāpielieto visi iespējamie vizuālie efekti, bet patiesībā ir gluži pretēji. 60% gadījumu* pieteikums vakancei var palikt neizskatīts, ja tam ir vājš noformējums, nav jāmeklē speciālists, lai palīdzētu ar dizainu. Mūsdienās ir pieejamas dažādas lietotnes, kas piedāvā jau gatavas veidnes ikvienai gaumei.

 

“Piemēram, lietotne Canva piedāvā 60 tūkstošus dažādas dizaineru veidotas, bezmaksas veidnes jebkāda faila formatēšanai, turklāt, katru no tām pielāgojot savai gaumei. Arī sagatavotā faila nosūtīšana uz jebkuru ierīci nebūs problēma, jo lietotne piedāvā uzreiz pārsūtīt gatavo failu uz e-pastu vai Whatsapp,” stāsta Gunta Kursiša-Butkāne, “Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā.

 

Nedrīkst aizmirst arī par motivācijas vēstuli. Uz to arī attiecas visi iepriekš minētie labās prakses piemēri par precīzu gramatiku un atbilstošu noformējumu. 43% profesionāļu* apgalvo, ka puse no lapas ir pilnībā pietiekams motivācijas vēstules garums, kurā jācenšas iekļaut būtiskākais un interesantākais par sevi ierobežotā apjomā.

 

Uzmanība pievērsta – kā to noturēt?

Līdz ar perfekta pieteikuma izveidošanu ir jāpārdomā, kā pārējie kanāli atspoguļo potenciālo kandidātu. 70% darba devēju* noraida potenciālo kandidātu viņa sociālajos tīklos atrastās informācijas dēļ. Kaut gan sociālie tīkli aicina mūs dalīties ikdienā piedzīvotajā ar draugiem un pasauli, reizēm neliela privātuma un diskrētuma ieturēšana nenāks par ļaunu personīgā tēla veidošanas nolūkos.

 

“Runājot par sociālajiem tīkliem, lielu popularitāti rekrutētāju un darba meklētāju vidū ir ieguvušas AppGallery pieejamās lietotnes LinkedIn un kaimiņu igauņu radītais MeetFrank. Abas lietotnes darbojas, kā abpusēji izdevīgs portāls, kurā lietotāji var uzzināt plašāku informāciju par pieejamajām vakancēm un organizācijām, un pretēji – darba devēji var meklēt jaunus darbiniekus pēc izvirzītajām prasmēm. Turklāt, pēdējā gada laikā vairāk kā puse jeb 67% darba devēju* paļāvās tieši uz LinkedIn meklētāju, lai algotu jaunus speciālistus, tāpēc ir vērts pārdomāt pausto informāciju arī šajās vietnēs,” skaidro G. Kursiša-Butkāne.

 

Perfekts sniegums intervijā

Aizvadītajā gadā un vēl arvien liela daļa darba interviju norisinās attālināti. Šī ir lieliska iespēja tiem, kas bieži izjūt lielu satraukumu, tādējādi liedzot sev pilnvērtīgi izteikties. Video zvana interviju laikā potenciālais kandidāts var jau iepriekš sagatavot atbildes uz tipiskajiem jautājumiem – pastāsti par sevi, labās un sliktās īpašības u. tml. – un turēt atbildes viegli pārredzamā vietā, lai nemanāmi tajās ieskatītos uztraukuma brīžos.

 

Trešdaļa cilvēkresursu vadītāju* spēj pateikt intervējamā kandidāta atbilstību amatam pirmajās 90 sekundēs, tāpēc ir jāpārdomā tās pāris lietas, ko var ietekmēt šajā īsajā laika intervālā.

 

Pirmais noteikti ir punktualitāte – nav nekā nepatīkamāka par kavētājiem, tāpēc jābūt gatavībā jau vismaz 10 minūtes pirms norunātā laika. Tāpat arī vizuālais aspekts spēlē lielu lomu – atbilstošs apģērbs un acu kontakts. 67% cilvēkresursu vadītāju* apgalvo, ka visbiežāk pieļautā kļūda ir tieši izvairīšanās no acu kontakta – iespaids ir jāatstāj uz cilvēku, ar ko notiek intervija, tāpēc skatieties acīs!

 

Pēdējā, bet ne mazāk svarīgā, nianse – pirmsizpēte. 47% intervētāju* atzīst, ka nepieņems darbā cilvēku, kuram nav nekādu zināšanu par konkrēto uzņēmumu. Tāpēc ir īpaši svarīgi pirms intervijas ieskatīties  uzņēmuma mājaslapā un sociālajos tīklos, lai izprastu tā darbības virzienus un vērtības.

 

*https://novoresume.com/career-blog/job-search-statistics

Sabiedrība

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Paldies ikvienam, pazudusī skolniece ir atrasta

  Jau vēstīts, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknis meklēja bezvēsts prombūtnē esošo 2007....

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdienas rītā. 01.10.2022 nakts vidū atsevišķos...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida OKTOBRĪ

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...

Pēkšņi mirusi pazīstamā miljonāre Dina Zuzāne

  Piektdien, 30. septembrī, mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas...

Nepatīkami notikumi risinājušies šovā “Lauku sēta”

  Šo piektdien, 30. septembrī, kanālā TV6 plkst. 21.00 šovā “Lauku sēta” jaunā darba nedēļa sāksies...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...

Mājai un Dārzam

Brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku sestdienas rītā. 01.10.2022 nakts vidū atsevišķos...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida OKTOBRĪ

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...
Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Septembris bija mitrs un dzestrs, daudzviet zāles virskārtā tika novērota arī salna. Tomēr, beidzoties aktīvajam...