Sabiedrības ārējais spiediens uz iekļaušanos un arī izolācija var izraisīt trauksmi. Papildus terapijai vingrošana un pastaigas ir ļoti ieteicamas kā veids, kā tikt galā ar trauksmes traucējumiem. Kā cīnīties ar trauksmi? 

Trauksmes traucējumi ir garīgās veselības traucējumi, ko raksturo satraukuma vai baiļu sajūta, kas ir pietiekami spēcīga, lai traucētu cilvēka ikdienas aktivitātēm.

Saskaņā ar PVO (Pasaules Veselības organizācijas) datiem, trauksmes traucējumi ir pasaulē visizplatītākie garīgie traucējumi, kas 2019. gadā skāra jau 301 miljonu cilvēku, un aptuveni 1 no 4 cilvēkiem ar trauksmes traucējumiem saņem ārstēšanu no šī stāvokļa.

Vairumā gadījumu trauksmes traucējumi skar vairāk sieviešu nekā vīriešus, un simptomi bieži rodas bērnībā vai pusaudža gados.

Psiholoģe Houpa Vanesa sniedz ieskatu par traucējumiem, kā ar tiem tikt galā un kas to izraisa.

Vanesa teica, ka trauksmes traucējumu pazīmes ir viegli pamanāmas, jo dažas tiek attēlotas fiziski, tostarp:

1. Pārmērīgas/nekontrolējamas bažas

2. Slikta koncentrēšanās spēja

3. Muskuļu sasprindzinājums

4. Paātrināta sirdsdarbība

5. Pārmērīga nervozitāte

6. Viegla aizkaitināmība

7. Problēmas ar miegu

Vanesa piebilda, ka traucējumus var izraisīt:

Bērnības traumas – negatīva pieredze, kas ietekmē cilvēka dzīvi.

Dažreiz tas var būt saistīts ar narkotiku lietošanu, visizplatītākā narkotika, kas izraisa trauksmi, ir marihuāna.

Sabiedrības ārējais spiediens uz iekļaušanos un arī izolācija var izraisīt trauksmi.

Šim traucējumam medikamentus izraksta psihiatrs atkarībā no stāvokļa smaguma, un terapija tiek izmantota arī kā daļa no ārstēšanas.

Vanesa arī uzskata, ka abi iet roku rokā, kur zāles tiek izmantotas bioloģiskajai/fizioloģiskajai daļai, un terapija tiek izmantota psiholoģiskajai daļai.

Tie palīdz pārvaldīt stāvokli un palīdz personām ar trauksmes traucējumiem apgūt jaunus veidus, kā rīkoties, jo dažādi izraisītāji var izraisīt trauksmes epizodes.

Daudzi mēdz ignorēt terapijas sesijas, taču tās ir arī vienlīdz svarīgas, jo palīdz cilvēkam apgūt jaunus veidus, kā tikt galā ar dzīves spiedienu.

Papildus terapijai vingrošana un pastaigas ir ļoti ieteicamas kā veids, kā tikt galā ar trauksmes traucējumiem, norādīja Vanesa. Kā cīnīties ar trauksmi? 

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsKuri dabas līdzekļi izmantojami stresa ietekmes mazināšanai
Nākamais rakstsTraģiski notikumi otrdienas vakarā risinājušies Rīgā