Kaut gan pastāv uzskats, ka tehnoloģijas tikai atņem mūsu dārgo laiku un liedz to pavadīt lietderīgāk, patiesībā tā nebūt nav –  ar jaunāko mūsdienu viedierīču funkcijām un nelielu apņēmību var spert lielu soli ceļā uz veselīgāku un sabalansētāku dzīvesveidu, kurā pietiek laika gan aktivitātēm, gan kvalititatīvai atpūtai. 

 

  1. Atgādini sev, ka par veselību jārūpējas

“Kaut gan šodien teju visi jaunākie viedtālruņi un viedpulksteņi piedāvā sekot līdzi saviem veselības rādītājiem, piemēram, sirdsdarbībai, skābekļa līmenim asinīs vai elpošanas kvalitātei, diemžēl nereti aizņemtības vai citu iemeslu dēļ lietotājs neiedziļinās šajos rādītājos un monitoringa datos, nepievēršot tiem pienācīgu uzmanību. Taču ir svarīgi atcerēties, ka veselība vienmēr būs mūsu lielākā vērtība, tāpēc ir vērts darāmo darbu sarakstā iekļaut arī laiku sev, lai pārliecinātos, ka ķermenis neatrodas pārāk lielā slodzē un spēj tikt līdzi nereti steidzīgajam ritmam vai tieši otrādi – ir pienācis laiks pastaigai,” skaidro M.Tillers. Tā kā mūsdienu viedierīces piedāvā ļoti personalizētu funkciju klāstu, lai neaizmirstu par savu labsajūtu, eksperts iesaka izmēģināt atgādinājumu uzstādīšanu savā viedpulkstenī vai viedtālrunī. Tie informēs par nepieciešamību izkustēties, paņemt pārtraukumu no darba, skolas vai treniņa, kā arī, piemēram, ieteiks veikt kādu noteiktu veselības rādītāju mērījumu.

 

  1. Atklāj sportu no jauna

Ja tikai doma par sporta zāles apmeklējumu vien jau sagādā “zobu sāpes” un dažādu iemeslu dēļ saistās ar nepatīkamu pieredzi, iespējams, ir pienācis īstais laiks iepazīties ar viedierīču piedāvātajām iespējām. “Ar skaidri nospraustu mērķi, bez tā vai vienkārši ar vēlmi kustēties vairāk – katrs atradīs sev piemērotāko risinājumu plašajā viedierīču treniņu klāstā. Tagad ar tehnoloģiju palīdzību var sportot jebkurā sev ērtā vietā un laikā, kā arī pielāgot tempu un slodzi atbilstoši nospraustajiem mērķiem. Turklāt sportošanu vieglāku padara arī viedierīču ilgais akumulatora darbības laiks, kas nu jau mērāms nevis dienās, bet pat nedēļās – vairs nav jāuztraucas ne par treniņa pātraukšanu pusceļā, ne neatbildētiem zvaniem vai ziņām,” stāsta Huawei produktu apmācību vadītājs Mikus Tillers.

 

  1. Atpūties gudri

“Labam miegam ir vitāli svarīga nozīme mūsu ikdienā, jo tā mēs rūpējamies gan par mūsu fizisko un garīgo labsajūtu, gan optimālām darba spējām. Taču diemžēl saspringtajā dzīves ritmā miegs nereti nokļūst otrajā plānā, kā rezultātā tiek negatīvi ietekmēts kopējais veselības stāvoklis un pašsajūta. Šķiet, fakts, ka pirms gulētiešanas viedierīces labāk neizmantot, lai rūpētos par miega kvalitāti, ir vispārzināms, taču vien retais izmanto iespēju pamostoties izpētīt, kādus datus, piemēram, viedpulkstenis ir apkopojis par nakts atpūtu. Jaunais Huawei Watch GT4 viedpulkstenis miega kvalitātes mērījumiem pievērš īpaši lielu uzmanību. Pateicoties tā augsti attīstītajām tehnoloģiskajām funkcijām un sensoriem, tas spēj izanalizēt, cik ilgs, kvalitatīvs un dziļš vai viegls bijis lietotāja miegs, kā arī noteikt, vai ķermenis ir pietiekami atpūties, lai būtu gatavs jaunai dienai,” norāda eksperts.

Iepriekšējais rakstsCerēja uz ātru naudu, bet dabūja cietumu
Nākamais rakstsJa nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot. Demence