Pasaules čempionāts hokejā ir Latvijas hokeja izlases fanu gaidītākais notikums. Hokeja sezonas parasti ir garas, tāpēc Latvijas izlases spēlētājiem tās sanāk pavadīt prom no mājām, tai skaitā arī valsts svētkus un 4. maija svinības. “Maxima Latvija” noskaidroja, kādas ir hokejista Kristiāna Rubīna, kurš pirms gada guva divus svarīgus vārtus pret ASV uzvarētājā spēlē par pasaules čempionāta bronzu, Latvijas svētku svinēšanas tradīcijas un iecienītākās garšas, pavadot svētkus ar ģimeni un ārzemēs. Kā Latvijas svētkus svin un ko galdā ceļ hokejists, bronzas vārtu autors Kristiāns Rubīns?

“Tā kā hokeja sezona ir gara, tad pēdējos deviņus gadus 4. maiju esmu svinējis ārzemēs, Ziemeļamerikā. Lai arī cik tālu no mājām esmu, mana ģimene vienmēr parūpējās, lai man šajos svētkos ir atsūtīts kāds gards un ierasti salds sveiciens no mājām. Tie, kuri mani pazīst, zina, ka mans mīļākais saldums no Latvijas ir “Laima” konfekte “Rudzupuķe”. Lai arī cik daudz man tās atvestu, man to nekad nepietiek,” stāsta Kristiāns Rubīns.

Šogad ir pirmais gads deviņu gadu laikā, ko Kristiāns pavadīs mājās ar ģimeni, svinot Latvijas svētkus tieši tāpat kā bērnībā. Šogad viņš uz vietu izlasē nepretendē. Ģimene visi kopā sēdīsies pie galda, kas klāts ar baltu galdautu. Tā kā ģimene ir liela un katram garšo kas cits, uz Kristiāna Rubīna ģimenes svētku galda būs vairāki latviešu iecienīti ēdieni: dažādu veidu salāti, kartupeļi, griķi, cūkgaļas karbonāde, vistu šķiņķīši un zandarts.

“Svētki nav iedomājami bez saldumiem, tāpēc manas iecienītās konfektes, torte “Cielaviņa” un citas mājas tortes vienmēr rotā svētku galdu. No dzērieniem parasti izvēlamies bezalkoholiskos dzirkstošs dzērienus “Mežezers” un “Rīga”,” par savu svētku garšu stāsta Kristiāns Rubīns.

“Ja ir paveicies ar laikapstākļiem, tad pie galda mēs daudz laika nepavadām. Sportiskā ģimenē bez kustībām un aktivitātēm uzvaras un arī valsts svētku svinēšana nav iedomājama. Kopā ar vecākiem,  brāļiem un citiem radiniekiem bieži vakaru noslēdzam ar kopīgu pastaigu gar jūru. Pēc tam arī uzspēlējam basketbolu jeb “mīnusu” spēli. Kurš visātrāk zaudē, dodas pēc kādas siltas tējas vai kafijas, kā arī pēc papildu gabaliņa gardas tortes.”

Kristiāns Rubīns norāda, ka ar kopā sanākšanu mēs novērtējam, cik patiesi mums ir paveicies ar mūsu ģimenēm un tuvākajiem, un iespēju dzīvot brīvā un skaistā valstī – Latvijā!

Lai svētkos varētu iegādāties gan Kristiāna Rubīna iecienītos produktus, gan vēl daudz citus Latvijas zīmolu produktus par izdevīgām cenām, “Maxima Latvija” šonedēļ ir pieejami īpaši piedāvājumi vairāk nekā 400 Latvijā ražotiem produktiem, kas ir vēl papildus vairākiem tūkstošiem preču par samazinātu cenu ik dienu.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsBūtiska informācija latviešiem, kuri uz PČ hokejā Čehijā dosies ar auto
Nākamais rakstsRECEPTE: Latvijas svētkus sagaidīt ar pašu gatavotu “Cielaviņu”