Mēs dzīvojam pasaulē, kur bez mobilajiem telefoniem izdzīvot būtu teju neiespējami. Tagad arī liela daļa interneta aktivitāšu notiek tieši caur šīm ierīcēm. Tie pat sāk apsteigt datorus, jo pirms gadiem pieciem datori bija tikpat jaudīgi, kā mūsdienu jaunākie viedtālruņi.

 

 

Bet vai mobilais telefons patiešām ir tik “nevainīgs”? Apskatīsim dažus zinātnieku pētījumus par mobilo telefonu ietekmi uz cilvēku veselību.

 

 

Bieži dzirdēts runājam, ka pārlieku aktīva mobilā telefona lietošana var izraisīt vēzi, bet vai tā ir patiesība? Zinātnieku pētījumi apliecina, ka cilvēks ļoti aktīvi lietojot mobilo telefonu var saslimt ar trīs veidu vēžiem. Diviem smadzeņu tipa un vienu vairogdziedzera vēzi.

 

 

Zinātnieku veiktie pētījumi apliecina, ka cilvēki, kuri aktīvi pļāpā pa telefonu, ar vēzi slimo par 50 % vairāk, nekā tie, kuri pa telefonu runā saprātīgi. Tieši tāpēc bērniem, kuri ir daudz jūtīgāki saskarē ar ārējiem faktoriem, iesaka pārāk bieži nerunāt pa telefonu, bet tā vietā nosūtīt īsziņu, lai telefona negatīvie viļņi, kuri ir ļoti līdzīgi mikroviļņu krāsns starojumam, nekaitētu veselībai. Starp citu, īsziņas arī tika izgudrotas ar šādu mērķi. Rūpēs par cilvēka veselību!

 

 

Daudzi speciālisti uzskata, ka aktīvi runājot pa mobilo telefonu ir iespēja iedzīvoties dzirdes traucējumos, sejas muskuļu vājumā un citās veselības problēmās.

 

 

Lasīts, ka mobilie telefoni negatīvi var iedarboties uz vīrieša veselību, tāpēc mobilā telefona turēšana kabatā arī var sagādāt kreņķus. Labāk taču nesagādāt liekas problēmas un telefonu nēsāt somā!

 

 

Pilnīgi apstiprināti gan šie pētījumi nav, jo ir pietiekoši daudz tēžu, kas apliecina, ka mūsdienu mobilie telefoni nekādu kaitējumu veselībai nerada. Bet galu galā mēs taču visi esam saskārušies ar “dullo” galvu, sāpošajiem deniņiem pēc kādas spraigākas telefona sarunas, vai ne? Šķiet, ka tas vien ir fakts, kas norāda uz to, ka tomēr tik nevainīgi mobilie telefoni nav! Kas par daudz, tas par skādi!

 

 

Tieši tāpēc, domāsim līdzi savām ikdienas darbībām, jo kurš gan cits mūs sargās, ja ne mēs paši?

Iepriekšējais rakstsSadedzini 3000 kalorijas, nesvīstot smagos treniņos
Nākamais rakstsViens pats mājās: 10 aizraujoši fakti par slaveno filmu!