Līzings juridiskām personām (https://lkcentrs.lv/visi-krediti/) – viens no finanšu instrumentiem, kas spēj maksimāli ātri paaugstināt jūsu biznesa efektivitāti. Palielinot potenciālu, uzaudzējot transporta jaudu vai uzlabojot/atjaunojot ražošanas aprīkojumu, bizness saņem stimulu jauniem “horizontiem” un lielākas iespējas ieņemt līdera vietu tirgū.

Juridiskām personām līzings tiek piedāvāts ne tikai operatīvā vai finanšu līzinga kategorijās, jūsu kompānija var izmantot arī atgriezeniskā līzinga veidu.

Līzinga veidu īpatnības

 • Finanšu līzings ļauj iegādāties transportu vai aprīkojumu uz nomaksu. Tiklīdz juridiskā persona veiks pēdējo līzinga maksājumu, objekts kļūs par uzņēmuma īpašumu un varēs ieņemt savu vietu uzņēmuma “Pamatlīdzekļu” bilancē.
 • Operatīvais līzings ir piemērots situācijās, kad automašīna, komerctransports vai aprīkojums ir nepieciešams tikai uz konkrētu laiku. Noteiktā termiņa beigās līzinga objektu uzņēmums atgriež īpašniekam, bet nepieciešamības gadījumā var arī pilnībā izpirkt šo objektu. Operatīvajā līzingā ekspluatējamās automašīnas vai iekārtas netiek iekļautas uzņēmuma bilancē.
 • Atgriezeniskais finanšu līzings – risinājums juridiskām personām, kas nokļuvušas sarežģītā finansiālā situācijā. Transports vai aprīkojums tiek pārdots līzinga kompānijai un uzreiz noformēts līzingā šai pašai juridiskai personai. Rezultātā jūsu bizness saņem papildus finansiālo stimulu, bet jūs nezaudējat savu autoparku vai aprīkojumu.

Ar ko sākt līzinga noformēšanu?

 1. Vērsieties pie investora pēc konsultācijas. Šādu palīdzību jūs varat saņemt, atstājot savus datus kreditora tīmekļa vietnē, reģistrējoties vai piezvanot kreditoram pa telefonu.
 2. Iesniedziet pieteikumu līzinga saņemšanai kreditora birojā vai, izmantojot līzinga noformēšanas partneru palīdzību.
 3. Līguma parakstīšana un finansiālais atbalsts – parakstiet līgumu, saņemiet nepieciešamo naudas summu vajadzīgā transporta vai aprīkojuma iegādei un sāciet to izmantot.

Kādi dokumenti ir jāiesniedz līzinga noformēšanai juridiskai personai?

 • Pieteikums līzinga saņemšanai.
 • Uzņēmuma pārstāvja personu apliecinoši dokumenti (pase vai ID karte).
 • Grāmatvedības pārskats par pagājušo gadu (ienākumu un izdevumu pārskats, bilance un detalizēts visu posteņu skaidrojums).
 • Grāmatvedības pārskats par esošo periodu (atkarībā no tā, cik ilgs laiks esošajā gadā ir pagājis: par 3, 6 vai 9 mēnešiem, detalizēti atšifrējot visus saņemtos ienākumus un veiktos izdevumus).
 • Ja auto līzinga noformēšanā juridiskai personai piedalās galvotājs, tad arī viņam tiks prasīti personu apliecinoši dokumenti un aizpildīts pieteikums (galvotājs var būt kā juridiska, tā arī fiziska persona).
 • Ja līzinga objekts ir lietota automašīna – eksperta vērtējums.
 • Papildus dokumenti, kas var apliecināt juridiskas personas maksātspēju, piemēram: nomas līgums, līgums ar pasūtītāju, sadarbības līgums u.t.t.

Kā notiek līzinga noformēšanas procedūra?

 1. Izvēlamies objektu, kuru jūs gribētu iegādāties ar līzinga palīdzību.
 2. Nododam dokumentu paketi izskatīšanai kreditoram vai auto salonam.
 3. Līzinga kompānija izskata pieteikumu, noskaidrojot juridiskās personas vajadzības un tās maksātspēju, kā arī līzinga objekta likviditāti. 1-2 dienas laikā pieteicējs tiks informēts par kreditora lēmumu. Līzinga apstiprināšanas gadījumā juridiska persona saņem nosacījumus, ar kādiem tā varēs saņemt finansiālo palīdzību.
 4. Līzinga līguma parakstīšana kreditora teritorijā.
 5. Automašīnas reģistrēšana CSDD.
 6. Apdrošināšanas polises noformēšana automašīnai.
 7. Līzinga objekta saņemšana no kreditora lietošanā juridiskai personai.

Kādus objektus juridiska persona var noformēt līzingā?

Līzings pastāvīgi paplašina savas iespējas, tāpēc bez parastā auto līzinga tiek piedāvāti daudzi citi līzinga produkti, kas pieejami juridiskām personām.

 • Auto līzings elektromobiļiem (tiek piemērota viszemākā līzinga likme).
 • Jaunas vai lietotas automašīnas ar pirkuma finansējumu līdz 90%.
 • Līzings komerciālā auto transporta iegādei.
 • Līzings aprīkojuma un rūpniecības tehnikas iegādei.
 • Līzinga piedāvājums lauksaimniekiem. Zemu līzinga likmi šim produktam un pilnu finansējumu (100%) garantē Eiropas Savienības fonds.

Noformējot automašīnu līzingā, juridiskas personas nedrīkst aizmirst par to, ka šis pakalpojums var tikt piedāvāts kā pilna servisa pakalpojums: bez standarta transporta izmantošanas jūs varat pasūtīt vienu, vairākus vai uzreiz visus papildus pakalpojumus:

 • Riepu nomaiņa, to iegāde vai glabāšana.
 • Auto reģistrācija CSDD.
 • Tehniskās apskates iziešana un nodokļu nomaksa.
 • Apdrošināšanas polišu noformēšana.
 • Degvielas kartes.
 • Tehniskā apkope, remonts, riepu balansēšana.
 • Autostāvvietu organizēšana, to apmaksa u.t.t.

Juridiskās personas var izmantot visa autoparka administrēšanas pakalpojumu, ja automašīnas noformētas līzingā. Izmantojot šo servisu, jums nenāksies uztraukties par sava transporta stāvokli – šī funkcija tiks uzticēta profesionāļiem.

Kā izvēlēties visizdevīgāko līzinga piedāvājumu?

Ja jau esat ticis skaidrībā ar pirkumu, bet nevarat izvēlēties kreditoru – izmantojiet kredīta un līzinga kompāniju partneru palīdzību: līzinga noformēšanas platformas. Galvenais pamatojums vērsties šādā servisā būs visoptimālākā risinājuma atrašana jūsu situācijā. Izmantojot vienu jūsu aizpildīto anketu, platforma varēs novērtēt jūsu iespējas uzreiz pie daudziem kreditoriem. Līzinga devēji, kas atbildējuši jums ar piekrišanu, piedāvās jums savus unikālos līzinga nosacījumus ar individuālu līzinga likmes apmēru.

Spilgts šādu platformu pārstāvis ir Latvijas kredītu Centrs, kas cieši sadarbojas ar vairākiem desmitiem kreditoru. Šī servisa darbs atšķiras ar ļoti ātru jūsu pieteikumu apstrādi (15-60 minūšu laikā) un minimālu līzinga likmju slieksni – no 2% gadā. Vēršoties šādā kompānijā pēc ātras līzinga noformēšanas, jūs varat izmantot arī Latvijas Kredītu Centrs  https://lkcentrs.lv/ partneru auto piedāvājumu, kas izvietoti tā resursā.

Iepriekšējais rakstsDiemžēl brīvdienas sākušās ar skumju ziņu
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. februāris