Pienācis sengaidītais pirmās automašīnas iegādes brīdis – https://nord-kredits.lv/paterina-krediti/? Jums ir mazliet bail, esat satraukts, bet tai pašā laikā priecīgs? Jūs esat savas “zvaigžņu stundas”  priekšvakarā, jo tagad jums būs sava personīgā automašīna, ar kuru varēsiet braukt ne tikai uz darbu, bet īstenot ikvienu jaunizcepta autovadītāja sapni – “apceļot” visu pasauli! Lai pirmās automašīnas iegāde būtu ne tikai ātra un komfortabla, bet arī veiksmīga un izdevīga, jums ir jāzina daži padomi, kas palīdzēs jums izdarīt pa īstam veiksmīgu izvēli.

Mūsu rekomendācijas būs piemērotas visiem pirmās automašīnas pircējiem neatkarīgi no tā, kādā veidā esat nolēmis iegādāties automašīnu: uzreiz par skaidru naudu, kredītā vai ar auto līzinga palīdzību.

Brīdinājumu TOP, iegādājoties pirmo automašīnu

 1. Reāli novērtējiet savas finansiālās iespējas

Ja esat nolēmis savu pirmo automašīnu iegādāties kredītā vai auto līzingā, skaidri novērtējiet savus ienākumus un iespējas. Ārējais finansējums ir jāatmaksā bez īpašām pūlēm, pretējā gadījumā jūs pazaudēsiet gan automašīnu, gan arī labo kredītvēsturi. Lai pieņemtu optimālu lēmumu, konsultējieties ar kreditoru. Pieredzējuši auto līzinga vai kredīta speciālisti obligāti atradīs jums vislabāko risinājumu.

 

 1. Uzziniet vairāk par izvēlēto automašīnu un neapstājieties pie pirmā varianta

Ja jums tuvumā ir auto saloni vai citas auto tirdzniecības vietas, nav obligāti iegādāties automašīnu tieši tur. Nodarbojieties ar tirgus analīzi visā pilsētā vai reģionā, salīdziniet cenas un nosacījumus. Tāpat neaizmirstiet tuvāk iepazīties ar pašas automašīnas īpašībām: kādas atsauksmes raksta īpašnieki, cik maksā šī modeļa apkalpošana, cik pieejamas ir rezerves daļas un pats galvenais – degvielas patēriņš uz šosejas un pilsētā. Ne katram automašīnas īpašniekam būs šāda informācija, bet jums ir iespēja savākt visu informāciju par kāroto automašīnas modeli.

 

 1. Netērējiet visu naudu pašas automašīnas iegādei

Iedomājieties, ka jums ir 4000 eiro skaidrā naudā, jūs esat izvēlējies automašīnu par šādu cenu un jau esat gatavs izdarīt pirkumu. Nesteidzieties to darīt, jo šajā rīcībā slēpjas visizplatītākie maldu! Ar esošo naudas summu jums būs ne tikai jānorēķinās ar automašīnas pārdevēju, bet arī jānomaksā auto pārreģistrācija, jānoformē apdrošināšanas polise, jānomaina riepas, eļļa vai filtri. Tāpēc jau iepriekš plānojiet izdevumus un noteikti atstājiet nelielu naudas rezervi neplānotiem izdevumiem.

 

 1. Noformējot finansējumu, izvēlieties piemērotu atmaksas termiņu

Daudzi auto pircēji, īpaši tie, kas saskārušies ar šo pirkumu pirmo reizi, vēršoties pēc kredīta vai auto līzinga, izvēlas maksimālus atmaksas termiņus. Tādā veidā ikmēneša maksājums kļūst minimāls. Bet reti kurš zina par to, ka jo garāks ir atmaksas termiņš, jo lielākus procentus jums nāksies samaksāt. Vienkāršs piemērs: noformējot auto līzingu ar atmaksas termiņu uz 6 gadiem jums nāksies atmaksāt 6 reizes lielāku procentu likmi, bet ja izvēlēsities īsāku atmaksas termiņu, piemēram, 3 gadus, tad pārmaksāsiet 2 reizes mazāk (tikai par 3 gadiem).

 

 1. Augsta cena nenozīmē augstu kvalitāti

Daudzi automašīnu pircēji savā pirmajā auto iegādes reizē cenšas nopirkt pēc iespējas dārgāku automašīnu. Viņi domā, jo augstāka būs transportlīdzekļa cena, jo mazāki tā salūšanas riski, tāpēc vēlāk automašīnai nebūs nepieciešami lieli ieguldījumi. Bet automašīnas salūšana vienmēr notiek negaidīti, un jūs nevarat saņemt garantiju, ka dārgāks variants neliks jums remontēt automašīnu jau dažas dienas pēc darījuma noslēgšanas. Auto ekspertu praksē gadījušās arī tādas situācijas, kad automašīna, kas iegādāta par pāris tūkstošiem eiro, nobraukusi bez remonta daudz ilgāk, nekā automašīna, kas iegādāta par 20 tūkstošiem eiro.

 

 1. Mānīgs ārējais izskats

Pirmā auto iegāde nereti ieved pircējus lamatās: viņiem ļoti patīk automašīnas ārējais izskats vai dažas citas funkcijas, piemēram, akustiskā sistēma, bet šī automašīna pilnīgi nav piemērota paredzētajiem mērķiem. Tāpēc, izvēloties automašīnu, jums ir jāzina, kāpēc jūs pērkat automašīnu, cik maksās tās apkope u.t.t. Piemēram, lielai ģimenei diez vai būs piemērota sporta automašīna vai džips ar lielu degvielas patēriņu. Šajā gadījumā racionālāk ir nopirkt nedārgu automašīnu, bet vēlāk nomainīt tajā dažas opcijas pret mūsdienīgākām, nekā iegādāties pārāk dārgu automašīnu tikai dažu iepatikušos funkciju dēļ.

 

 1. Vienmēr pārbaudiet lietotas automašīnas tehnisko stāvokli

Ja tā ir jūsu pirmā automašīna, tad jūs nevarat patstāvīgi novērtēt tās tehnisko stāvokli, bet tas ir obligāti jāizdara. Tam būs piemērots tuvākais auto serviss vai drauga, eksperta palīdzība, kas labi orientējas automašīnās un varēs pilnībā novērtēt izvēlētā transportlīdzekļa stāvokli.

 

Visērtākais un izdevīgākais pirmās automašīnas iegādes veids

Lielākā daļa pirmās automašīnas tiek iegādātas uzreiz pēc tam, kad jaunizceptais autovadītājs ir saņēmis savu pirmo autovadītāja apliecību. Daudziem jauniem cilvēkiem vēl nav pietiekami naudas, lai iegādātos personīgo automašīnu: nākas meklēt finansējuma veidus. Ja runa iet par pirmo automašīnu, tad labākais variantus būs auto līzings, jo: 

 • Jūs sagaida lētāki ikmēneša maksājumi nekā kredītam.
 • Ja sapratīsiet, ka izvēlētā automašīna jums nav piemērota, pēc laika jūs varēsiet to viegli mainīt pret citu.
 • Klientam netiek izvirzītas stingras prasības.
 • Aizbraukt ar līzinga auto jūs varēsiet pieteikuma iesniegšanas dienā.

Izskatīt auto līzinga nosacījumus iespējams ar ērta finansiālās palīdzības servisa palīdzību, piemēram, Nord Auto Līzings apkopotas ne tikai dažādas vadošo investoru kredītprogrammas, bet arī plašs partneru auto piedāvājums.

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. februāris
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 15. – 21. februāris