Krāpšana internetā? Jā, arī tas ir iespējams. Dažādi iepazīšanās saiti, sociālie tīkli, kur brīvi var klejot un dibināt jaunas attiecības, iespējams, tikai virtuālas, bet tomēr… 

Parasti greizsirdība rodas tad, ja partneris nav mājās tad, kad solījis; ja rodas grūtības viņu sazvanīt; viņam parādās aizvien jaunas tikšanās, kur jādodas vienam u.c. līdzīgi piemēri. Sieviete gribot negribot kļūst piesardzīgāka, aizdomājas par to. Diemžēl mūsdienās ar to viss nebeidzas – labvēlīga augsne dažādiem sānsoļiem ir arī interneta vide. Jā, iespējamā varbūtība – reāla krāpšana vai virtuāla, bet tomēr nepatīkami. 
“Mūsdienās neticības emocionālais aspekts aizvien aug augumā, jo ir kļuvis daudz vienkāršāk izveidot komunikāciju,” skaidro Dienvidkarolīnas universitātes socioloģijas profesors Metjū Deflems. 

 

Kas īsti ir virtuālā krāpšana? 
Par virtuālo krāpšanu var uzskatīt flirtēšanu, apmaiņu ar intīmām piezīmēm, iespējams, pat fotogrāfijām dažādos iepazīšanas saitos vai sociālajos tīklos, čatos gadījumā, ja cilvēku saista romantiskas attiecības ar kādu citu. Protams, attiecībās svarīga ir abpusēja atklātība, taču no otras puses – kurš krāpējs labprātīgi atzīsies savās darbībās?

 

Kāpēc tā sākas?
“Ja cilvēks jūtas kaut kādā ziņā neapmierināts ar savu partneri, tas ir viens no galvenajiem faktoriem, lai uzsāktu krāpšanu. Vīriešiem parasti netīk runāt par attiecībām, ieteikt partnerei kaut ko mainīt u.tml., tāpēc nereti tieši vīrieši izvēlas krāpšanas ceļu. “Godīgākie” izvēlas it kā nekaitīgu veidu – nelielu paflirtēšanu internetā, taču arī no tā rodas atkarība un bieži virtuālajā vidē izveidotās attiecības pārvēršas par reālām,” stāsta psihoterapeits Robijs Ludvigs. Jebkas, kas nav abpusēji apmierinošs, var radīt plaisu attiecībās, tādēļ jums abiem ir jāiemācās runāt… Runāt par lietām, kas jums patīk, taču neaizmirst par to, ka vissvarīgākās sarunas ir tieši par to, kas nepatīk. Neignorējiet to nepieciešamību!

 

Ko darīt?
Attiecības savstarpēji iespējams definēt daudz un dažādos veidos, galvenais, izvēlēties kompromisu un strādāt pie tā. Un, protams, runāt vienam ar otru, norādīt vienam uz otra lietām, kas nešķiet īsti pieņemamas. Runāšana rada arī lielāku uzticību, jo norādot vienam uz otra kļūdām, jūs parādāt, ka ne vien esat atklāts, bet pretī saņemat arī partnera reakciju, situācijas maiņu, kas bijis vēlamais rezultāts. 
Pilnīga uzticība? Jā, arī tāda ir iespējama, ja abi zināt viens otra pieeju e-pastiem, sociālo tīklu profiliem utt., taču nereti kāds no partneriem var sākt justies izspiegots – tā ir otra galējība. Arī šajā gadījumā nonākam pie secinājuma, ka vislabākais variants ir atklātība un savstarpēja komunikācija. 
Psihologi no savas pieredzes nereti dalās informācijā, ka aizvien biežāk, pārim apmeklējot attiecību risināšanas konsultācijas, partneri izvēlas atteikties no saviem sociālo tīklu kontiem, jo tie rada virkni dažādu aizdomu un nepamatotu šaubu par savu mīļoto. Speciālisti norāda, ka laikam ritot sociālie tīklo kļūstot ne tikai par vispasaules ikdienas ritmu, bet arī par attiecību draudu. Visbiežāk tāpēc, ka vīrieši ir vājāki raksturā un lielākā daļa neatteiksies no kādas jaunas iepazīšanās vai “nekaitīgas” paflirtēšanas, savukārt sievietēm zemapziņā ieprogrammēts mācēt no mušas uzpūst ziloni. Nepārproti! Ja tu ikdienā to nedari, tad vienkārši tev ir paveicies, jo nav pienākusi tāda situācija!

 

Kā uzlabot attiecības?
Pavadiet laiku kopā! Atceries, attiecību sākumā jūs devāties uz randiņiem – romantiskas vakariņas, kino, pastaigas u.c. interesantas lietas. Bet, kad attiecības kļūst nopietnākas un ir ilgstošas cilvēki pārsvarā aizmirst par to, ka par tām ir jārūpējas kā par trauslu istabas augu. Jums aizvien ir nepieciešama romantikas dzirksts – kādēļ nesarūpēt sev kādu filmu vakaru, neaiziet kaut kur divatā? Tas nav mazsvarīgi! Attiecības nav parasta līdzās pastāvēšana ikdienā. Tās ir balstītas gan uz garīgu, gan fizisku tuvību.

 

IETEIKUMS
Kā zināt, vai tu nepārkāp attiecību robežas internetā? Gluži vienkārši – ja saraksties ar kādu, padomā, vai teksts, ko raksti šim cilvēkam tevi neaizskartu/neuztrauktu, ja tu pamanītu, ka to kādam citam raksta tavs mīļotais cilvēks! 
Un arī te ir divas šķautnes :
1) Ja tu skaidri apzinies, ka flirtē, bet saproti, ka arī tad, ja tu ieraudzītu, ka ko tādu raksta tavs mīļotais cilvēks kādam citam, tevī tas neizraisītu nekādas emocijas – apdomā, vai jūsu attiecības vispār vēl eksistē. 
2) Ja tu izlasi un saproti, ka tev nekas tāds neliktu raizēties, jo tas nav nekas, kas nodara pāri otram – robežas ir! Taču atceries – lai tās pārkāptu, daudz soļu nav nepieciešams, tādēļ saudzē sevi un savas attiecības!

Iepriekšējais rakstsSatraucošas ziņas no Grenobles slimnīcas, kurā atrodas Šūmahers
Nākamais rakstsKo par cilvēku liecina viņa rokraksts?