Sportošana ir veids, kā uzturēt sevi labā formā un pavadīt laiku aizraujoši un noderīgi. Neatkarībā no sporta veida katrs sportists vienmēr vēlas uzlabot savus rezultātus, jo ne vienmēr tie iepriecina, bet dažkārt pat šķiet, ka ilgāku laiku „stāv uz vietas” – svars nemazinās, muskuļi un izturība neaug. Kāpēc tā mēdz notikt un ko var darīt lietas labā?

Iemesli var būt vairāki – nepietiekama slodze, neregulāri treniņi, nepareizs uzturs u.c. Tas viss veido apburto loku – rezultāti neiepriecina, vēlme strādāt zūd. Mēs pastāstīsim, kādi plaši pieejamie līdzekļi var atgriezt motivāciju un palīdzēt samērā īsā laikā uzlabot rezultātus. Vērts izmēģināt! 

 

Papildus slodze – efektīvāks treniņš

Sporta inventārs parasti ir pirmais, ko pielieto, lai ātrāk panāktu nosprausto mērķi – vai tā būtu notievēšana, celulīta samazināšana, muskuļu tonizēšana un/vai audzēšana, muguras stiprināšana, izturības paaugstināšana utt. Protams, sportot var arī bez palīglīdzekļiem – skriet, peldēt, pildīt aerobikas vingrinājumus. Nevar teikt, ka tas nebūs efektīvi. Taču, ņemot talkā Jūsu fiziskajai sagatavotībai piemērotu inventāru, rezultātus var sasniegt daudz īsākā laikā! Piemēram, intensīvāk stiprināt un audzēt muskuļus palīdzēs tādi lēti, bet efektīvi rīki kā hanteles, fitnesa gumijas, espanderi. Ar tiem Jums vajadzēs pielikt vairāk spēka, lai izpildītu ierasto treniņu, taču likumsakarīgi arī rezultāts būs iepriecinošāks! Efektīvākai tauku dedzināšanai lieliski noderēs lecamaukla, skrejceliņš, stepers, velotrenažieris, kas nodrošinās intensīvu kardiotreniņu. Savukārt, ja esat apņēmies sasniegt maksimāli iespaidīgus rezultātus īsā laika posmā, Jums vajadzēs apvienot kardio- un spēka treniņus! Un šajā ziņā neaizstājami ir mūsdienīgie trenažieri, piemēram, kompleksie, airēšanas vai eliptiskie. To priekšrocība ir intensīvas kustības treniņa laikā (tātad, – augstāks pulss un lielāks kaloriju patēriņš) un iedarbība uz vairākām muskuļu grupām vienlaikus. Ar tik nopietnu atbalstu Jūs ievērojami notievēsiet, nostiprināsiet muskuļus, uzlabosiet ādas tonusu un kopējo labsajūtu jau pāris nedēļu laikā, – kāds arī ir mērķis!

 

Paātrinām progresu

Protams, fiziskie pūliņi atmaksājas. Taču, lai kā Jūs svīstu sporta zālē, bez veselīga un sabalansēta uztura panākt vēlamās ķermeņa aprises būs gandrīz neiespējami. Un pat visu ievērojot, būs vajadzīgs diezgan ilgs laiks un liela pacietība. Ja Jums ir nopietni sporta plāni un vēlaties redzēt pirmos panākumus daudz ātrāk, organismam būs vajadzīgs papildus atbalsts – sporta uzturs. Tie ir jau gatavi koncentrāti jeb uztura bagātinātāji tieši tādā attiecībā un apjomā, kāds nepieciešams sportistiem dažādu mērķu sasniegšanai. Piemēram:

  • tiem, kas vēlas notievēt, palīdzēs tauku dedzinātāji, kas samazina apetīti un paātrina vielmaiņu. Augsti efektīvs šajā ziņā ir arī L-karnitīns. Tas paaugstina darbaspējas un mudina treniņos strādāt ar maksimālu atdevi;
  • ja mērķis ir lielāki muskuļi un pievilcīgs ķermeņa reljefs – noteikti vajadzīgi proteīni, kas ir pamatu pamats muskuļu masas audzēšanai un to atjaunošanai pēc intensīvas slodzes;
  • uzaudzēt kopējo ķermeņa masu palīdzēs geineri jeb proteīnu un ogļhidrātu maisījumi, kas sniegs papildus kalorijas;
  • savukārt paaugstināt izturību treniņos un likumsakarīgi paātrināt progresu ļaus kreatīns, ko parasti lieto 30-45 minūtes pirms treniņa.

Lai kādi būtu Jūsu mērķi, sporta uzturs palīdzēs tikt galā ar lielu fizisko slodzi bez riska organismam, jo, par spīti daudziem aizspriedumiem, tas sastāv no dabīgām vielām un pareizas lietošanas gadījumā nekaitē veselībai. Papildus rūpēm par veselību var izvēlēties speciālos uztura bagātinātājus lietošanai pēc slodzes, vitamīnu un minerālu kompleksus (īpašā cieņā sportistiem ir zivju eļļa), sporta batoniņus, uztura bagātinātājus locītavām utt. Jo sporta sasniegumi var būt baudāmi tikai savienojumā ar teicamu veselību!

Svarīgi! Ejot trenēties, ņemiet līdzi sporta pudeli. Pietiekams šķidruma daudzums ļauj organismam pareizi funkcionēt un strādāt ar maksimālu atdevi.

Motivējam sevi

Prakse pierāda, ka daudziem cilvēkiem pat ar tādu apbruņojumu kā labākais inventārs un pareizi piemeklēts uzturs ir par maz un nepieciešama papildus motivācija! Fitnesa aproce var lieliski palīdzēt pieveikt slinkumu, pildot „personīgā trenera” funkciju – kontrolējot treniņu un motivējot uz jauniem panākumiem. Kamēr Jūs sportojat, aproce uzskaitīs noieto soļu skaitu, attālumu (arī noskrieto vai nobraukto), patērētās kalorijas, kustību ātrumu utt. Varēsiet saglabāt šos datus un salīdzināt īsākā un garākā laikā posmā, gūstot skaidru ainu par vidējo slodzes intensitāti. Jau pirmie piefiksētie rezultāti kļūs par motivāciju kustēties vairāk! Turklāt daudzos modeļos jau ir integrētas gatavas treniņu programmas, kā arī var veidot savu skriešanas maršrutu. Kur vēl ērtāk?

Protams, arī daudzos mūsdienu viedtālruņos ir iekļautas līdzīgas funkcijas. Taču telefonu ne vienmēr ērti paņemt līdzi. Piemēram, skriešanas laikā tas būs traucēklis. Aproce tādā ziņā ir ērtākais rīks. Turklāt daudzi modeļi ir ūdensnecaurlaidīgi, tātad slikti laikapstākļi nebūs šķērslis!

Svarīgi! Fitnesa aproce seko līdzi arī veselības stāvoklim, piemēram, kontrolē sirds ritmu aktivitāšu laikā un pēc tām, kā arī pārrauga Jūsu miegu – tā ilgumu un intensitāti. Tas būs labs atgādinājums, ka organismam ir vajadzīga arī pilnvērtīga atpūta.

Vēl viens personīgais motivētājs var būt kvalitatīvs sporta apģērbs. Jau doma vien par šo pievilcīgo apģērbu (kura dizains izdevīgi izceļ ķermeņa aprises) mudinās ātrāk to uzvilkt un ķerties klāt vingrinājumiem! Komforts, ko izjutīsiet sportošanas laikā, ļaus netraucēti kustēties un pilnībā iedziļināties procesā. To nodrošina speciāls sintētiskais materiāls, ko tagad plaši pielieto sporta apģērbu ražošanā. Audums lieliski balsta muskuļus (sievietēm īpaši aktuāls ir krūšu muskuļu atbalsts), maigi pielāgojas ķermeņa kustībām (pateicoties augstai elastībai) un nodrošina lielisku gaisa cirkulāciju, lai sviedru aromāts izgaistu un neveidotos izsitumi. Ja šādu tērpu papildināt ar saskanīgu sporta apavu pāri, – lieliski rezultāti garantēti! Kāpēc? Jo sporta apavu ražošana tagad ir tikpat augsti tehnoloģiska, kā, piemēram, automobiļu. Tirgū Jūs atradīsiet speciālas krosenes skriešanai, ilgstošām pastaigām, dejām, fitnesam utt., katras no kurām ir izstrādātas, ņemot vērā attiecīgā sporta veida nianses. Piemēram, pastaigu krosenēm ir plānāka, bet stingrāka zole, skriešanassitienus amortizējoši spilveni, dažādiem ceļa segumiem piemēroti protektori, gaisa caurlaidīgs augšas materiāls, fitnesa – gluds protektors ar aplīšiem (veiklākiem pagriezieniem), potīšu aizsargi utt. Galvenais šo tehnoloģiju mērķis – novērst pēdu un mugurkaula traumu risku, kā arī nodrošināt maksimālu komfortu, lai nekas Jums netraucētu koncentrēties uz panākumiem. Praktiski un stilīgi!

 

Iegādājamies visu nepieciešamo

Ja esat jau sapratis, kā tieši Jums trūkst, lai sporta sasniegumi tikai priecētu, – inventāra, laba sporta tērpa, uztura bagātinātāju, fitnesa aproces, – laiks to labot! Atrast visu augstākminēto un arī citas sportošanai noderīgas lietas Jūs varat interneta veikalā 220.lv. Tieši te kvalitatīva produkcija efektīvai un veselīgai (!) sportošanai pieejama plašā sortimentā un cenu diapazonā. Varēsiet izvēlēties gan augsti kvalitatīvas zīmolu preces, gan lētākus, bet ne mazāk noderīgus un efektīvus palīglīdzekļus. Dažkārt pat ar sīkumu pietiek, lai progress sāktu straujākiem soļiem iet uz priekšu. Un ieguldījums veselībā un labsajūtā vienmēr atmaksājas. Uzdāviniet to sev!

Iepriekšējais rakstsSievietei Talsu pusē hotdogs “mājsēdes” naktī izmaksā iespaidīgu summiņu
Nākamais rakstsValsts policija nāk klajā ar brīdinājumu