Aizvadītajās brīvdienās laika posmā no 8.janvāra līdz 10.janvāra rītam kontroles pasākumos Kurzemes reģionā ir pārbaudītas vairāk nekā 1000 personas, no tām 671 personai bija aizpildīti pašapliecinājumi. Kopumā ir doti 258 preventīvi norādījumi, savukārt par klaju un apzinātu ierobežojumu neievērošanu ir uzsākti 157 administratīvie procesi. Uzsāktie procesi ir par dažādiem pārkāpumiem ārkārtējās situācijas laikā. Vienā gadījumā kāds vīrietis vairākas reizes abas naktis manīts pārvietojamies Liepājas ielās, taču Ventspilī automašīnā konstatēti trīs vīrieši, kur apgalvoja, ka devušies mājās no makšķerēšanas, Saldū kāds vīrietis uzvedās izaicinoši un nepakļāvās policijas darbinieka likumīgajām prasībām, Talsu pusē tika konstatēts, ka sieviete pusnaktī devās uz degvielas uzpildes staciju pēc hotdoga un Kuldīgā kāds vīrietis ar savu dēlu rīkoja privātu pasākumu, uzņemot pie sevis sešas personas. 

2021.gada 8.janvārī ap pulksten 23:30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas patrulēja Brocēnos, kur tika pamanīts vīrietis, kurš uzvedās izaicinoši un pārkāpa prasību atrasties savā dzīvesvietā. Piebraucot pie vīrieša, viņš sāka skriet un turpināja uzvesties izaicinoši, kliedza un izteica aizskarošas piezīmes. Valsts policijas amatpersona izlēma izkāpt no dienesta transportlīdzekļa un panākt vīrieti ar kājām. Policists vairākas reizes izteica prasību apstāties, pārtraukt izvairīties un pienākt, lai noskaidrotu vīrieša personību un iemeslus, kāpēc viņš neievēro prasību nakts laikā atrasties mājās, taču vīrietis ignorēja Valsts policijas amatpersonas likumīgās prasības un izkliedza, ka viņš šos ierobežojošos pasākumus neatzīst, noteikumus atrasties dzīvesvietā nepildīs un uzskata, ka arī mutes aizsegs neesot jālieto. Centieni panākt un apturēt vīrieti turpinājās vēl kādu laiku līdz tika piesaistīta vēl viena ekipāža un vīrietis tika aizturēts. No vīrieša tika paņemts paskaidrojums, kurā redzams, ka vīrietis nav izpratis savas rīcības prettiesisko raksturu, tā nepiekrīt valdības pieņemtajiem lēmumiem par COVID-19 ierobežojošo pasākumu ieviešanu un apgalvo, ka turpinās tos neievērot, tādā veidā izrādot klaju necieņu pret valsts pārvaldi un klaji ignorē likumos un normatīvajos aktos noteiktos pienākumus. Vīrietis atradis arī alkoholisko dzērienu ietekmē. Viņam piemēroti divi sodi – par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu naudas sods 500 eiro apmērā, bet par ārkārtējās situācijas laikā noteikto prasību neievērošanu vīrietim ir piemērots naudas sods – 1000 eiro.

8.janvārī pulksten 23:45 tika konstatēts, ka Talsu novadā sieviete pārvietojās ar automašīnu “BMW”. Noskaidrots, ka sieviete braukusi no mājām uz degvielas uzpildes staciju nopirkt savam dēlam hotdogu. Sievietei tika uzlikts sods – 100 eiro. Savukārt 9.janvārī ap pulksten 01:30 Talsu novadā, Abavas pagastā tika konstatēts, ka divas personas atrodas ārpus savām dzīvesvietām un lieto alkoholiskos dzērienus pie paziņas. Par šo pārkāpumu abām personām tika uzlikts administratīvais sods – 300 eiro. Bija arī gadījumi, kad, uzklausot personas, tika veiktas profilaktiska rakstura pārrunas. Kā, piemēram, 9.janvārī tieši pusnaktī Talsu novadā Dižstendē autobusu pieturā tika sastapta sieviete ar savu meitu, kuras paskaidroja, ka nokavējušas autobusu, kā rezultātā abas ar kājām devušās mājās. Personas tika nogādātas mājās un ar viņām veiktas profilaktiskas pārrunas. Tāpat 9.janvārī ap pulksten 04:00 apturēts transporta līdzeklis, kas pārvadā maizi – persona uzrādīja pavadzīmi un paskaidroja, ka vadība esot norādījusi, ka arī šāda veida dokuments derot pašapliecinājuma vietā. Ar personu veiktas pārrunas un izsniegta pašapliecinājuma veidlapa, lai tā tiktu aizpildīta.

9.janvārī ap pulksten 01:45 tika konstatēts, ka Liepājā, Oskara Kalpaka ielā vīrietis atrodas ārpus mājām nakts laikā, kad tas nav atļauts, tādējādi pārkāpjot aizliegumu pārvietoties laikā posmā no pulksten 22:00 – 05:00. Vīrietim tika piemērots naudas sods – 100 eiro. Ņemot vērā to, ka vīrietis dzīvo turpat netālu no vietas, kur viņu apturēja, varētu domāt, ka viņš pēc soda saņemšanas dosies mājās, taču pēc aptuveni pusotras stundas vīrietis tika apturēts Liepājā, Baseina ielā. Vīrietim tika uzlikts 200 eiro liels naudas sods. Arī 10.janvārī pulksten 03:00 šis pats vīrietis tika apturēts Liepājā, Raiņa ielā un arī šajā reizē viņam tika uzlikts sods 100 eiro apmērā. Jāpiemin, ka vīrietis ir zinājis, ka ir jāatrodas nakts laikā mājās un nav pirmā reize, kad viņš šos noteikumus ignorē. Šogad par šāda veida pārkāpumiem viņš kopumā ir apturēts jau sešas reizes.

9.janvārī ap pulksten 03:00 Ventspilī, Arāju ielā tika apturēta automašīna “Jeep”, kurā konstatēts, ka atrodas 3 personas, tādējādi neievērojot pulcēšanās ierobežojumus un pārkāpjot aizliegumu pārvietoties laikā posmā no pulksten 22:00 – 05:00. Vīrieši nelietoja arī mutes un deguna aizsegus. Viņi policistiem paskaidroja, ka devās uz savām dzīvesvietām no makšķerēšanas. Vīriešiem tika piemēroti naudas sodi par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu – katram 50 eiro, taču par mājsēdes neievēršanu – 100 eiro. 

10.janvārī ap pulksten 02:20 Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz Kuldīgu, kur kādā adresē notiek konflikts. Noskaidrots, ka vīrietis ar dēlu bija pie sevis uzņēmuši sešus jauniešus, kuri vakara gaitā sāka konfliktēt savā starpā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī pret tēvu un viņa dēlu tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par viesu uzņemšanu un privātu pasākum rīkošanu laikā, kad valsī ir izsludināta ārkārtas situācija, savukārt pret dēla draugiem, pārējiem sešiem jauniešiem uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu.

Šie mājsēdes ierobežojumi, kad nedrīkst atrasties ārpus dzīvesvietas bez attaisnojoša iemesla nakts stundās jeb laika posmā no 22:00 līdz 05:00 ir salīdzinoši viegli ievērojami. Ja tas netiek darīts – par savu rīcību ir jāatbild. Tāpēc šobrīd ir svarīga sabiedrības solidaritāte un līdzdarbība, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu situāciju. Jāsaprot, ka šie ierobežojumi ir tikai tādēļ, lai mazinātu vīrusa izplatību, un ir ieviesti sabiedrības veselības labad. Arī turpmāk policija sadarbībā ar citiem dienestiem pastiprināti uzraudzīs, lai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības.

 

Sabiedrība

Karaliskā ģimene atklājusi patieso karalienes Elizabetes II nāves izraisītāju

Lai izvairītos no pazemojuma un informācijas, kas atkal, iespējams, tiktu “izmesta” no Harija un Meganas...

Šefpavārs Tannis izrāda glauno savrupnamu, kuru iekārtojis kopā ar mīļoto

  Šefpavārs un uzņēmējs Elmārs Tannis Covid-19 laikā iegādājies jaunu mājvietu un abi kopā ar draudzeni...

Dažas nedēļas pirms svētkiem parādījušās jaunas ziņas par Maestro Paulu

  Ar maestro Raimonda Paula jauno dziesmu un mākslinieces Ilzes Dambes zīmēto dzejoļkartīti no trimdas mājās...

Keitas un Viljama ASV tūres laikā Harijs un Megana nāk klajā ar skaļu vēstījumu

Kāda “sagadīšanās”, ka tieši Velsas prinča un princeses ASV karaliskās turnejas laikā “Netflix” izdota Harija...

Vai saglabāsies “mīnusi” un kad uzsnigs? Izskan jaunas prognozes brīvdienām un nākamajai nedēļai

Šajā nedēļā dominēja anticiklona ietekme, līdz ar to nokrišņu bija maz. Arī tuvākajās dienās gaidāms...

Pēc ilgāka laika parādījušās jaunas ziņas par leģendāro apvienību “Dzelzs vilks”

  Grupa “Dzelzs vilks” pēc ilgāka laika publicē jaunu studijas albumu ar nosaukumu “Jauni” un izdod...

Horoskopi un Testi

Foto:Mindymetivier.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena sniegs pozitīvas tendences tavas personības attīstībā, mudinot nebūt pārāk piesardzīgiem un baudīt dzīvi...
Foto:Flickr.com/Tambako The Jaguar/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

  Šodien var nākties sastapties ar situācijām, kas šķitīs pavisam neparastas. Jūties brīvi, izsakot savas domas,...

Horoskopa zīmes, kurām DECEMBRIS solās būt īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Wallpapers.mi9.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Novembra pēdējā diena nebūs tā reize, kad varēsi atļauties lidināties 10 centimetrus virs zemes un...
Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Klāt gada pēdējais mēnesis. Ielūkosimies zvaigznēs, lai uzzinātu, ko tās mums paredzējušas!   AUNS Zvaigznes paredz, ka decembra...

Mājai un Dārzam

Vai saglabāsies “mīnusi” un kad uzsnigs? Izskan jaunas prognozes brīvdienām un nākamajai nedēļai

Šajā nedēļā dominēja anticiklona ietekme, līdz ar to nokrišņu bija maz. Arī tuvākajās dienās gaidāms...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...