Uzticība – tas ir attiecību stiprākais balsts, varētu teikt, pamatakmens. Un vienmēr taču gribas būt pārliecinātam par to, ka šī uzticība ir abpusēja, vai ne? Ko darīt, vai tieši pretēji – ko labāk nedarīt, lai tā tas arī būtu?

Esam sarūpējuši dažus no populārākajiem iemesliem, kādēļ vīrieši sāk spert sānsoļus, savukārt tev tas palīdzēs apdomāt, vai ar šīm lietām viss ir kārtībā jūsu attiecībās un, iespējams, izanalizēt, izdomāt, kā labāk rīkoties nākotnē. 

 

1. Galvenais iemesls, kādēļ vīrietis uzsāk krāpšanu, ir psiholoģiskais nogurums no attiecībām. Ar laiku viņš var zaudēt interesi pilnībā, jo gan ikdiena, gan intīmā dzīve lielākajā daļā attiecību ar laiku kļūst par rutīnu, jo cilvēkiem vienkārši nav laika (vai varbūt vēlmes) pie attiecībām piestrādāt. Vīrietim kļūst garlaicīgi, taču viņa libido prasa aizvien vairāk un vairāk – jaunas iespējas, piedzīvojumi, aizraušanās…

 

2. Vēl viens iemesls ir nepiepildītās iespējas. Piemēram, kolēģe vai bijusī skolas/studiju biedrene, kura pēkšņi atrakstījusi sociālajos tīklos, vai kāda vienkārši nejauša iepazīšanās. Tā ir kā jauna aizraušanās, kas liek justies atkal kā brīvā lidojumā, izbaudot sajūtas, kas pietrūkst attiecībās, piemēram, došanās kaut kur divatā, vienam otra sabiedrības izbaudīšana (bet tiešām izbaudīšana, nevis vakars, kas pavadīts vienā istabā katram pie sava datora) utt. Šādas lietas ir iespējams radīt arī veselīgās un ilgstošās attiecībās, ir nepieciešama vien vēlme.

 

3. Vīrieši mēdz krāpt arī tad, ja attiecībās tiek pārlieku daudz piesaistīti emocionālajā jomā, ierobežoti un kontrolēti. Ja bieži sagaidi savu vīrieti mājās ar pārmetumiem par vēlo ierašanos, nepadarītiem mājas darbiem vai vēl daudz citām lietām, nebrīnies par viņa reakciju. Vīrieši bieži ar psiholoģisku satricinājumu tiek galā, izmantojot diezgan iznīcinošu spēku, piemēram, dzeršanu, narkotikas, vardarbību. Viņi dara šīs lietas, lai likvidētu sāpes un arī sekss ārpus attiecībām, diemžēl, ir diezgan labs līdzeklis, kas palīdz tādas likvidēt. 

 

Nevēlies, lai vīrietis uzsāk krāpšanu? Apdomā, vai jūsu attiecībās šajās trīs jomās viss ir patiešām kārtībā. Varbūt tieši tu esi tā, kurai nepieciešams spert pirmo soli, lai kaut ko labotu, uzlabotu? Nepiekar pie durvīm plāksni “Sāksim uzlabot attiecības”, bet ievies jūsu ikdienā šādas tādas interesantas pārmaiņas. Sāc ar sevi!

 

1. Uzlabo, padari interesantāku jūsu ikdienu. Ja tev ir sajūta, ka attiecības ieslīgst rutīnā, visticamāk, arī viņš domā tieši tāpat. Maini kaut ko! Piemēram, seksuālajā ziņā – baudiet biežāk romantiskus, intīmus mirkļus, ļaujieties tuvībai. Labi noderēs arī vienkārša pakavēšanās atmiņās – kas jums abiem patika attiecību sākumā? Kādēļ gan to no jauna neizmēģināt? Dodiet viens otram iespēju saņemt komplimentus, otra mīlestību un nedalītu uzmanību. Kad jūs pēdējo reizi bijāt kaut kur divi vien? Piemēram, romantiskās vakariņās, vai izbraucienā/piknikā pie dabas krūts?

 

2. Nekad neļauj viņam aizmirst, ka tu esi. Neesi klusā, pelēkā mājas pele, kura sagaida savu vīrieti, pabaro un noliek gulēt teju kā bērnu. Parādi, ka rūpējies un interesējies par viņu kā sieviete, nevis kā māte. Arī reizēs, kad viņš ir kādā vēlā sapulcē, vai varbūt atpūšas kopā ar draugiem – nekontrolē viņu ar zvaniem par to, kad būs mājās, kā iet vai ko dara. Tā vietā labāk uzraksti īsziņu: “Es ilgojos pēc tevis”; “Es tevi mīlu” vai “Mājās tevi gaida ļoti patīkams pārsteigums”… Tu viņam atgādināsi, ka mājās ir sieviete, kura viņu mīl un gaida. Izmanto savu mīlestību, lai viņa domas vairāk raisītos ap tevi, nevis kur citur.

 

3. Dari viņam zināmas iespējamās sekas. Ja attiecības ir lemtas neveiksmei, tās beigsies – agri vai vēlu, bet, ja tam vienkārši trūkst uzmanības – jūsu rokās ir spēt tās padarīt par nevainojamām un skaistām. Vai jūs esat runājuši par krāpšanu? Par to, kādas būtu sekas, ja kāds no jums ko tādu uzsāktu? Dari viņam zināmu, kā tu rīkotos šādā gadījumā, vienkārši – lai viņš to zina. Protams, ne vienmēr tas vīrieti attur no rīcības, taču, ja viņam tu un jūsu attiecības kaut ko nozīmē, viņš padomās par tevis minētajām sekām un, visticamāk, neriskēs to zaudēt.

 

4. Respektē viņu! Tev jāiemācās būt gan mīļotajai, gan labākajai draudzenei, taču nepaliekot par kalponi. Pagatavo ēdienu, kas viņam ļoti garšo, paskaties kopā ar viņu futbolu, bet ļauj viņam pabūt vienatnē, kad viņš to vēlas, piemēram, lasot grāmatu vai pasērfojot internetā. Tā vietā, lai kaut ko pārmestu, padomā par to, ka arī tev ir savas vēlmes, ka arī tu reizēm alksti būt vienatnē, ejot garām vienkārši noskūpsti vai samīļo viņu. Saņemot  īsus pieskārienus viņš nekad nezaudēs saikni ar tevi. 

 

Vienmēr atceries, ka strīdi ir ikvienās attiecībās, bet svarīgākais ir tas, kā tie tiek atrisināti. Labākais risinājums ir savstarpēja piekāpšanās – kompromiss, nevis nosodījums un barga kritika!

Lai veicas!

Iepriekšējais rakstsSlavenību stils un bezgaumība Met Gala 2014 ballē
Nākamais rakstsKā piesaistīt naudu? Kas vairo labklājību, bet kas nabadzību?