Fitoķīmiskais kvercetīns ir atrodams sīpolos, un tas ir saistīts ar dažādiem ieguvumiem, tostarp urīnpūšļa infekciju simptomu mazināšanu, asinsspiediena pazemināšanos un prostatas veselības veicināšanu. Tas ir arī šķiedrvielu, vara un vitamīnu avots. Sīpolos ir arī citas fitoķīmiskas vielas, tostarp disulfīdi, cetāns un vinilditīni. Daudzām no šīm fitoķīmiskajām vielām ir pretvēža īpašības. Kas notiek, ja ēdat neapstrādātu sīpolu?

Pētījumi liecina, ka neapstrādātu sīpolu lietošana var palīdzēt samazināt alerģiskas reakcijas un astmas simptomus. Sīpoli satur kvercetīnu, pretiekaisuma antioksidantu, kas kavē histamīna veidošanos. Šie savienojumi ir atrodami sīpolu mīkstuma ārējos slāņos.

 

Sīpoli ir labs šķiedrvielu avots

Sīpoli ir garšīgs, mazkaloriju ēdiens, kas satur daudz šķiedrvielu. Tiem ir zems glikēmiskais indekss un tie satur gan šķīstošās, gan nešķīstošās šķiedras. Šķīstošā šķiedra palēnina cukura uzsūkšanos un palīdz samazināt holesterīna līmeni. Nešķīstošās palīdz organismam izvadīt atkritumus. Turklāt tie ir labs vara avots. 

 

Tie ir labs vara avots

Varš ir atrodams dažādos pārtikas produktos. RDI vara ir 178%. Tomēr uztura holesterīnam ir ierobežota ietekme uz holesterīna līmeni asinīs lielākajai daļai cilvēku. Daži pārtikas produkti ir labāki vara avoti nekā citi.

 

Tie ir lielisks vitamīnu avots

Neapstrādāts sīpols ir bagātīgs vitamīnu avots, tostarp satur C vitamīnu, kas atbalsta imūnsistēmu un mazina iekaisumu. Tas satur arī kvercetīnu, spēcīgu pretvīrusu un antibakteriālu līdzekli, kas kavē baktēriju un vīrusu vairošanos. Šīs uzturvielas ir īpaši svarīgas bērniem, jo viņu imūnsistēma joprojām attīstās un biežāk mēdz būt novājināta.

Tie uzlabo miegu

Sīpolos ir daudz triptofāna – smadzenēs atrodamas vielas, kas uzlabo miegu. Tie satur apmēram 5-10 mg uz 100 g un ir labvēlīgi salīdzināmi ar riekstiem (kas satur 570 mg triptofāna uz 100 g). Sīpolos ir arī daudz C vitamīna, kas palēnina gremošanu un veicina labu miegu. 

Kas notiek, ja ēdat neapstrādātu sīpolu?
Tie nomierina elpceļu slimības

Ir zināms, ka neapstrādātā sīpolā esošais ķīmiskais savienojums kvercetīns mazina elpceļu slimības. Šis savienojums darbojas, novēršot brīvos radikāļus un atjaunojot E vitamīnu. Tam ir arī pretiekaisuma īpašības. Tas palīdz aizsargāt plaušas un bronhs no gaisā esošajiem toksīniem un palīdz stiprināt kapilāru sienas. Turklāt tas samazina astmas un diabēta simptomus. Jūs varat iegūt trīs reizes vairāk kvercetīna no sīpola, salīdzinot ar ābolu.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X

Iepriekšējais rakstsŠīs 5 lietas būtiski ietekmē redzi
Nākamais raksts4 būtiskas pazīmes – attiecību nebūs