Par acīm un redzi ir jārūpējas, lai tās būtu veselas. Dažādi apstākļi var sabojāt redzi, tostarp augsts asinsspiediens, A vitamīna deficīts, acu nogurums un saules apdegumi. Ja vēlaties izvairīties no šādām problēmām, vienmēr valkājiet aizsargbrilles. Šīs 5 lietas būtiski ietekmē redzi

Augsts asinsspiediens

Papildus tam, ka augsts asinsspiediens ietekmē jūsu acis, tas var bojāt tīklenes smalkos asinsvadus, pasliktinot redzi. Hipertensija ir hronisks veselības stāvoklis, kas var ietekmēt dažādas ķermeņa daļas, tostarp acis. Dažos gadījumos tas var pat sabojāt jūsu smadzeņu attēlu apstrādes centru. Par laimi, jūs varat ārstēt hipertensiju, mainot dzīvesveidu un medikamentus. Tomēr, ja to neārstē, hipertensija var neatgriezeniski sabojāt acis.

A vitamīna deficīts

Nepietiekams A vitamīna daudzums organismā izraisa redzes problēmas, imūnsistēmas darbības traucējumus, ietekmē ādas veselību un augļa attīstību grūtniecības laikā. A vitamīns ir būtiska uzturviela, kas ir svarīga veselīgai redzei. A vitamīna deficīts ir viens no galvenajiem novēršamā akluma cēloņiem visā pasaulē. Deficīts visbiežāk rodas jaunattīstības valstīs, kur nereti cilvēkiem ir nepietiekams uzturs, un tādas slimības kā masalas izraisa A vitamīna deficītu.

Digitālais acu nogurums

Labi zināms fakts ir tāds, ka digitālās vides acu slodze var sabojāt redzi. Digitālajā vidē acis nemirkšķina kā parasti, tāpēc asaru plēve iztvaiko ātrāk nekāparasti. Tie arī izraisa acu muskuļu sausumu un palielinātu slodzi. Lai izvairītos no digitālā acu noguruma, ievērojiet 20/20/20 noteikumu. Mākslīgās asaras vai pilieni, var arī samazināt ekrāna atspīdumu.

Alkoholisms

Pārmērīga dzeršana pārāk ilgi vājina acu muskuļus un pasliktina nervu komunikāciju. Redzes nervi pārnēsā informāciju no acīm uz jūsu smadzenēm, sniedzot informāciju par to, uz ko jūs skatāties. Kad šie signāli ir vāji, viņu redze var tikt traucēta.

UV stari

Jūs varat ciest no vairākām acu problēmām, ko izraisa UV-B gaisma, no kurām visizplatītākā ir fotokeratīts, kas ir ļoti sāpīgs, un var izraisīt īslaicīgu redzes zudumu. Tiem, kuri cieš no tīklenes slimībām un lieto noteiktas zāles, laika gaitā ir īpaši pakļauti kataraktas, audzēju un makulas deģenerācijas attīstības riskam. Laika gaitā UV bojājumi var izraisīt nopietnākus apstākļus, tostarp kataraktu, audzējus un makulas deģenerāciju.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X

Iepriekšējais raksts4 vienkārši triki skaistam izskatam
Nākamais rakstsKas notiek, ja ēdat neapstrādātu sīpolu?