Princese Diāna dalījusies sirdi plosošās sajūtās, ierakstot dažādas atzīšanās par savu dzīvi. Pirmo reizi plašākai pasaulei šie ieraksti tika parādīti 2017. gadā, vēsta britu mediji.

Šī gada 1. jūlijā princesei Diānai būtu apritējuši 59 gadi. Diemžēl viņas dzimšanas dienu vairs iespējams pieminēt vien gaišās atmiņās, jo pirms 23 gadiem Diāna gāja bojā briesmīgā autoavārijā Francijā. Tika atklāti arī pēdējie vārdi, ko viņa teikusi glābējiem. Princim Harijam šobrīd ir 35 gadi, taču septembrī viņš kļūs tieši tik vecs, cik bija viņa māte, aizejot aizsaulē. Tas šogad Diānas piemiņas dienu Harijam darījis īpaši smagu.

Pirms laika atklātībā nonākuši Diānas ieraksti. Viens no tiem, kas veikts 1991. gadā, atklāj viņas sirdi plosošo atzīšanos un sajūtas par sava otrā dēla – Harija dzimšanu un laiku, kad sāka brukt viņas laulība ar princi Čārlzu.

Viņa sacīja: “Tad pēkšņi, kad Harijs piedzima, viss aizgāja šķērsām, mūsu laulība – tā vienkārši aizplūda.” Diāna piebilda arī to, ka laiks starp Viljama un Harija dzimšanu kopumā bijis visai “tumsā tīts”. Šis stāsts aizēnojis lielisko notikumu – bērniņa ienākšanu ģimenē, kas, iespējams, nākot gaismā, princim Harijam licis izjust dažādas emocijas, jo tieši viņa dzimšana bija laiks, kad Diāna atklājās, ka viss viņas dzīvē ir sagriezies kājām gaisā.

Šie ieraksti tika veikti 1991. gadā un paredzēti karaliskajam biogrāfam Endrjū Mortonam, kurš rakstīja savu grāmatu “Diāna: viņas patiesais stāsts” (1992). Vēlāk šie ieraksti tika publicēti dokumentālās filmas “Diāna: Saviem vārdiem” ietvaros, pieminot viņas nāves 20. gadadienu.

Šajos ierakstos Diāna atklāja, cik nelaimīga viņa jutās laulībā ar princi Čārlzu, nodevību, ko sajuta vīra neuzmanības dēļ. Viņa atklāja, cik jutās vientuļa un izolēta, dzīvojot Kensingtonas pilī,  kur cīnījās ar saviem garīga rakstura traucējumiem, kas bija radušies šo sajūtu rezultātā. Viņa norādīja uz 1984. gadu, kad viss sācis pavisam sagrūt. Laulībā bija pavadīti tikai trīs gadi, taču jau sāka parādīties plaisas attiecībās, kas ticis lielā mērā skaidrots ar Diānas un Čārlza vecumu starpību un Diānas pasaules uztveri, kas krasi atšķīrās no pārējiem karaliskās ģimenes locekļiem.

Jau 1986. gadā Čārlzs bija pamanījies atjaunot savu romantisko saikni ar Kamillu Pārkeri Boulzu, kura tagad, kopš 2005. gada, ir viņa sieva, Kornvolas hercogiene. Tāpat, arī Diānai tolaik bija dēka ar savu jāšanas instruktoru Džeimsu Hjūitu. Diānas un Čārlza attiecības turpināja pasliktināties līdz pat 1992. gadam, kad tika izlaista Diānas autobiogrāfija. Karaliskā ģimene nebija lietas kursā par to, ka arī Diāna pati veikusi ierakstus, ko nodevusi biogrāfijas autoram Mortonam, viņi zināja vien to, ka ar autoru runājuši Diānas radi un draugi. Turklāt šajā pašā gadā tika uzlauzts Čārlza telefons, atklājot viņa sarunu ar Kamillu, ko transkripcijā publicēja kāds Austrālijas laikraksts. Britu laikraksti sākotnēji atteicās publicēt šo ierakstu, bet tas sāka izplatīties visā pasaulē, līdz ar to – nebija iespējas to apturēt.

1992.gada decembrī tika paziņots, ka Velsas princis un princese šķirsies. Tomēr sākotnēji nebija nekādu šķiršanās pazīmju, nekas netika izrādīts publiski un patiešām tika turpināts uzskatīts, ka Diāna kādu dienu tomēr būs karaliene. Taču pastāv uzskats, ka karaliene Elizabete II iejaucās šajā situācijā un pieprasīja šķiršanos, kas oficiāli tika veikta 1996. gadā. Tajā brīdī Diāna zaudēja arī Viņas karaliskās augstības titulu, kas viņai bija īpaši sāpīgi.

Mortona kungs sacīja, ka, pirmo reizi, kad viņš noklausījies ierakstus, Diāna izklausījusies kā “ieslodzītais kamerā”.

Viņš piebilda: “Viņa bija absolūti nelaimīga un viņa jutās kā cietumniece pilī, kas tolaik bija viņas mājas. Viņa juta, ka viņai ir nepieciešams izteikties. Es ieslēdzu austiņas, ieslēdzu magnetofonu un iznāca šie emociju plūdi. Viņa runāja tā, it kā viņai kā cietumniekam būtu tikai dažas minūtes, kas veltāmas sarunai. Viņa atklāja savas bēdas un to, cik nelaimīga viņa jutās. Tas bija pilnībā šokējoši. Es jutu, ka esmu nonācis tik pat kā kādā paralēlajā pasaulē.”

Sabiedrība

NMPD

Piektdien vēl 7 jauni Covid-19 slimnieki

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdienas rītā vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti 7 jauni...

Ļoti smaga avārija šorīt notikusi uz Liepājas šosejas

  Aculiecinieks vietnē "Sadursme" sestdienas rītā vēsta par smagu avāriju uz Liepājas šosejas, netālu no Liepājas. Zināms,...

Sestdiena sākusies ar traģiskām ziņām

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 99 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 20 cilvēki un viens gājis...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Jitze Couperus/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. augusts

  Piemērots vakars izklaidēm un dažādu pasākumu apmeklēšanai. Mīlestībā un romantiskajā dzīvē turpināsies pārmaiņu laiks. Daudziem...
Foto:Wallpaperbeta.com;Meteo.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. augusts

  Šī diena būs visai transformatīva. Gūsi daudz atklāsmju, galvenokārt mīlestībā un romantiskajā dzīvē. Jutīsi alkas...
Foto:Flickr.com/Feggy Art/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 13. augusts

  Daļai šī diena kaut kādā ziņā var izrādīties liktenīga. Tā būs piesātināta ar neiedomājamām apstākļu...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku turpmākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku no sestdienas līdz otrdienai. 15.08.2020. teritorijā...

Parādās jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par nedēļas nogalē un nākamnedēļ gaidāmo laiku. Darba...
Foto:Newhope.org.uk

Zināms, kad atkal atgriezīsies karstums

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā pastāstījis, kāds laiks gaidāms turpmākajās dienās. "Rīt un parīt gaidāms...