Kurš gan nemīl uzspēlēt kādu klasisku galda spēli? Vakars kopā ar draugiem vai ģimeni kļūst par aizraujošu piedzīvojumu, spēlējot dažādas spēles, kas ir populāras jau gadu desmitiem. Šo spēļu nemainīgā popularitāte liecina par to nodrošināto izklaides līmeni. Piemēram, šahs vai dambretes spēles. Lai gan ne vecākā galda spēle, kas sākotnēji tika spēlēta uz taisnstūrveida plāksnēm, kas izgatavotas no koka vai kaļķakmens – tā tomēr ir veca divu spēlētāju galda spēle.

Šahs pirmo reizi tika spēlēts ap sesto gadsimtu. Kopš Netflix seriāla “Dāmas Gambīts” iznākšanas šaha spēles pārdošanas apjomi ir tikai pieauguši.

Neatkarīgi no tā, vai jums patīk spēlēt labākās kāršu spēles vai arī vēlaties domāt desmit soļus uz priekšu kādā no iecienītākajām stratēģijas galda spēlēm, kāda no klasiskajām galda spēlēm derēs jūsu gaumei.

 

Monopols

Spēle izveidota 1935.gadā. Tā der spēlētājiem vecumā no 8 gadiem. Monopols ir pasaulē iecienītākais ģimenes spēļu zīmols. Sākotnējā, klaiskā Monopola spēle vēl joprojām ir ļoti populāra, taču tagad ir vairāk šīs spēles versiju, arī tādas, kuru pamatā ir Zvaigžņu kari, Disneja princeses un pat minioni. Var izvēlēties Monopolu ar elektronisko maksājumu iespēju un tamlīdzīgi.

 

Uno

Uno ir ļoti populāra galda spēle ģimenei, arī jautrām kompānijām. Daudzas citas spēles ir veidotas uz Uno spēles bāzes. Spēli var spēlēt jau no 7 gadu vecuma un līdz pat 10 spēlētājiem vienlaicīgi. Uno spēles noteikumi ir ļoti vienkārši, tāpēc spēle ir populāra dažādās māju vai biroju pballītēs.

Spēles būtība – uz spēles galda atrodas viena kārts. Spēlētāji pēc kārtas liek nākamo kārti kaudzītē, izvēloties tādu pašu krāsu vai skaitli, kāds ir uz kārts galdā. Spēles gaitu padara azartiskāku spēles īpašās kārtis. Jācenšas izlikt visas savas kārtis, lai uzvarētu spēlē. Kad rokās ir palikusi tikai viena kārts, jāiesaucās “uno”!

 

Scrabble

Spēle izveidota jau tālajā 1933.gadā un piemērota spēlētājiem vecumā no 8 gadiem un vairāk. “Scrabble” jau gadu desmitiem ir viena no klasiskākajām galda spēlēm vārdu izveides un mīklu mīļotājiem. No 1984. līdz 1990. gadam televīzijā darbojās uz “Scrabble” spēles bāzēts spēļu šovs. Un, lai arī klasiskā spēle gadu gaitā nav īpaši mainījusies, spēles klasiskā angļu versija tiek papildināta ar dažādiem jauniem vārdiem.

 

Sequence

Šī spēle izveidota 1982.gadā un ir ieteicama vecumam no 7 gadiem un vairāk. Latviski “Secība” (tomēr oriģināli vairāk atpazīstama kā “Sequence”) ir klasika – jums jāizvelk kārtis un jānovieto kauliņus uz attiecīgās kārts vietas uz spēles virsmas, mēģinot izveidot divas nepārtrauktas piecu kāršu secības!

Kārtis uz tāfeles sakrīt pat ar diviem pilniem kāršu komplektiem, taču tās nav secīgā secībā, un var būvēt savu secību jebkurā virzienā. Turklāt kalpi kāršu kavā pievieno intrigu: vienacainie kalpi spēj noņem no spēles virsmas jebkuru pretinieka kauliņu, pēdējā brīdī sabojājot gandrīz gatavu secību, bet divacainie kalpi ir mežonīgi, aizstājot jebkuru pietrūkstošo kārti, lai momentā iegūtu secību.

 

Risks

Spēle “Risks” izveidota 1957.gadā un būs piemērota spēlētājiem vecumā no 10 gadiem. Pasaules iekarošana ir šīs militāri tematiskās spēles mērķis. “Risks” varētu būt sarežģītākā un stratēģiskākā no šeit uzskaitītajām klasiskajām galda spēlēm, taču tas nav atņēmis tai milzīgo popularitāti. Patiesībā tā ir tik populāra, ka šī klasiskā spēle ir iedvesmojusi speciālas variācijas, kuru pamatā ir Zvaigžņu kari, Kapteinis Amerika: Pilsoņu karš un citas. Ir pat spēles variācijaf, kur spēlētāji var iekarot Mēnesi!

 

Katana

Spēle izveidota 1995.gadā, vecumam no 10 gadiem. Šī klasiskā galda spēle (kas vēlāk pārtapa par videospēli) ir asa sižeta un piedzīvojumu piepildīta, jo katrs spēlētājs dodas misijā, lai kļūtu par pirmo, kurš apmetīsies neapdzīvotajā Katanas salā. Tās pirmsākumi meklējami Vācijā, un tā bija viena no pirmajām vācu stila galda spēlēm, kas veiksmīgi nostiprinājusies ārpus Eiropas. Šī klasiskā galda spēle ieintriģē cilvēkus no visām pasaules pusēm – jautri ir visai ģimenei.

Veikalā 220.lv atradīsiet spēles bērniem, loģikas spēles, klasiskās, lomu, prāta mežģi, daudzspēlētāju spēles. Ja kāda no tām neuzrunā – neuztraucieties, to ir tik daudz, ka noteikti atradīsiet kādu, kas Jūs uzrunās. Ieprieciniet sevi vai tuvus sev cilvēkus!

Iepriekšējais rakstsLai sveces liesma neatstāj bez iedzīves
Nākamais rakstsNopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās