Abi vadošie bulvārpreses izdevumi “Kas jauns” un “Privātā dzīve” savos 4. augusta numuros uz vāka likuši titulēto latviešu svarcēlāju Rebeku Kohu, kura 26. jūlija vakarā paziņojusi, ka pārgājusi islāmā un izdzēsusi visas ipriekšējās bildes no sava “Instagram” konta ar teju 90 tūkstošiem sekotāju.

Neiedziļinoties iemeslos (Rebekas līgavainis, diska metējs Moazs Mohameds Ibrahims no Kataras ir musulmanis) un respektējot sportistes izvēli, izdevumi tomēr uzrunājuši dažus viņai tuvu stāvošus cilvēkus.

Pati Rebeka atzinusi, ka savus nākotnes plānus ne privātajā dzīvē, ne sportā turpmāk publiski nekomentēs. Tāpat viņa lūgusi savu izvēli nekomentēt ģimeni, draugus un citus tuvu stāvošus cilvēkus. To apliecinājis arī viņas tēvs, kurš atteicās paust viedokli par pēkšņajām pārmaiņām meitas dzīvē.

 

Neapmierināts ar sportistes darbībām ir leģendārais svarcēlājs, tagad treneris un Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs. Viņš norāda, ka nav nekas slikts, ka Rebeka pieņēmusi islāmu. Taču pavisam kas cits ir viņas sportiskā dzīve, kuru viņš vēl neesot gatavs komentēt. Kā atzinis treneris Eduards Andruškevičs, šobrīd nav zināms, kad svarcēlāja varētu startēt sacensībās. Viņš esot gatavs sportisti atbalstīt, ja viņa vēlēsies karjeru turpināt. Reiz Rebeka esot trenerim norādījusi, ka “visu mūžu stieņus necelšot”. Trešdien kļuvis zināms, ka sportiste nolēmusi beigt savu spožo un daudzsološo karjeru.

Arī Rebekas bijušais draugs, svarcēlājs Ritvars Suharevs nevēlājās plaši iztiržat šo tematu. Abi ir pazīstami kopš 12 gadu vecuma, vēlāk sagāja kopā, tad pašķīrās un vēlreiz atjaunoja attiecības, līdz aptuveni pirms gada tās pārtrūka pilnībā. Ritvars norāda, ka respektē ikviena cilvēka izvēli, ja viņš ir laimīgs. Viņš pāriešanā islāma neredz neko sliktu un neuzskata, ka visiem vajadzētu to apspriest. abi vairs nav ne draugi, ne ienaidnieki – vienkārši nekomunicē.

Koha (22) ir divkārtēja Eiropas čempione un divkārtēja pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja kategorijās līdz 58 kg un 59 kg. Tāpat viņas kontā pārsteidzoša 4. vieta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem (kategorijā līdz 53 kg) un neskaitāmas godalgas jauniešu un junioru čempionātos gan Eiropā, gan pasaules konkurencē.

Plašus materiālus par šo tematu meklējiet izdevumos “Kas jauns” un “Privātā dzīve”.

Sabiedrība

Šis vīrs apturējis jau vairākus dzērājšoferus! Arests gan viņiem vairs netiek piemērots – VIDEO

  Kāds acīgs un drosmīgs autobraucējs šorīt Rīgā aizturēja kārtējo dzērājšoferi. Viņa izelpā bija vairāk nekā...

Diemžēl ir slikta ziņa no “Tallink”

  Ņemot vērā, ka Latvijas Slimību un profilakses kontroles centrs paplašināja to valstu sarakstu, kuros 14 dienu...

Mūrniece publiski atklāj faktus, kuri plašāk vēl nebija izskanējuši – VIDEO

  Bijusī politiķe un tagad uzņēmēja Linda Mūrniece gana daudz un atklāti sociālajos tīklos stāsta par...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. septembris

  Šī būs enerģijas piepildīta diena ikvienam! Lielisks laiks, lai uzsāktu jaunus projektus un nodibinātu jaunus...
flicr/PROJames Jordan

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. septembris

  Šodien apkārt valdīs laimes pilna enerģija! Emocijas būs ļoti sasaistītas ar realitāti un ik viens...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam OKTOBRIM

Koku lapas jau pamazām iekrāsojas zeltītajos toņos un arvien vairāk gaisā jaušams – jā, ir...

Mājai un Dārzam

Nākamās nedēļas sākumā laiks krasi mainīsies

  Anticiklona ietekmē iepriekšējās dienās Latvijā bija saulains un silts laiks un daudzviet tika laboti maksimālās...

Diemžēl jau ir zināms, kad beigsies fantastiskā atvasara

  Lai gan katru dienu mūs šonedēļ priecē silts un saulains laiks, tas ilgs tikai līdz...

Ko varam sagaidīt no šīs nedēļas? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  Pagājušajā nedēļa piedzīvojām gan vasarīgu karstumu, gan vētru, brīvdienas bija saulainas, bet daudzviet svētdienas rītā...