Nereti uz produktiem ir dažādas norādes par sertifikāciju, lietošanas ieteikumiem un citi simboli, kuriem ne vienmēr zinām skaidrojumu. Iegādājoties “Laima” saldumus var novērot,  ka uz iepakojuma ir attēlota vardīte. Šis mazais simbols ir izraisījis cilvēkos ne mazums jautājumu – kas tā ir par vardi un kāpēc tā atrodas uz “Laima” produktu iepakojumiem? Ko simbolizē varde uz “Laima” šokolādes produktiem?

Orkla Latvija” komunikācijas vadītāja Laura Bagātā skaidro: “Vardītes simbols, kas redzams uz “Laima” produktu iepakojumiem, ir starptautiskās organizācijas “Rainforest Alliance” sertifikācijas zīme produktiem, kuru ražošanā izmantots atbildīgi iegūts kakao. “Laima” izmanto “Rainforest Alliance” sertificētas izejvielas savā produkcijā, tādēļ vardes simbols ir redzams, piemēram, uz šokolādes vai kāda cita kakao saturoša produkta iepakojuma”.

Kā zināms, kakao ir galvenā šokolādes sastāvdaļa, tādēļ tā ieguves praksei, izcelsmei un kvalitātei ir svarīga nozīme. Kakao koku audzēšana ir iespējama tikai noteiktos apstākļos, šaurā apvidū ap ekvatoru. “Laima” šokolādes ražošanai izmanto tikai augstākās kvalitātes kakao, kas tiek iepirkts Ganā un Kotdivuārā. Šajos reģionos, kuros tiek īstenota kakao koku audzēšana, augļu novākšana un nodošana pārstrādei, iedzīvotāju ikdiena ir sarežģīta dažādu ekonomisko un sociālo apstākļu dēļ. Tieši tādēļ “Rainforest Alliance” ir izstrādājusi kakao sertifikācijas programmu, kas veicina ilgtspējīgāku kakao audzēšanu šajos reģionos. Šī sertifikāta logo – varde, uz produkta iepakojuma norāda, ka uzņēmums iegulda atbildīga kakao audzēšanā, bet patērētājs, iegādājoties produktus ar šo logo, to atbalsta.

Lai iegūtu “Rainforest Alliance” sertifikātu, uzņēmumiem ir jāatbilst stingriem vides, sociālajiem un ekonomiskajiem kritērijiem. Piemēram, uzņēmumam ir jāmazina negatīvā ietekme uz vidi, samazinot CO2 emisijas. Kā arī uzņēmumā ir jābūt ilgtspējīgiem darba apstākļiem, nodrošinot darba drošību, un jāsadarbojas ar vietējiem ražotājiem un tirgotājiem, veicinot valsts iekšējo sociālo un ekonomisko labklājības sistēmu. Turklāt uzņēmumam ir jāapņemas veikt nepārtrauktus uzlabojumus, veicot regulārus auditus un novērtējumus, lai saglabātu savu sertifikācijas statusu.

“2021. gadā uzsākām pakāpenisku pāreju atbildīgi iegūta kakao izmantošanu zīmola “Laima” produkcijas ražošanā. 2023. gadā “Laima” jaunā ražotne Ādažos saņēma “Rainforest Alliance” sertifikāciju, kas apliecina ilgtspējīgi iegūta kakao izmantošanu “Laima” saldumu ražošanā. Šobrīd no sertificēta kakao ir ražotas visas “Laima” šokolādes tāfelītes, “Prozit” konfekšu kārbas, zīmola “Laima” šokolādes dražejas, konfektes “Rudzupuķe”, “Vētrasputns” un citi iemīļoti produkti. Pietam, mūsu mērķis ir līdz šī gada beigām nodrošināt to, lai visi “Laima” šokolādes produkti tiek ražoti no atbildīgi iegūta kakao, ” turpina Laura Bagātā.

Vairāk par programmu iespējams uzzināt šeit: https://www.rainforest-alliance.org/

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsPēc ilgāka laika parādījušās jaunas ziņas par Andri Ērgli
Nākamais rakstsLaiks pie mums būtiski mainīsies, liecina jaunākās prognozes