Vienam tas ir plats un žilbinošs, citam – rets un slēpts, bet smaids ir katra cilvēka emociju arsenālā. Un tas daudz ko var pastāstīt par personību!

Panākumi privātajā dzīvē un darbā, vairāk sociālo kontaktu vai romantisku brīžu – tas viss var būt atkarīgs no smaida. Tiešs, vienkāršs smaids var piesaistīt vairāk nekā izskats. Smaidoša seja vēsta pārējiem: Esmu atvērts un inteliģents cilvēks, kuru vērts iepazīt!

 

 

Atklāj smaidot

“Ja kādam ir plats smaids, tas liecina, ka cilvēks gatavs atklāt daļu sevis,” stāsta Amerikas periodontoloģijas akadēmijas prezidente Pamela Makleina. “Ilgtermiņā, regulāri smaidot var uzlaboties jūsu veselība, panākumi darbā un privātajā dzīvē.” Ir vērts noskaidrot, ko tavs smaids atklāj par tevi!

ASV ierasts vispirms paskatīties uz otra cilvēka muti, lai noteiktu kādā garastāvoklī viņš ir, tomēr daudzi cilvēki smaida teju vienmēr – kad ir nobijušies, apmulsuši, lai slēptu emocijas. Bet acis nemelo – muskuļus ap tām nevar piespiest “būt priecīgiem”. Kad cilvēks smaida pa īstam, vaigi izstiepjas un līdz ar tiem savelkas arī āda ap acīm. Valstīs, kurās kultūrnormas liek emocijas visiem neatklāt (kā pie mums), par cilvēka garastāvokli visvieglāk spriest pēc viņa acīm.

 

 

Smaids – atslēga labākai dzīvei?

Smaids liecina par pārliecību un profesionālitāti – cilvēki ar pozitīvu uztveri, kuri ir atvērtāki un elastīgāki. Viņi mēdz vieglāk tikt galā ar izaicinājumiem. Un vēl kāds interesants fakts: Amerikāņu zinātnieki 30 gadu garumā veica kādu pētījumu par smaida ietekmi uz sieviešu dzīvi – izrādās, tās, kuras vidusskolas/augstskola fotogrāfijās lepojās ar skaistiem smaidiem, 30 gadus vēlāk bija laimīgākas laulībā un labāk situētas. Šajā pašā pētījumā svešiniekiem tika lūgts apskatīt šīs fotogrāfijas un raksturot tajās redzamās sievietes. Smaidīgās dāmas izpelnījās vērtējumus kā pozitīvākas un kompetentākas, salīdzinājumā ar tām, kuras nesmaidīja.

 

 

Vēlies būt laimīga? Smaidi!

Tici vai nē, bet piespiežot sevi smaidīt vari sajusties laimīgāka.

Amerikāņu psihologs Pols Ekmans, kurš ir sejas mīmikas eksperts, daudz strādājis ar sevi, pētot dažādas izteiksmes. Par lielu pārsteigumu sev, viņš atklāja, ka imitējot emocijas sejā, tās atspoguļojās arī izjūtās – paceļoties vaigiem, paveras lūpas, paceļas arī mutes kaktiņi un cilvēks vienkārši jūtas labāk.

Ekmans ar savu komandu nolēma izpētīt šo teoriju eksperimentos, mērot smadzeņu aktivitāti. Studenti sekoja zinātnieku norādījumiem, smaidot ar vaigu un mutes muskuļiem. Vienalga, vai eksperimenta dalībnieki smaidīja pēc vadītāja lūguma vai spontāni, rezultāti neatšķīrās – viņi jutās laimīgi.

 

 

Es nevēlos smaidīt, jo…

Daudzi cilvēki gluži vienkārši nevēlas smaidīt viena iemesla dēļ – viņi nav sajūsmā par savu zobu izskatu, krāsu un, jā, dažkārt arī kāda zoba trūkumu. Tomēr ir vērts pacensties uzlabot savu smaidu. Dzīve ir daudz sarežģītāka, ja zobu izskata dēļ visu laiku esi spiests ierobežot savu smaidu. Apmeklē savu zobārstu un gan jau kopīgiem spēkiem atradīsiet risinājumu, kas padarīs tavu smaidu žilbinošu, bet dzīvi – krietni vien piepildītāku!

 

Smaidīsim!

 

Iepriekšējais rakstsCik labas patiesībā ir tavas attiecības? ATTIECĪBU TESTS
Nākamais rakstsKo smaids atklāj par tevi un, kā ietekmē tavu dzīvi?