fly-me-away

BrīvBrīdis.lv sadarbībā ar ceļotājiem draudzīgo tūroperatoru FlyMeAway.lv piedāvā tev iespēju doties uz Itālijas tālāko punktu – salu Sicīliju. Lai tu tur izbaudītu ne tikai dabu un arhitektūru, bet arī paskatītos, kāda ir pasaulē izslavētā mafijas bosu dzīvesvieta.

 

Sicīlija ir lielākā Vidusjūras sala, un tā ir autonoms Itālijas reģions. Sala atrodas Vidusjūras centrālajā daļā, stiepjoties no Apenīnu pussalas (no tās Sicīlija atdalīta vien ar Mesīnas jūras šaurumu) uz Ziemeļāfrikas piekrasti. Sicīlijas populārākais dabas apskates objekts noteikti ir 3,300 metru augstais vulkāns Etna, kas ir viens no aktīvākajiem visā plašajā pasaulē. Sala ir bagāta ar savu unikālo kultūras mantojumu – mākslu, mūziku, literatūru, virtuvi un arhitektūru. Tajā ir ļoti daudz vēsturisko ļoti nozīmīgu arheoloģisko pieminekļu un seno vietu, piemēram, slavenā Tempļu ieleja Selinunte, kas bija seno grieķu pilsēta Sicīlijas dienvidrietumu krastā.

 

zinasanu-parbaude-jautajums-sicilija

 

Apmeklējot Sicīliju, būsi pārsteigts par tās tik dažādo dabu, kas bieži raksturojama kā neskartā savvaļa, taču vienmēr valdzinoša savā vienkāršībā. Uzzini vairāk par to, ko vēl iespējams aplūkot Sicīlijā un izmanto tūroperatora FlyMeAway sarūpēto piedāvājumu, lai dotos turp jau maija brīvdienās!

 

 

Palermo

Foto:Flickr.com/Andrea-Calcagno/CC
Foto:Flickr.com/Andrea-Calcagno/CC

Atrodas salas ziemeļu piekrastē un ir ne vien lielākā Sicīlijas pilsēta, bet arī tās galvaspilsēta. Tā ir bagāta ar daudzu gadsimtu gaitā krātajiem arhitektūras pieminekļiem, jo bijusi dažādu kultūru ietekmē, piemēram, rietumu, Bizantijas un arābu. Īpašu gaisotni rada normāņu arhitektūras liecības. Palermo krāšņās vēstures dēļ, baznīcas, kas tur atrodas nav klasificējamas kā piederīgas konkrētam arhitektūras stilam. Tās aptver dažādas gadsimtu maiņas rezultātā veidotas lietas un akcentus, tās veido tādu arhitektūras stilu apkopojumu, kāds nav nekur citur pasaulē. No pārveidotām mošejām līdz Baroka elegancei – te būs ko redzēt ikviena stila cienītājam. Šī senā ostas pilsēta ir piedzīvojusi impērijas kāpumus un kritumus, karaļu maiņu, līdz ar to arī visdažādāko mākslinieku izpausmes – tas viss mūsdienās spēj uzburt tik brīnišķīgu vēsturisko un dabas ainu, ka ikreiz te nokļūstot, spēsi atrast ko jaunu, neredzētu. Tāpat arī Palermo muzeji ir daudzu ceļotāju iecienīti galamērķi šajā reģionā. Noteikti jāaplūko arī abi galvenie pilsētas laukumi – “Piazza Verdi Palermo” un “Piazza Castelnuovo”, kur solās būt interesanti kā tūristiem, tā vietējiem, kā vientuļniekiem un romantiķiem, tā ģimenēm ar bērniem.

Foto:Flickr.com/Dennis Jarvis/CC
Foto:Flickr.com/Dennis Jarvis/CC

Ja vēlies nobaudīt īsto Sicīlijas garšu, dodies uz kādu no Palermo tirdziņiem. Tajos gan vietējie, gan tūristi dodas pirkt svaigus dārzeņus, zivis, augļus, turklāt tirgotāji vienmēr laipni piedāvā nodegustēt savu piedāvāto pārtikas klāstu. Te vari izbaudīt īsto Itālijas maizes un siera garšu, izbaudīt atmosfēru, kāda nebūs nekur citur. Turklāt to lieliski var apvienot ar pastaigām pa šaurajām viduslaiku ieliņām.

 

 

Sirakūzas

Foto:Flickr.com/Agostino Sella/CC
Foto:Flickr.com/Agostino Sella/CC

Tā ir pilsēta Sicīlijas austrumu krastā, ko reiz dibinājuši senie grieķi – aptuveni 734. gadā vēl pirms mūsu ēras. Senatnē tā tika uzskatīta par svarīgāko pilsētu Rietumu pasaulē un minēta Bībelē, Cicerona rakstos un daudzu civilizāciju mītos un leģendās. Pilsētā aizvien atrodas dažādi seno grieķu kultūras elementi – amfiteātri, tempļi, baznīcas, tostarp arī daļa no sengrieķu dievu valdnieka Zeva dēla, mākslas aizbildņa Apollona tempļa, sengrieķu matemātiķa Arhimēda kaps. Interesanti, ka slavenajā 5. gadsimtā uzbūvētajā amfiteātrī aizvien tiek iestudētas un izrādītas teātra izrādes. Turklāt – tā ir viena no lielākajām atpūtas zonām, ko jebkad uzbūvējuši senie grieķi. Skaista ir arī pilsētas jaunākā daļa – Ortidžas sala ar grieķu tempļa vietā celto katedrāli, šaurajām ieliņām un piejūras promenādi. Noteikti atvēli laiku, lai aplūkotu arheoloģisko muzeju, Apollona tempļa drupas, Maniače pili, Arhimēda laukumu ar tajā esošo Artemīdas strūklaku, Sv. Lucia baznīcu, grieķu teātri, romiešu amfiteātri un vēl daudzas citas skaistas, ievērojamas vietas.

 

 

Taormina

Foto:Flickr.com/Panegyrics of Granovetter/CC
Foto:Flickr.com/Panegyrics of Granovetter/CC

Uz klints izvietotā pilsēta, kas atrodas austrumu piekrastē, netālu no slavenā Etnas vulkāna. Tā ir viena no vispopulārākajām un tūristu iecienītākajām vietām Sicīlijā. Interesanti, ka pilsēta veidota no divām salīdzinoši ļoti atšķirīgām daļām. Viena daļa ir tās vēsturiskais centrs, kurā iekļūt iespējams pa diviem – Mesīnas un Katānijas vārtiem. Otra daļa – pludmale. Abas vietas savieno 10 minūšu brauciens ar gaisa vilcieniņu un serpentīna ceļš, kuru iespējams mērot ar automašīnu. Te noteikti vērts aplūkot Katalānijas vārtus, pa kuriem var iziet uz galvenās (gājēju) ielas, uz kuras ir daudz dažādu veikaliņu, parku, muzeju, kafejnīcu, restorānu un viesnīcu. Tāpat Sv. Stefana grāfu pils, kas ir daļa no slavenajiem vārtiem, doma laukums un Sv. Nikola katedrāle, daudz un dažādie laukumi, Mesīnas vārti, klosteri un baznīcas, kas atrodas teju visapkārt un, protams, skaisto amfiteātri. Interesanti, ka arhitektūras stils norāda uz to, ka tas ir seno romiešu arhitektūrā veidots amfiteātris, taču tā izkārtojums liecina, ka tas ticis izveidots uz vecāka grieķu teātra. Lai gan sēdvietas ir mainītas, tomēr lielākā daļa no 2. gadsimtā uzbūvētā teātra palikusi neskarta.

 

 

Burvīgi, vai ne? Aplūko, kādas ir izmaksas šim braucienam un plāno savu ceļojumu maija brīvdienām jau tagad!

 

Tempļu ieleja

Konkordijas templis. Foto:Flickr.com/Dennis Jarvis/CC
Konkordijas templis. Foto:Flickr.com/Dennis Jarvis/CC

Agridžento pilsēta, kas atrodas Sicīlijas dienvidu krastā ir pilsēta, kurai bijusi liela nozīme senās Grieķijas laikos. Arheoloģiskās paliekas tajā vēl mūsdienās padara pilsētu par populāru galamērķi ceļotājiem no visas pasaules. Interesanti, ka senās Grieķijas uzplaukumā tā bija viena no bagātākajām un veiksmīgākajām pilsētām, savukārt mūsdienās viena no nabadzīgākajām visā Itālijā. Senajā Agridžento pilsētā ir aptuveni 5. gadsimtā pirms mūsu ēras celti tempļi, kas ārpus Grieķijas robežām ir vieni no vislielākajiem un arī salīdzinoši labi saglabājušies. 1997. gadā tie iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Senajā pilsētā iespējams aplūkot vienu no senākajiem – Hērakla templi, kā arī vēl virkni citu dievu un varoņu tempļus un arheoloģisko muzeju, savukārt mūsdienīgajā pilsētas daļā – katedrāli, baznīcas un kapelas.  

 

 

Etnas kalns

Foto:Flickr.com/Luca Sbardella/CC
Foto:Flickr.com/Luca Sbardella/CC

Viens no pasaulē aktīvākajiem vulkāniem atrodas Mesīnas un Katānijas pilsētu tuvumā, stiepjas aptuveni 3300 metru augstumā, līdz ar to kalns paceļas stipri virs Sicīlijas austrumu krasta. Tā apkārtmērs ir aptuveni 140 kilometru. Lielākā daļa vulkāna izvirdumu notiek pašā kalna galā, nepārtraukti tā augstumu palielinot vai samazinot. Pateicoties vulkāniskās izcelsmes augsnei, kas ir īpaši auglīga un tās dažādo līmeņu augstumiem, visu gadu ir pieejami dažāda veida augļi. Īpaši populāras ir tur audzētās vīnogas un ķirši. Lai arī dažāda stipruma vulkāna izvirdumi notiek ļoti bieži, cilvēki tomēr turpina dzīvot tā tuvumā un uz tā nogāzēm tieši auglīgās zemes dēļ. Ziemā cilvēki dodas slēpot uz sniega nogāzēm, iestājoties siltākam laikam, lai kāptu klintīs. Ar automašīnu ir iespējams nokļūt līdz slēpošanas stacija “Piano Provenzana”, kas atrodas Etnas mazāk aktīvajā ziemeļu nogāzē – tur sastopami ceļojumu operatori, kuri var aizvizināt tūristus līdz Vulkāna izpētes stacijai un pat līdz tā galvenajam krāterim.

 

 

Lipāru salas

Foto:Flickr.com/Patrick Nouhailler/CC
Foto:Flickr.com/Patrick Nouhailler/CC

Atrodas Sicīlijas ziemeļu krastā – Tirēnu jūrā. Septiņas salas (Alicudi, Filicudi, Salina, Lipari, Panarea, Vulcano, Stromboli) , kas veido arhipelāgu ir liecība par vulkānu aktivitāti, jo tieši to darbības rezultātā šīs salas ir izveidojušās. Ik gadu salas apmeklē pārdesmit tūkstoši tūristu un kopš 2000. gada arhipelāgs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Alicudi ir vistuvākā sala pilsētai Palermo, un tā piemērota cilvēkiem, kuri vēlas izbaudīt mieru un klusumu, jo tā ir maz apdzīvota.

Filicudi ir senākā no arhipelāga salām un arī tajā iespējama mierīga, netraucēta atpūta akmeņainās pludmalēs, kur ir kristāldzidrs ūdens. Kā vēsta kāda sena leģenda, te dzīvojušas visskaistākās sievietes un tādēļ vēl aizvien šī zeme esot īpaši auglīga ne tikai dabas velšu ziņā, bet arī labvēlīga pāriem, kuri vēlas tikt pie bērniņa. Kas zina? Atliek vien pārbaudīt pašiem!

Lipari ir lielākā un tūristu apmeklētākā sala. No tās visvieglāk nokļūt uz visām pārējām arhipelāga salām un dzīve uz tās ir visaktīvākā.

Salina ir otrā lielākā sala, kas mūsdienās tiek uzskatīta par zaļāko un auglīgāko no visām septiņām.

Panarea ir vismazākā sala – tikai aptuveni 3,5 kvadrātkilometru plaša, taču piedāvā lielākās naktsdzīves iespējas, tādēļ ir īpaši populāra jauniešu vidū.

Vulcano ir viena no tām salam, kuru veido četri vulkāni, turklāt lielākais no tiem ir aktīvs. Te iespējams izbaudīt dubļu un karsto termālo ūdeņu vannas, kā arī doties pastaigās pa melno smilšu pludmali.

Stromboli – te atrodas tāda paša nosaukuma vulkāns, kas ir viens no aktīvākajiem Eiropā. Šajā salā ekonomika galvenokārt balstās uz lauksaimniecību, jo aktīvi audzē olīvas, vīnogas, persikus un vīģes) un tūrismu. Te aplūkojami vulkāniskie krāteri, pludmales, alas, aizas. Interesanta ir akmens klints, kas iznirst no jūras. Šīs salas apkārtne īpaši piemērota niršanai.

 11

1-valensija 1-sicilija 1-piza 1-maljorka 1-florence 1-belfasta

 

 

 

 

Aprakstīt visu Sicīlijas piedāvājumu ir teju neiespējami, jo šķiet, ka tā ir kā atsevišķa pasaule, kur atrodama daļiņa no visa. Vēsture, mūsdienas, daba, arhitektūra… tas viss jāredz savām acīm. Ieplāno savu ceļojumu uz Sicīliju kopā ar tūroperatoru FlyMeAway.lv

 


Uzzini vairāk par šo piedāvājumu Sicīlija maija svētkos ar FlyMeAway.lv

Dodies ceļā 30. aprīlī un 3. maijā atgriezies mājās.

 

Piedāvājumā vēl vairākas lieliskas iespējas: 

belfesta valensija Maljorka florence

Sabiedrība

Izskan ziņas no Krīzes vadības padomes sēdes – plāno mājsēdi līdz 15. novembrim

  Pirmdienas vakarā jau vairākas stundas turpinās Krīzes vadības padomes sēde, kurā lemj par stingrākiem Covid-19...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Bezvēsts pazudušo Zemgales iedzīvotāju pēc 2 mēnešiem atrod mirušu

  Valsts policija pārtrauc meklēt 1994. gadā dzimušo Ģirtu Lorencu. Vīrietis diemžēl tika atrasts bez dzīvības...

Ivo Fomins beidzot komentē incidentu Tukuma koncertā

  Šī gada 16. oktobrī Tukuma kultūras namā notika dziedātāja Ivo Fomina un viņa grupas albuma “Cilvēks” turnejas...

Kauns, ka medicīnā ir šādi cilvēki: Par fiktīvu vakcināciju Vidzemē aiztur divas darbinieces

  Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumu atklāšanu, Valsts policija pagājušajā nedēļā Cēsīs un...
Foto:Pexels.com/CC

Pieļauj, ka pedofils darbojies visā Latvijā: Ventspils pusē apcietina vīrieti, lūdz atsaukties cietušos – FOTO

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas lietvedībā atrodas kriminālprocess par seksuāla...

Premjera Kariņa partija: Valdībai nav citas izvēles, kā ieviest stingru mājsēdi tuvākajām nedēļām

  Stingri ikdienas ierobežojumi ir šobrīd vienīgā iespēja apturēt Covid-19 saslimstības nekontrolētu augšupeju, norāda premjera Krišjāņa...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. oktobris

  Dienas pirmajā pusē gatavojies jaukam pārsteigumam. Radošā darbā sekmes un pašizpausmes iespējas būs teicamas. Tu...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. oktobris

  Planētu stāvokļa dēļ palielināsies enerģijas krājumi, taču reizē kļūsim emocionālāki, būs grūti savaldīt jūtas. Un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. oktobris

Šī diena izvērtīsies labvēlīga mērķtiecīgam darbam. Viegli spēsi kontrolēt savas emocijas, nebūs viegli novirzīt tevi...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 18. – 24. oktobris

  Jau oktobris aizsoļojis pāri pusei un zelta rudeni sola nomainīt kailie koki, lielāks drēgnums un,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. oktobris

Šodien būs iespējams uz dažādām lietām un problēmām paraudzīties no cita skata punkta. Iespējams, varēsi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. oktobris

Planētu mijiedarbības dēļ šodien var būt nedaudz apgrūtināta loģiskā domāšana, savu ideju un domu izskaidrošana...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķim Bricim visai dažādas ziņas par šonedēļ gaidāmo laiku – VIDEO

  Iepriekšējās dienās ziņās jau izskanējušas prognozes, ka šonedēļ Latvijā gaidāms pirmais sniegs, tāpat iespējamas rudens...

Sinoptiķi nāk klajā ar pavisam jaunām ziņām par laiku turpmākajās dienās

Šajā nedēļā laika apstākļi būs mainīgi - gaidāmas gan pāris siltas dienas, kad termometra stabiņš...
Foto:Flickr.com/Robert Couse-Baker/CC

Šonedēļ laiks būtiski mainīsies, brīdina par nakti uz otrdienu

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā ieskicējis to, kāds laiks būs šonedēļ, īpaši izceļot nakti...