“Šobrīd arvien vairāk ir skaidrs, ka ar Covid-19 slimo gan vakcinēti, gan nevakcinēti cilvēki. Tāpēc uzskatu, ka vienlaikus ievērojot ekspertu ieteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus, ir pienācis laiks atteikties no “zaļās zonas” segmentācijas un izmantošanas, kas dod viltus paļāvību nesaslimt ar Covid-19 infekciju.

 Ir jāsamierinās, ka ar Covid-19 nāksies sadzīvot, valdībai atzīstot, ka slimību nevar apkarot ar sabiedrības biedēšanu un bonusu došanu jeb steidzīgi jāatsakās no “burkāns – pātaga” principa. ,” informē apvienības ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Edgars Tavars.

Tavars norāda, ka šobrīd valdības pieeja ir fokusēties uz īslaicīgiem krīzes pārvarēšanas posmiem, izvēloties sabiedrības baidīšanas taktiku. Ilgtermiņā šī pieeja jau tagad izrādījusies neefektīva, jo, tā vietā, lai stratēģiski lemtu, kā ar vīrusu sadzīvot ilgākā laika posmā, Latvijas valdošo politiķu pieeja ir nepārtraukti cīnīties ar cilvēkiem, nevis vīrusu.

Mums jāņem vērā gan savas valsts, gan jau arī citu valstu piemērs, kur skaidri redzams, ka ar Covid-19 šobrīd inficējas visi neatkarīgi no vakcinēšanās. Šo faktu atzinuši arī Latvijas un starptautiskie eksperti. Līdz ar to piesardzīgiem ir jābūt visiem, savukārt zaļās zonas un sertifikāta esamība rada iluzoru sajūtu, ka infekcija ies secen. Kā eksperti ir atzinuši, tad, visticamāk, līdz pavasarim ar Covid-19  izslimos gandrīz visi Latvijas iedzīvotāji un mums jābūt šim faktam gataviem. Diemžēl arī revakcinācijas plāns ir balstīts ieguvumu saņemšanā, nevis piesardzības stiprināšanā,”  uzsver E. Tavars.

Tieši tāpēc šobrīd svarīgākais ir fokusēties uz izglītošanu un informēšanu par to, kāpēc nepieciešama vakcinēšanās, kā arī balsta vakcīna, vienlaikus skaidrojot, kā sevi ikdienā pasargāt neatkarīgi no vakcinēšanās fakta. E. Tavars nenoliedz, ka piesardzības pasākumiem drīzāk nepieciešams rosināt diskusiju par sejas masku izmantošana visās publiskajās vietās, lemjot arī par citiem loģiskiem un izpildāmiem ierobežojumu pastiprināšanas pasākumiem. Tāpat ir jāstiprina slimnīcu kapacitāte, nevis jāturpina biedēšanas kampaņa par ierobežotajām vietām.

Tavars:Diemžēl arī šobrīd redzam, ka par revakcinācijas galveno motivāciju tiek izvirzīts sertifikāta derīguma termiņš, lai arī pat ekspertu vidū nav vienprātības par to, vai cilvēkiem, kuri neietilpst vecuma vai hronisko slimību grupās, patiešām tā ir vajadzīga. Uzskatu, ka Latvijas uzdevums ir diskutēt par izņēmumiem, vienlaikus noteiktai grupai cilvēku ļaujot izvērtēt savu individuālo situāciju – gan veselības, gan arī sociālo aktivitāti.

Paralēli gribētu sagaidīt skaidrāku Veselības ministrijas rīcības plānu par to, kas tiek darīts, lai stiprinātu veselības aprūpes kapacitāti, palielinot vietu skaitu slimnīcās.”

Tāpat E. Tavars uzskata, ka ir jābūt konkrētai valdības stratēģijai, kā palīdzēsim atgūties tām nozarēm, kuras pēdējo divu gadu laikā visvairāk ir cietušas Covid-19 krīzes rezultātā.

“Izdzīvos stiprākie” nav nākotnes arguments. Jāņem arī vērā, ka daudzu uzņēmēju izdzīvošanas spēju šobrīd  ietekmē ne tikai Covid-19, bet arī enerģētiskā krīze, neatkarīgi no tā, vai esi liels ražotājs vai mājražotājs,” piebilst E.Tavars.

Covid -19 sertifikāts šobrīd tiek balstīts idejā “saņemt priekšrocības”, kas principā nozīmē šo cīņu ar cilvēku nevis infekciju.

Sabiedrība

Latviete Līga Anglijā sameklē hobiju un kļūst par pasaules čempioni – VIDEO

  Svarbumbu celšana ir ļoti demokrātisks un tāpēc pēdējā laikā arī diezgan populārs sporta veids. Tā...

Bērnu vakcinācija: Talkā ņem konfektes – VIDEO

  Brīvdienās novērota liela vecāku interese par bērnu vakcināciju. Galvaspilsētā tādēļ tika pagarināts vakcinācijas punkta darba...
coolwallpapers.org

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 24. – 30. janvāris

  Klāt jauna nedēļa, kad tūdaļ jau ar vienu kāju kāpjam februārī. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās...

Vēl teju 5800 jaunu Covid-19 gadījumu; ceturtdien miris trīsdesmitgadnieks

  Sestdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 5789 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas ir pārliecinoši...

Izskan pirmās prognozes par laiku ziemas turpinājumā

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku turpmākajā ziemā. "Prognozes februārim un...

Ļoti smaga avārija šorīt notikusi starp Valmieru un Cēsīm – VIDEO

  Kā vēsta aculiecinieki vietnē "Sadursme", sestdienas priekšpusdienā smaga avārija notikusi uz šosejas starp Valmieru un...

Horoskopi un Testi

coolwallpapers.org

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 24. – 30. janvāris

  Klāt jauna nedēļa, kad tūdaļ jau ar vienu kāju kāpjam februārī. Nāc, aplūko, kā izkārtojušās...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. janvāris

  Šodien pasivitātei un slinkumam vajadzētu pārvilkt treknu krustu. Šīs dienas enerģētikas potenciāls būs ļoti liels,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. janvāris

  Nedēļas noslēgums izdosies lielisks, šodien droši uzņemies pat visgarlaicīgāko darbu, jo tev pietiks pacietības un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. janvāris

Nāksies turpināt apdomīgi un taktiski spert savus ikdienas soļus. Vajadzētu izmantot šodienas pretrunas un ķildas...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam FEBRUĀRIM

  Šī gada pirmais mēnesis jau tūliņ ir galā, bet te nākamais jau steidz – jāsaka...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. janvāris

  Rīts var sagādāt pārsteigumus. Kādi tie būs – viss atkarīgs tikai un vienīgi no mums...

Mājai un Dārzam

Izskan pirmās prognozes par laiku ziemas turpinājumā

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku turpmākajā ziemā. "Prognozes februārim un...

Izplatīts brīdinājums par laiku naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par naktī uz sestdienu gaidāmo laiku. 21.-22.01.2022. naktī...

Kāds laiks būs brīvdienās un nākamnedēļ? – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar brāzmaino vēju tuvākajās dienās pie mums ieplūdīs aukstāka gaisa masa un visā valstī...