24. februārī 106. dzimšanas dienu atzīmēja liepājniece Marija Dēklava, kura ir šobrīd vienīgā zināmā Liepājas iedzīvotāja tik cienījamā vecumā. Mariju Dēklavu lielajā jubilejā pašvaldības vārdā sveica arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

“Tādi cilvēki kā Marijas Dēklavas kundze Latvijai un Liepājai ir īpaša vērtība. Nodzīvot tik ilgu mūžu un izdzīvot tik dažādus pasaulē un Latvijā svarīgus notikumus – smaidīt, uzņemot ciemiņus un atzīt, ka jūtas labi atbilstoši savam vecumam. Esmu patiesi priecīgs par Marijas Dēklavas kundzes bagāto ģimeni, kas dod viņai spēku un palīdz ikdienas rūpēs. No savas puses vēlu Marijas kundzei tik stipru veselību, cik stiprs mūsu pilsētā mēdz būt vējš, lai daudz enerģijas Marijas kundzes ģimenei, kas palīdz rūpēties par patīkamākām vecumdienām, “ teica Jānis Vilnītis.

Marijas Dēklavas dzīves gājums bijis ražens ne tikai darbos, bet arī nākamās paaudzes turpināšanā. Simtgadniece nāk no septiņu bērnu ģimenes un pati var lepoties, ka piedzīvojusi nu jau piekto bērnu un mazbērnu paaudzi. Marijas kundzei ir astoņi dēli un viena meita, 25 mazbērni, 15 mazmazbērni. Katru gadu pieaugot arī mazmazmazbērnu un mazmazmazmazbērnu pulciņš.

Marija Dēklava atzīst, ka joprojām jūtoties labi, nekas nesāpot, tikai staigāt kļuvis grūtāk. Lielākā daļa mūža pavadīta laukos – “brīvībā un svaigā gaisā”. Simtgadniece dzimusi Gaviezes muižā, kur darba gaitas sākusi jau septiņos gados, ejot ganos. Padsmitnieces gados sākusi strādāt pie saimnieka, līdz apprecējusies un pārvākusies uz vīra jaunsaimniecību. Vēlāk strādājusi kolhozā “Brīvība” par slaucēju un lopkopi. Laulībā saticīgi nodzīvots līdz Zelta kāzām, bet pēc vīra nāves pārcēlusies uz Liepāju pie meitas. Šobrīd pilsētā nodzīvoti vairāk nekā 30 gadi.

Māju rotā arī jubilāres pašas darinātie tamborējumi un adījumi. Marijas kundze ar rokdarbiem savulaik nodarbojusies ļoti aktīvi, tāpat arī dejojusi veco ļaužu deju kolektīvā kopā ar vīru.

Marija Dēklava kopā ar ziediem un sveicieniem saņēma arī Liepājas pilsētas domes svētku pabalstu 150 eiro apmērā, kāds tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Pašvaldība aicina visus liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt domi, ja kādam no tuvinieku vai radu loka tuvojas simts vai vairāk gadu jubileja. 2019. gadā svētku pabalstu 100 un vairāk gadu jubilejā piešķirts sešiem liepājniekiem.

Personas iesniegums par svētku pabalstu jānogādā Sociālajā dienestā mēnesī, kad sasniegti simts un vairāk gadi. Iesniegums tiek pieņemts arī personas mājās, iepriekš par to informējot Sociālā dienesta darbiniekus. Tāpat iesniegumu Sociālajā dienestā var nogādāt personas radinieks, kaimiņš vai paziņa.

Sabiedrība

Latvijā miris otrais Covid-19 pozitīvais cilvēks; arī šoreiz aizdomas par citu nāves iemeslu

  Kā sestdienas rītā vēsta portāls delfi.lv, naktī ap plkst.3 reliģiskās organizācijas "Zilais krusts" patversmē Rīgā...

Naktī Rīgā notikusi ļoti smaga avārija – VIDEO, FOTO

  Kā vēsta aculiecinieks vietnē "Sadursme", naktī uz sestdienu ap plkst. 2.30 ļoti smaga avārija notikusi...

Igaunijā situācija aizvien bēdīgākā Baltijas valstīs: 13 mirušie un 1018 inficētie

  Igaunijā reģistrēti jau 13 nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, savukārt apstiprināto inficēšanās...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Matt Malone/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. aprīlis

  Šodien atrodi laiku, ko veltīt mājas darbiem un savai ģimenei. Sazinies ar draugiem un vecākiem,...
Foto:Pexels.com/Sergei Degtyarev/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. aprīlis

  Planētu kopējais stāvoklis dienas pirmajā pusē neļaus tev sēdēt rokas klēpī salikušam. Jo lielāka pasivitāte...
stylearena.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. aprīlis

  2. aprīlī ikvienam nāksies likt lietā savas komunikācijas prasmes un prāta spējas, lai gan pārsvarā...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptķi izplatījuši brīdinājumu par laiku piektdienas rītā. 03.04.2020. dienas laikā...

Sinoptiķis Bricis pastāsta par tuvākajās nedēļās gaidāmo laiku – VIDEO

  LTV sinoptiķis Toms Bricis savā "Facebook" kontā ceturtdien nācis klajā ar jaunāko informāciju par laiku...
drdvmd.com

Nākamnedēļ laiks krasi mainīsies

  Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi - brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs...