Mūsu palīdzību atkal lūdz Jekaterina no Ogres. Lūgt ir grūti, bet viņa to dara, jo neredz citu iespēju kā par sevi parūpēties. Viņai ir 32 gadi, kopš bērnības viņa sadzīvo ar smagu dirgnozi – spinālo muskuļu atrofiju, kas izpaužas kā muskuļu vājums un kustību traucējumi, mugurkaula un gūžu deformāciju, kas rada stipras sāpes.  Kopš 12 gadu vecuma Jekaterina bija gandrīz guļoša, taču pirms vairākiem gadiem viņa izcīnīja iespēju veikt operāciju Somijas klīnikā, pēc kuras viņa atkal iemācījās sēdēt un pārvietoties ratiņkrēslā, vēsta organizācija Ziedot.lv. Lūgt ir grūti, bet citas iespējas nav. 32 gadus vecai ogrēnietei ļoti nepieciešama palīdzība

Tomēr, neskatoties uz smago slimību, Jekaterina ir pabeigusi gan vidusskolu, gan mācījusies tālmācībā, gan uzsākusi studijas, kuras gan finansiālu apsvērumu, gan veselības stāvokļa dēļ pabeigt neizdevās. Jekaterina iespēju robežās strādā – gan tulkošanā, gan reklāmas tekstu radīšanā, kā arī raksta rakstus dažādos medijos latviešu un krievu valodās, viņa arī darbojas kā sociālo tīklu administrators.

Kad slimība saasinās, mazina viņas spēkus un liedz kustības, viņa nepadodas un meklē iespējas kā maksimāli atvieglot savu stāvokli. Ikdienā Jekaterina nevar iztikt bez aprūpētājiem, jo pakāpeniski kļūst arvien vājāka. Viņas vecāki pirms vairākiem gadiem ir miruši, tādēļ Jekaterinai jātiek galā pašai. Taču ne visu viņai izdodas īstenot, tādēļ nepieciešams līdzcilvēku atbalsts. Jekaterina lūdz palīdzību apmaksāt vienu no aprūpētājiem, kas katru dienu pie viņas nāk 3 stundas, lai paveiktu to, ko viņa pati nespēj gan sevis aprūpē, gan elementāru ikdienas aktivitāšu veikšanā. Stundas darbs maksā 9,50 euro, mēnesī tie ir 855 eiro, bet gadā – 10 260 eiro.

Ne tikai fizisko spēju mazināšanās, bet arī stipras sāpes un bezmiegs nomoka Jekaterinu. Bez pretsāpju zālēm Jekaterina nespēj no rīta pat tikt līdz ratiem. Miega traucējumu novēršanai un sāpju mazināšanai viņai jālieto medikamenti, kas ik mēnesi maksā dārgi. Daļu no tiem Jekaterina apmaksā pati, bet 100 eiro mēnesī viņai pietrūkst, lai samaksātu par visām zālēm. Kopā gadā tie ir 1200 eiro.

Šādu līdzekļu viņai nav, tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Jekaterinai! To iespējams paveikt portālā ziedot.lv!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsSvētdienas rīts diemžēl sācies ar skumju vēsti
Nākamais rakstsJaunās nedēļas otrajā pusē laiks jūtami mainīsies – prognozes 7 dienām!