Kad termometra stabiņš tuvojas 0 grādiem, ir klāt karstvīna sezona. Karstvīnam piemītošā garša un Ziemassvētku sezonai raksturīgie aromāti rada siltuma, mājīguma un omulības atmosfēru. Bet, kā pagatavot tādu karstvīnu, kas būtu ne tikai garšīgs, bet arī kvalitatīvs, un kuru nepavadītu galvassāpes?
Kā norāda Elkor FOOD&WINE vadītāja, veikalos nopērkamie „gatavie“ karstvīni īsti nav vīni, bet gan vīnu saturoši dzērieni, kuriem jau ir pievienotas garšvielas un diezgan daudz cukura, kas tad arī ir atbildīgs par sliktām sajūtām nākamajā dienā, tāpēc būtu ieteicams gatavot šo sildošo dzērienu pašam, lai tas sniegtu patiesu garšas baudījumu.
Karstvīns ir ļoti demokrātisks dzēriens, tā gatavošanā var ļauties eksperimentiem un fantāzijai – tradicionāli karstvīna gatavošanā tiek izmantots pussalds sarkanvīns, bet ļoti labi garšo arī karsts baltvīns (īpaši labi noder Muscat vīnogu šķirnes baltvīns) un pat sidrs.
Vienīgais noteikums, ko nevajadzētu pārkāpt – vīnu nedrīkst vārīt. Tas ir jāuzsilda 70-80 grādu silts, jeb līdz brīdim, kad sāk parādīties pirmie garaiņi.
1.Klasiskais karstvīns
Pussaldais sarkanvīns 150 ml
Vīnogu sula 50 ml
Grenadīna sīrups 15 ml
Citrona daiviņa, apelsīna daiviņa, kanēļa standziņa
2.Karstais portvīns
Portvīns 100 ml
Upeņu sula 100 ml
Kanēļa standziņa, krustnagliņas, apelsīna daiviņa
3. Īpaši sildošais karstvīns
Tumšais rums 25 ml
Pussaldais sarkanvīns 150 ml
Citronu sula 25 ml
Kanēļa standziņa, muskatrieksti
Riesling vīnogu šķirnes vīns/Pussaldais baltvīns 150 ml
balto vīnogu sula 50 ml
medus 15 ml
kanēļa standziņa, krustnagliņas, apelsīna daiviņa
5.Karstais ābolu sidrs
Naturālais ābolu pussaldais sidrs 150 ml
ābolu sula 50 ml
kanēļa standziņa, ābola daiviņa
Šīs receptes ir tikai ieteikumi un iedvesmas avots, norāda Elkor FOOD&WINE vadītāja, eksperimenti un radoša pieeja ir ceļš uz gardām receptēm!