Postošie savvaļas ugunsgrēki Grieķijā ir izplatījušies uz otru salu, jo Korfu tiek evakuēta pēc haosa Rodas salā. Tikmēr “EasyJet” veic repatriācijas lidojumus, jo “Tui” atceļ visus izejošos lidojumus.

Tūkstošiem tūristu aizvien tiek evakuēti no plaši apmeklētām un iecienītām brīvdienu atpūtas vietām Grieķijā, jo tur plosās plaši mežu ugunsgrēki.

Atsevišķas Korfu daļas joprojām tiek evakuētas, jo liesmas pārņem otru Grieķijas salu pēc dramatiskajiem glābšanas darbiem Rodas salā, kur tobrīd atradās vairāki desmiti tūkstoši tūristu.

Grieķijas Ārkārtas sakaru dienests brīdinājis par dzīvības apdraudējumu pēc ugunsgrēka, kas izcēlās Korfu salas ziemeļu daļā, liekot cilvēkiem evakuēties no vairākiem rajoniem.

Grieķijas valdība ir brīdinājusi, ka citas vietas ir pakļautas “ārkārtīgi lielam ugunsgrēka riskam”, tostarp Krēta un Atikas reģions, kas aptver visu Atēnu metropoles zonu.

Ugunsdzēsēji ir devuši mājienus, ka plašo ugunsgrēku cēlonī manāmas “norādes uz ļaunprātīgu dedzināšanu”.

Tikmēr aviokompānija “Ryanair” paziņojusi, ka uz Grieķiju veic lidojumus pēc “pilna grafika”, neskatoties uz ugunsgrēkiem, kuru rezultātā notiek masveida evakuācijas lidojumi.

Aviokompānijas finanšu direktors Nīls Sorahans sacīja, ka Eiropas lielākais pārvadātājs pēc pasažieru skaita šobrīd nav uzskatījis par nepieciešamu veikt papildu lidojumus uz Grieķijai piederošo Rodas salu. Viņš sacīja “Sky News”: “Lidostas joprojām ir atvērtas, tāpēc mēs turpinām lidot. Mums ir vairāki klienti, kuri vēlas atgriezties mājās, daži cilvēki joprojām vēlas doties tur, tāpēc mēs turpināsim lidot un izlidot tik ilgi, kamēr tas būs droši un kamēr lidostas būs atvērtas. Mēs neesam manījuši milzīgu skaitu atceltu lidojumu.”

Viņš arī nav novērojis pašreizējo vajadzību pēc papildu evakuācijas lidojumiem, jo aviosabiedrības un ceļojumu organizatori pārstrukturējas, lai pārvaldītu savus grafikus, lai vislabāk apmierinātu savu klientu vajadzības.

Kāds britu pāris ir pastāstījis par savu “murgu” Rodā. Laura un Marks Holi svinēja savu kāzu gadadienu, atrodoties atvaļinājumā uz salas, un piektdien bija paredzēts lidojums atpakaļ uz Lielbritāniju.

Hola “BBC Breakfast” sacīja: “Tas ir bijis murgs, sestdienas vakarā mēs vienkārši sēdējām ar saviem dzērieniem un zinājām, ka citas vietas ir evakuētas, bet mums vienkārši lika gaidīt. Mūsu dzērienos iekrita pelni, un mēs varējām redzēt liesmas tālumā un dūmu mutuļus, mums teica neko nedarīt, un tad pēkšņi mūsu tālruņos atskanēja trauksmes signāli, un viesmīļi teica, ka mums jābūt gaidīšanas režīmā, kliedzot “mayday, mayday”.

“Tā bija traka panika, mēs visi sākām krāmēt mantas, mums vienkārši teica, ka jāgaida, un mums, iespējams, būs jāevakuējas, tāpēc mēs vienkārši palikām savās istabās un pulksten 3:00 mums zvanīja, ka mums jāiet. Visi tikām aizvesti uz basketbola stadionu un pavadījām tur nakti, guļot uz grīdas.

Iepriekšējais rakstsSieviete, kura apprecējās ar spoku, iesniegusi šķiršanos
Nākamais rakstsKā rīkoties, ja ārvalstīs esi iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā?